Uklízením ke zhubnutí

Prací v domácnosti posílíte svalové skupiny horních končetin, ramene, hrudní svalstvo, svalstvo zad, hýžďové svaly, svalstvo krajiny břišní a svaly dolních končetin. Podobné je to při práci v okolí domu a při zahradničení.

Kila dolů pomocí smetáku

Uklízení je také pohyb. Zhubnout proto můžete i tím, že budete častěji luxovat, žehlit nebo prát prádlo. Určitě to sama znáte, jak se zapotíte třeba u mytí okna. A kila jdou dolů! Navíc vás domácí práce začnou bavit dříve než předtím, protože na sobě uvidíte výsledky. Péče o domácnost bude najednou dárkem, ne trestem. Pokud vám uklízení přesto moc nevoní, pusťte si rádio a klidně si mezi utíráním prachu a umýváním nádobí zatancujte.

Dostatečný pohyb

Pravidelným pohybem (ať už se jedná o zahradničení nebo luxování) si snižujete riziko srdečního onemocnění. Uklízením také zaženete depresi nebo špatnou náladu.

Proč chodit do posilovny?

Prací v domácnosti posílíte svalové skupiny horních končetin, ramene, hrudní svalstvo, svalstvo zad, hýžďové svaly, svalstvo krajiny břišní a svaly dolních končetin. Podobné je to při práci v okolí domu (sekání, hrabání, úprava živých plotů) a při zahradničení.

Uklízení - práce v domácnosti

30-50 kalorií za 10 minut

Uklízení -okolo domácnosti

Sekání: 76 kalorií za 10 minut
Hrabání: 37 kalorií za 10 minut
Úpravy živých plotů: 52 kalorií za 10 minut

Uklízení -zahrádka

Sázení sazenic: 48 kalorií za 10 minut
Pletí: 62 kalorií za 10 minut
Okopávání: 86 kalorií za 10 minut

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22443 (zdravotnimagazin.cz#7081)


Přidat komentář