Stále myslíte jak hubnout?

Co se vám vybaví při slově dieta? Podle průzkumů by většina žen odpověděla, že něco jako: odříkání, hlad, lednice, tloušťka, stres… Jen málo lidí myslí na něco pozitivního – budu se stravovat zdravěji, začnu lepší život, budu mít krásné tělo.

Zbavte se myšlenky na hubnutí

Už jste vyzkoušela všechny diety, a pořád nejste spokojená? Dochází u vás k neustálému odříkávání? Nesníte jídlo, aniž by jste si předem nespočítala kalorie? Obviňujete se z toho, že jste neměla dostatečnou vůli dodržet zase další „zaručenou“ dietu? Což abyste se na chvíli zastavila a přemýšlela nad tím, o co se vlastně pokoušíte.

Odblokujte si hlavu

Co se vám vybaví při slově dieta? Podle průzkumů by většina žen odpověděla, že něco jako: odříkání, hlad, lednice, tloušťka, stres… Jen málo lidí myslí na něco pozitivního – budu se stravovat zdravěji, začnu lepší život, budu mít krásné tělo. Pokud se vám vybaví vždy „obrácená strana mince“, pak věřte, že nedosáhnete vysněných výsledků. Budete se nepřirozeně hlídat, vaše hlava bude zablokována. Nemůžete dosáhnout cíle prostředky, které odporují vašemu přesvědčení.

Za vše může psychika

Je známo, že základem hubnutí je dostatek pohybu a zdravá a vyvážená strava. Problém je ten, že nikdo se nedokáže stále hlídat. Proto je varianta léčebných minerálních kúr lepší, než drastické diety, je totiž přirozená. Většina žen, které zhubnou pomocí nějaké speciální diety tvrdí, že po jejím skončení kila nabrala zpátky. I nad tím už dietologové bádali. A zřejmě přišli na to, že za vším by se měla hledat psychika.

Odprostit se od okolí

Pokud nemáme urovnané vztahy uvnitř rodiny a náš život se hroutí, pak zřejmě nebude mít zamýšlena dieta účinek. Vyjde naprázdno. Nepovzbudí nás ani to, když nám někdo neustále předhazuje to, jak vypadáme. Naopak může docházet k opačnému cíli: začneme se bránit intuitivně tím, že nám začnou kila naskakovat. Na počátku bychom se měli oprostit od vlivu okolí a urovnat si vztahy. Pak možná půjdou kila sama od sebe dolů.

Trpělivost a vůli

Aby docházelo k našim vytyčeným přáním, musíme si vážit samy sebe. Zhubnout zpravidla chceme tehdy, když nejsme se svou postavou spokojeny. Jenže: pokud své tělo nesnášíme a obviňujeme se, pak nemůžeme očekávat, že se bude chovat naše tělo přesně podle toho, jak samy chceme. Nejprve bychom se měly smířit samy se sebou. Hubnutí není závod s časem, chce to jen trpělivost a vůli. A nic neuspěchat.

Buďte optimista

Je spousta emocí, které člověku ničí život. Strach, smutek, hněv, hanba, úzkost. Pokud se jim snažíme čelit, přijímat pozitivní energii, radovat se a být optimističtí – stávají se hybnou silou pro všechny změny, které chceme ve svém životě učinit. Pokud problémy „stravujeme“ nemůžeme očekávat pozitivní výsledky.

Rozvinutí své osobnosti

Všechny bychom chtěly tělo jako manekýna, ale na to je nutné rezignovat. Musíme brát v úvahu naše geny, tělesné předpoklady. K ideálu se můžeme maximálně přiblížit, ale co nejpřirozenější cestou. Když si to uvědomíme, obvykle se dostaví úleva a jsme připraveni udělat krok k rozvinutí vlastní osobnosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22313 (zdravotnimagazin.cz#6812)


Přidat komentář