Účinná kryolipolýza Liberec

Potřebujete rychle zhubnout do plavek? Nabízí se liposukce, která již dávno není tím, čím bývala. Existuje řada metod bezbolestné liposukce a k těm nejúčinnějším patří současný trend - kryolipolýza. Pošlete tukové špíčky k ledu!

Co je to kryolipolýza?

Léto v plném proudu a vy nemáte čas na časté cvičení a diety? Chcete rychle a hlavně účinně zhubnout, nejlépe bez pověstného** jojo efektu**? Kryolipolýza může být právě tím, co hledáte!

Co se pod tímto slovem skrývá? Název je odvozen z řeckých označení pro chlad (kryo), tuk (lipos) a rozpad (lysis). Kryolipolýza je nechirurgická, bezbolestná a neinvazivní (nenarušuje strukturu pokožky ani jiných tkání) metoda, takže nemusíte mít obavu z jizev, modřin, otoků, nerovností pokožky a jiných nepříjemností. Tukové buňky jsou tedy ničeny působením chladu, a to na trvalo, nové se nevytvoří. Jak celý proces probíhá a jak je účinný se dozvíte dále.

Dostaňte se kryolipolýze pod kůži

Kryolipolýza zatočí s tuky na břiše, dolní části zad i stehnech a pažích a zmírní rovněž projevy celulitidy. Velmi se doporučuje osobám s nevzhlednými tukovými polštáři, které kryolipolýza dokonale odstraní. Nejčastěji se ženy chtějí zbavit nadměrného tuku v oblasti břicha, zadní části stehen a tzv. "madel lásky".

Metoda kryolipolýzy vychází z poznatku, že tukové buňky jsou na chlad citlivější než jiné a tak jejich cílené ochlazení (až -10 °C) vyvolává narušení, krystalizaci a postupné odumření a rozpad, tzv. apoptózu. Postupný rozpad znamená, že ačkoliv je jistý rozdíl patrný ihned po aplikaci, konečný a stálý výsledek uvidíte až po nějaké době, většinou v rozmezí jednoho až dvou, maximálně až tří měsíců, kdy jsou i poslední odumřelé tukové buňky lymfatickým systémem vyplaveny z těla jako odpadní látky. Poté se zbylá tuková vrstva této změně přizpůsobuje, zbývající tukové buňky zaujímají místo těch odumřelých a tak dochází k její remodelaci. Nemusíte se tak obávat žádné deformace nebo změny pokožky - nic nebude poznat.

Je kryolipolýza bezpečná?

Kryolipolýza pochází z USA a jedná se o poměrně nový vynález. Poprvé se tato revoluční technika na poli liposukcí objevila v roce 2009 a od té doby její popularita rapidně roste a to zdaleka ne jen v USA, ale po celém světě. Velký úspěch slaví i v České republice. Zdravotní nezávadnost této metody je podložena několika klinickými studiemi a je certifikována americkým úřadem pro kontrolu léčiv a potravin FDA. Kryolipolýza nezvyšuje hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi a doposud nejsou známy žádné vedlejší účinky.

Kontraindikace - kdy kryolipolýzu podstoupit nesmíte

Kryolipolýza se neprovádí těhotným a kojícím ženám, lidem s epilepsií, kýlou, dermatitidou, atopickým ekzémem a jinými kožními a infekčními onemocněními, cévními a srdečními poruchami, lidem s vážnými zdravotními poruchami (onemocnění jater, ledvin), lidem užívajícím silná antidepresiva, či při akutním onemocnění. Nedoporučuje se kryolipolýzu podstupovat v době menstruace. Kryolipolýza je však obecně dobře snášena, v případě vážnějšího onemocnění či nejistoty je nutné vše zkonzultovat s lékařem.

Než kryolipolýzu podstoupíte

Před započetím procedury samotné je třeba absolvovat jakousi vstupní konzultaci, podle níž se ošetřující personál rozhodne, jak bude dále postupovat. Před zákrokem se přeměří partie, které si přejete zhubnout a podle toho je vybrán také speciální nástavec aplikátoru, který se pro danou proceduru nejlépe hodí. Ošetřující si vás nejspíše před zákrokem vyfotografují, abyste pak měla možnost porovnání změn před a po zákroku.

Hodinu před ošetřením se nedoporučuje nic jíst. Vhodné je pít ovocné šťávy. Nejméně 2 hodiny před zákrokem nekuřte.

Jak kryolipolýza probíhá

Nejprve se ošetřované místo dezinfikuje a nanese se na něj speciální ochranná membrána, která chrání pokožku před chladem. Poté je označené místo pod tlakem nasáto do speciálního aplikátoru, jenž má tvar jakési hubice trošku podobné hubici vysavače. Existují i jiné metody kryolipolýzy, ale tento druh aplikátoru se jeví jako nejúčinnější a zároveň chrání vnitřní orgány před prochladnutím. Toto nasátí je nebolestivé, zpočátku ho doprovází pouze zvláštní pocity. Pokud cítíte bolest, informujte o tom ošetřující personál. Je možné, že aplikátor není přiložen správně.

Ošetření jedné oblasti** trvá přibližně hodinu** a klient je při něm v pohodlí, většinou v polosedu a může relaxovat, číst si, nebo si třeba na chvilku zdřímnout. Po skončení procedury je ošetřené místo rozmasírováno a postupně zahříváno zpět na tělesnou teplotu. Již po první aplikaci je zničeno 25-30 % tukových buněk. Stejné místo může být ošetřeno maximálně třikrát, víc nasátí však stejně nebývá potřeba, protože většina buněk je zneškodněna již při prvním či druhém nasátí v závislosti na rozloze ošetřované oblasti.

Kvůli postupné účinnosti je nutné dodržet mezi jednotlivými ošetřeními odstup alespoň pěti týdnů. Počet potřebných nasátí je závislý na rozloze zákroku a počtu ošetřovaných partií. Na spodní bříško obvykle stačí jedno nasátí, na párové partie (např. boky) pak dvě nasátí.

Samotný proces je** bezbolestný**. Lehce nepříjemné může být následné rozehřívání tkáně, které se projevuje mírnou bolestí při kontaktu s ošetřenou partií, doporučuje se proto obléct se na zákrok do volného a pohodlného oblečení, které netlačí.

Po kryolipolýze

Bezprostředně po zákroku bude místo přechodně zarudlé, otlačené a necitlivé nebo naopak přecitlivělé. Eventuálně může vzniknout „modřina“. To záleží na reakci těla na chlad. Tento stav se však vrací během několika následujících hodin až dnů do normálu. První týden po zákroku může provázet občasné píchání či cukání v břiše, tyto pocity rovněž časem odezní.

Další z nesporných výhod kryolipolýzy je to, že není třeba držet žádnou speciální dietu či vykonávat rehabilitační cvičení. Ošetřená osoba se může bez obav vrátit do zaběhnutých kolejí svého životního stylu.

Pro správné pracování lymfatického systému, jehož úkolem je vyplavení odumřelých tukových buněk z těla, se však doporučuje pestrý jídelníček bohatý na vitamíny a vlákninu a chudý na tuky a kalorická jídla a dodržování pitného režimu.

Výhody kryolipolýzy

Na závěr stručné shrnutí největších plusů této metody:

  • nechirurgický, neinvazivní, bezpečný a nebolestivý zákrok
  • úbytek tukové tkáně minimálně o 25 %
  • odstranění tukových buněk je trvalé
  • možnost opakované aplikace
  • dobrá snášenlivost, žádné známé vedlejší účinky
  • nulová doba rekonvalescence
  • příznivá cena

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23189 (zdravotnimagazin.cz#10361)


Diskuze a zkušenosti

Petra | 06.08.2012 21:34
Re: Účinná kryolipolýza Liberec Dobrý den, máte někdo skušenost s nějakým salónem v Liberci?

Alena | 08.09.2012 15:41
Re: Účinná kryolipolýza Liberec Kryptolýzu v Liberci doporučuji. Profesionální vystupování a kvalitní přístroje.

Leea | 01.02.2015 01:28
Re: Účinná kryolipolýza Liberec Nemuzu najit cenik, muzete mi nekdo napsat pribliznou cenu?


Přidat komentář