Středomořská dieta

Odborníci tuto stravu zkoumají již mnoho let a nazvali ji středomořskou dietou. Nejen, že se tamní obyvatelé díky ní dožívají vysokého věku, ale na jejich těle není ani gram tuku navíc.

Středomořská dieta

Odborníci tuto stravu zkoumají již mnoho let a nazvali ji středomořskou dietou. Nejen, že se tamní obyvatelé díky ní dožívají vysokého věku, ale na jejich těle není ani gram tuku navíc.

Zásady

  • Všechen tuk, který používáte, ať už olej, margarín, máslo či sádlo, nahraďte panenským olivovým olejem.
  • Co se týče masa, přednost dejte rybám a drůbeži. Hovězí a vepřové maso si dopřejte jen občas. Záleží taky na způsobu úpravy masa. Upravujete-li maso tepelně, potom nejlépe na panenském olivovém oleji. Nejvhodnějším kořením jsou bylinky.
  • Jezte hodně zeleniny a to nejlépe čerstvé. Vhodné je jíst zeleninu syrovou kdykoliv během dne nebo jako přílohu k masu či z ní připravovat míchané saláty.
  • Jste-li zvyklý dávat si po jídle moučník, tak na sladké dorty zcela zapomeňte. Ideálním moučníkem je sladké čerstvé ovoce.
  • K jídlu si klidně dejte červené víno.
  • Zapomeňte na majonézy a podobně nezdravé potraviny.

    Dodržovat zásady středomořské diety není vůbec složité. Jezte střídmě v pěti porcích denně a změny na vašem těle rozpoznáte určitě brzy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22034 (zdravotnimagazin.cz#5999)


Přidat komentář