Teorie diety dle krevních skupin

Pro každou krevní skupinu existují doporučené a zakázané potraviny. Pokud jíte ty špatné, může to vést k různým zdravotním problémům a k obezitě. Vaše krevní skupina určitá jídla nesnáší, tělo je nepřijímá a rovnováha se tak narušuje.

Dieta podle krevních skupin

vyplývá z tvrzení, že pro tělo je dobré to, na co je z dlouhodobého hlediska zvyklé – tedy i na to, co jedli jeho předci. Podle krevních skupin lze lidi rozdělit do čtyř skupin. Pro každou pak existují doporučené a zakázané potraviny. Pokud jíte ty špatné, může to vést k různým zdravotním problémům a k obezitě. Vaše krevní skupina určitá jídla nesnáší, tělo je nepřijímá a rovnováha se tak narušuje. Dietu podle krevních skupin sestavil americký lékař Peter D´Adamo.

Zdatní lovci s krevní skupinou 0

Lidé s touto skupinou žili před 40 000 lety v Africe. Byli to zdatní lovci, základ jejich potravy tvořilo maso. Jsou to velmi odolní a vytrvalí lidé, dobře snášejí fyzickou námahu.

 • Vhodné potraviny

  bílé maso, ryby, dýňová semínka, fazole, rýže, minerálky, zelený čaj zelenina, ovoce (kromě kyselého)

 • Nevhodné potraviny

  obilniny, obilné výrobky, brambory, mléčné výrobky, kyselé ovoce, losos, kaviár, husí maso, mák, ořechy (kromě vlašských)

Zemědělec s krevní skupnou A

se objevila asi před 20 000 lety na středním východě a v Asii u usedlých zemědělců. V jejich stravě převládala rostlinná strava a obilí. Lidé s krevní skupinou A špatně snáší stres a fyzickou námahu. Jsou spíše tvořiví, vyhovuje jim sport jako je jóga, turistika nebo plavání. Ideální je pro ně vegetariánská strava.

 • Vhodné potraviny

  obilniny, obilné potraviny, rostlinná strava, sladkovodní ryby, arašídy, dýňová semínka, luštěniny, rýže, křen, káva, červené víno - Nevhodné potraviny

  mléko a mléčné výrobky, maso s výjimkou ryb, uzeniny, tuky, pistácie, plody moře

Kočovníci s krevní skupinou B

Vznikla před 15 000 až 10 000 lety v oblasti mezi Himálají a Indií. Tito lidé se živili hlavně kefírem a brynzou, proto velmi dobře snáší mléko. Dnes jsou velmi přizpůsobiví a odolní proti stresu. Mají rádi městský život a vyhovuje jim aerobní cvičení.

 • Vhodné potraviny

  mléko a mléčné výrobky, vajíčka, některá masa (zvěřina, králík, jehněčí), ryby, rýže, zelenina, zelený čaj

 • Nevhodné potraviny

  pšenice, žito, kukuřice, kuřecí a vepřové maso, kachna, husa, čočka, mořské plody (s výjimkou ryb) ## Zemědělci nebo kočovníci s krevní skupinou AB

  existuje zhruba 1200 let. Vznikla v době putování národů smísením krevní skupiny A s krevní skupinou B. Tito lidé dobře snášejí kombinovanou stravu. Jsou vitální, dobrodružní a oblíbení. Někdy však propadají depresím.

 • Vhodné potraviny

  obilniny, obilné potraviny, rostlinná strava, mléko a mléčné výrobky, vajíčka, králičí a jehněčí maso, zvěřina, ryby, olivový olej, ořechy, luštěniny, ovoce, zelenina, víno, káva, zelený čaj.

 • Nevhodné potraviny

  hovězí a vepřové maso, tučné mléko a sýry, máslo, plísňové sýry, kukuřice

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22193 (zdravotnimagazin.cz#6478)


Přidat komentář