Radiofrekvence a kryolipolýza - Ostrava

V současné době trápí téměř 90% žen celulitida. Tuto skutečnost si můžeme ověřit z mnoha zdrojů. Celulitidou netrpí však pouze objemnější ženy, ale i sportovci a vysloveně štíhlí lidé. Kde se tu tak náhle vzala?

Co je celulitida

Celulitida je novou civilizační chorobou. Ve skutečnosti se za ní neukrývá pouze značný kosmetický problém, ale je jasnou vizitkou špatného metabolismu tuků, který se nerovnoměrně ukládá do podkoží. Tak vzniká hrudkovité formování kůže, které Francouzi před časem označili za pomerančovou kůži.

Špatný metabolismus tuků úzce souvisí také se špatnou funkcí lymfatického systému. Žijeme nezdravým způsobem, což nemůže prospět nikomu. Hektický život plný stresu s nedostatkem spánku a špatného stravování, které je často nepravidelné, rychlé a plné různých konzervantů, doplněné různými dietami stojí za vznikem mnoha zdravotních potíží. Celulitidaje jedním z prvních alarmů.

Celulitida

Jak celulitida vzniká?

Vznik samotné** celulitidy je založen na podkladě přetížení anebo nedostatečného tkáňového vyživování, jež má za následek zpomalení anebo úplné zastavení lymfatického systému. Při zablokování funkce lymfatického systému dochází ke hromadění toxických látek v těle ukládaných do tukových buněk. Nedostatečná funkce lymfatického systému je příčinou nejen vzniku celulitidy, ale i vzniku imunitních onemocnění, nadváhy, problémy s pletí, předčasným stárnutím**atd. Jak se jí zbavit? V prvé řadě je zapotřebí radikálně změnit svůj dosavadní způsob života. V druhé řadě je vhodné obrátit se o pomoc na odborníky.


Radiofrekvence

Radiofrekvenční metody se hojně využívá v kosmetologii za účelem neinvazního odstranění celulitidy za účelem neinvazního omlazení pleti. Technologie radiofrekvence spočívá v tepelném efektu, při němž dochází ke zpevnění, vypnutí pokožky, a dále pak ke stimulaci tvorbě kolagenu v podkoží. Radiofrekvenci můžete účinně využít na různých částech těla – břicho, paže, nohy, hýždě a záda. Podle místa aplikace ji také můžeme rozdělit na tělovou a obličejovou.

Tělová radiofrekvence

Aplikací této techniky na rozličné oblasti těla dochází k velmi efektivnímu modelování postavy. Díky působení tepla a vysokofrekvenční masáže docílíme zpevnění těla a vypnutí pokožky. Nejlepší viditelné výsledky tohoto ošetření radiofrekvencí dosáhne u ochablé pokožky, bříšku po porodu a tam, kde došlo k rychlému úbytku váhy v průběhu krátkého období.

Obličejová radiofrekvence

Radiofrekvenční metodumůžeme použít nejen na místa, kde nás trápí celulitida, ale i na obličej, kde ji známe spíše pod označením neinvazní lifting. Neinvazivní lifting je nechirurgickou alternativou omlazení pleti, kdy bez potřeby skalpelu, za pomoci speciálního přístroje, dojde ke stimulaci tvorby kolagenu a elastinu, které korigují ochablost obličeje. Toto ošetření se doporučuje osobám s mírně ochablou pokožkou obličeje, krku a dekoltu. Absolvováním této procedury se vzhled zlepší již po první návštěvě, aniž by byla potřeba uchýlit se k radikálnějšímu chirurgickému zákroku.

Tělová a obličejová radiofrekvence

Jak funguje radiofrekvence?

Na partii, která klientovi činí problémy, nanese terapeut vodivý gel a začne po dané oblasti přejíždět hlavicí radiofrekvenčního přístroje. Radiofrekvenční vlna se dostane přes povrch pokožky do podkoží, kde intenzivně zahřívá tukové buňky. Ty se začnou prudce smršťovat a při tomto procesu začnou hojně vyplavovat svůj obsah, který z těla odbourává lymfatický cévní systém, čímž dochází k léčbě celulitidy. Celý zákrok trvá 30 až 50 minut (podle velikosti ošetřované partie). Pro dokonalý výsledek potřebujete několik sezení.

Ultrazvuková kavitace

Velice účinnou bezbolestnou metodoupři odstraňování tukových polštářků ultrazvuková kavitace. Tato alternativní metoda chirurgických liposukcí má velice dobré výsledky při odstraňování tukových polštářků z oblastí, které lidé mají problém odstranit tradičními způsoby (dietami a cvičením). Kromě významného úbytku na objemu je to i skvělou léčebnou metodou k odstranění celulitidy, hlavně té rozsáhlejší. Tuto metodu můžete využít k ošetření břicha, hýždí, stehen a boků.

Jaký je průběh ultrazvukové kavitace?

Ultrazvuková kavitace

Princip této metody spočívá na mechanické vibraci, kterou vyvolává ultrazvuk o specifické frekvenci. Vibrací dojde nejprve k rozbití tukových buněk, čímž se rozruší celulitida a následně se pak rozrušený tuk zkapalní. Takto rozpuštěný tuk pak při dobrém pitném režimu a s podporou ruční nebo přístrojové masáže, tělo vyloučí snadno samo z lymfatického systému ven. Celé ošetření je bezbolestné a první výsledky klient spatří již při po prvním ošetření. Počet absolvovaných sezení je individuální. Vše závisí od závažnosti stavu jednotlivce. Obvykle se však doporučuje 7 - 10 opakování. K ultrazvukové kavitaci je potřeba prvotní a následná lymfodrenáž a v následujících 72 hodinách aerobní trénink. Samozřejmostí musí být i dodržování pravidel, které jsou důležité k metabolizování uvolněného tuku. Informace o těchto pravidlech získáte ve studiu, které ošetření poskytuje.

Kryolipolýza

Pod pojmem kryolipolýza se skrývá nechirurgická a bezbolestná liposukce, která představuje zcela převratnou novinku ve formování postavy. Podstatou kryolipolýzy je bezbolestná liposukce zmražením, kdy její účinky jsou srovnatelné s klasickou liposukcí. Vedle klasické liposukci má kryolipolýza hned několik výhod. Mezi ty nejvýraznější patří především to, že je nechirurgická a bezbolestná, dále nenarušuje celistvost pokožky, nezpůsobuje žádné modřiny, otoky případně nerovnosti kůže a není při ní nutná žádná rekonvalescence. Bezprostředně poté, co vám bude ošetření provedeno, se můžete vrátit k běžnému životu, bez nějakého omezení. Kryolipolýza trvá asi hodinu a celkově se zákrok jeví jako poměrně pohodlný.

Jak kryolipolýza funguje?

Liposukce zmražením, jak bývá kryolipolýza často označována, je neinvazivní zmražení tukových buněk** . Tím, že se problémové partie zmrazí, dojde k narušení tukových buněk**, přičemž jejich obsah se vyloučí do mezibuněčného prostoru a poté dále do lymfatického systému, s jehož pomocí se z těla vyloučí ven. Skutečnost, že se buňkazmražením naruší a její obsah je vyloučen ven z těla, aniž by došlo k poškození okolní tkáně, je organizovaný, fyziologický a přísně regulovaný děj. Následně se začne tuková vrstva zmenšovat, protože se zbývající tukové buňky víc shlukují k sobě a vytlačují prázdná místa. Tělo samo zcela přirozeně za pomoci lymfatického systému odstraňuje z těla poškozené buňky a lipidy.

Lymfodrenáž

Lymfodrenáž je jednou z nejúčinnějších metod pro uvedení lymfatického systému do pohybu. Lymfodrenáží je docíleno odstranění přebytečné vody z organismu, dochází k odstranění otoků, celulitidy a velmi výrazný účinek má i v oblasti detoxikace organismu. Lymfatická drenáž napomáhá ke zlepšení metabolizmu a ke zlepšení fyzické kondice až o 15%. Navíc je i určitou prevencí proti nádorovým onemocněním. Lymfatická drenáž napomáhá ale také při popáleninách nebo v rámci tištění bolesti po operacích.

Lymfodrenáž

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22974 (zdravotnimagazin.cz#9948)


Přidat komentář