Psychika - mocná čarodějka k hubnutí

Abyste byla zdravá, musíte se cítit dobře. Pokud trpíte komplexy, neustále si něco vyčítáte, máte na sebe příliš vysoké nároky nebo trpíte duševně jakkoliv jinak, negativní stav vaší mysli bude ovlivňovat také vaši snahu zhubnout.

Buďte k sobě upřímní

Abyste byla zdravá, musíte se cítit dobře. Pokud trpíte komplexy, neustále si něco vyčítáte, máte na sebe příliš vysoké nároky nebo trpíte duševně jakkoliv jinak, negativní stav vaší mysli bude ovlivňovat také vaši snahu zhubnout. Můžete cvičit třikrát denně a přesto zhubnete jen minimálně, zatímco vaše kamarádka si jen občas zajde zaběhat a kila jdou dolů samy od sebe. Naši váhu a výsledek dietního snažení neovlivňují jen geny a podobné faktory. To hlavní je psychika. Než se pustíte do další diety, zharmonizujte svou duši.

Myslete jak jste hubená a takovou se stanete

Každý dietní neúspěch vám ubírá na sebevědomí, okrádá vás o energii a naději. Zloba a sebeobviňování z dalšího selhání vás pak nutí držet další, lepší dietu. To už jste naskočila do rozjetého vlaku a dietní plány se stávají každodenní součástí vašeho myšlení.

Zdravý duch ve zdravém těle

Psychika musí vaší snahu zhubnout podporovat, ne jí překážet, jinak bude dieta neúčinná. Dokud nejste duševně vyrovnaná, nemají vaše diety smysl. Jak tedy konečně zhubout? Nejdříve se zbavte mýtů o lidském těle a jeho hodnotě a osvoboďte se od všeho negativního, co vám podkopává nohy.

Buďte sami sebou

Nejnebezpečnější myšlenkou současnosti je, že lidská hodnota je dána podobou našeho těla. Tato myšlenka vede k nízkému sebevědomí, depresím a dietním mániím končícím často poruchami přijmu potravy (anorexie, bulimie). Dalšími nebezpečnými myšlenkami je, že chuť k jídlu je špatná a je třeba ji potlačit, že jen štíhlé ženy jsou úspěšné a přitažlivé. Každá žena chce být pozitivně přijímána svým okolím a pro tento pocit jsme schopny obětovat vše.

Naslouchejte svému tělu

Teprve když se zbavíme všech mýtů a přijmeme sami sebe se vším všudy, se může naše situace změnit. Nemůžeme vyléčit své tělo – zbavit jej trvale nadváhy – dokud nevyléčíme svou duši. Začněte se mít ráda a neřiďte se diktátem superštíhlé módy. Lidské tělo ve skutečnosti žádné rady nepotřebuje – dokáže samo naznačit, co mu zrovna chybí (např. chuť na sladké signalizuje nedostatek energie). Nyní je však vaše myšlení v područí módního diktátu. Osvoboďte se od rad a příkazů, co máte a nemáte dělat a začněte naslouchat svému tělu. Znovu uslyšíte hlas instinktu – jediný pravdivý, protože každé tělo potřebuje něco jiného.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21787 (zdravotnimagazin.cz#5423)


Přidat komentář