Tělo do plavek

Tělo dostává dostatek cukru v běžných potravinách, proto nepotřebuje žádný přísun (v podobě cukrovinek apod.) navíc. Po čokoládě a jiných sladkostech se uvolní větší množství inzulinu, hladina cukru rychle klesne a výsledkem je pak ještě větší hlad.

Všeho přiměřeně

Vezměte si příklad z vegetariánů. Nemusíte maso vyřadit ze svého jídelníčku úplně, ale rozhodně omezte příjem masa tučného. Nahraďte jej drůbežím, libovým hovězím a rybami. Stejně jako vegetariáni dávejte přednost celozrnným produktům, ovoci a zelenině. Zapomeňte na alkohol a skladkosti. Zdrojem hubnutí bránících tuků jsou i ořechy, smetanové omáčky a sýry.

Nahrazení cukru

Tělo dostává dostatek cukru v běžných potravinách, proto nepotřebuje žádný přísun (v podobě cukrovinek apod.) navíc. Po čokoládě a jiných sladkostech se uvolní větší množství inzulinu, hladina cukru rychle klesne a výsledkem je pak ještě větší hlad. Zkuste při chuti na něco sladkého sáhnout po ovoci.

Okořeňte si život

Opravdu. Ostré koření brzdí hlad. Pro trávení ostřejšího jídla musí tělo vynaložit více energie a tím nevědomky spalujete tuky. Navíc, ostrého jídla se nepřejíte, protože včas zaznamenáte, kdy máte dost.

Řešení není hladovění

Po hladovce sice rychle zhubnete, ale organismus si zároveň ukládá energii na horší časy a kila jdou po ukončení hladovky rychle nahoru. Účinná a neškodlivá je jednodenní hladovka založená na ovocných nebo zeleninových šťávách. Nepraktikujte ji ale častěji než jednou za dva týdny.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22365 (zdravotnimagazin.cz#6929)


Přidat komentář