Redukční dieta - snížení příjmu kalorií

Při redukční ditě pijte dostatek tekutin a v jídelníčku dbejte na dostatek potravin s vlákninou. Doplňujte i složené sacharidy a bílkoviny. Redukční dietu doplňte přiměřeným pohybem...

Snížení kalorického příjmu

Dieta zvaná redukční slibuje rychlé shazování kilogramů. Při hubnutí a různých dietách jde vždy o snížení kalorického příjmu. Redukční dieta je postavena na snížení kalorického příjmu zhruba o 1000 kcal. Hubnout můžete i rychleji a snížit kalorický příjem ještě více. Ovšem váš kalorický příjem by nikdy neměl být nižší než 1000 kcal denně. Důležité je změnit stravovací návyky, rozdělit si jídlo do celého dne a nepřejídat se.

I při snižování příjmu potravin dbejte na skladbu jídelníčku. Je nutné, aby obsahoval všechny důležité živiny a tělu při hubnutí kromě kalorií nic nechybělo. Může se totiž stát, že při hubnutí nebude vaše tělo procházet očistou, ale utrpením, a bude to poznat i na vaší pokožce.

 

Postup při dietě

  • používejte menší talíře
  • jezte pravidelně a v malých dávkách
  • na jídlo si udělejte čas
  • vždy si přesně odměřte množství jídla
  • po jídle vyčkejte i 20 minut, dokud nepocítíte, že jste syti
  • hlad zkuste zahnat ovocnou žvýkačkou (samozřejmě bez cukru)
  • když už nemůžete být bez sladkých nápojů, volte raději džusy a řeďte je co nejvíce minerálkou
  • při hladu pijte velké množství tekutin
  • redukční dietu doplňte přiměřeným pohybem
  • po každém úspěchu (i shozené kilo je úspěch) si kupte něco hezkého na sebe

Skladba jídelníčku při redukční dietě

Při redukční ditě pijte dostatek tekutin a v jídelníčku dbejte na dostatek potravin s vlákninou. Doplňujte i složené sacharidy a bílkoviny.

Nevhodné potraviny během redukční dietě

Med, cukrářské výrobky, moučníky, plnotučné mléko, kondenzovné mléko, šlehačku, smetanu, tučné sýry, smetanové jogurty.

Vynechejte tučná masa jako je bůček, krkovička, ovar, skopové, husa, kachna, játra. Uzeniny, tučné ryby jako například úhoř nebo ryby v oleji, také nejsou nejlepší variantou.

Mezi nevhodné potraviny patří i mandle, mák, lískové a vlašské ořechy.

Dejte při redukční dietě pozor na větší množství: - rýže - celozrnného pečiva - chleba - těstovin - brambor - polotučného mléka - podmáslí - kefíru - libového masa

Při redukční dietě se zaměřte na přísun ovoce, zeleniny, netučných mléčných výrobků. Z nápojů volte vodu, čaj a občas si můžete dopřát i kávu. Koření a sůl používejte jen v omezeném množství.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22229 (zdravotnimagazin.cz#6591)


Přidat komentář