Úspěch při hubnutí

Samozřejmě je třeba snížit množství jídla a zlepšit jeho kvalitu, ale zároveň bychom měli zvýšit množství pohybu. Pouze spojení těchto dvou aktivit je klíčem k úspěchu! Nejhorší je pustit se po hlavě do hladovky

Bez pohybu, žádné svaly a hubnutí

Pokud jíme od rána do večera a kromě práce v zaměstnání neděláme nic, náš příjem je větší než výdej, což se projeví na váze. Výdej energie není možný jen sportem, ale i fyzickou prací, chůzí a veškerou další pohybovou aktivitou. Navíc, pokud si naordinujete dietu, ale nezapojíte do svého hubnoucího plánu pohybovou aktivitu, tělo nebude hubnout z tuků, ale ze svalů.

Přátelé nebo odpůrci?

Samozřejmě je třeba snížit množství jídla a zlepšit jeho kvalitu, ale zároveň bychom měli zvýšit množství pohybu. Pouze spojení těchto dvou aktivit je klíčem k úspěchu! Nejhorší je pustit se po hlavě do hladovky (drastické diety se snadno porušují) nebo do sportu, ačkoliv předtím byl vaší největší pohybovou aktivitou nákup v samoobsluze. Je třeba začínat postupně.

Při obezitě a nadváze

Pro začátek je ideálním pohybem chůze, tvrdí lékaři. Běh není pro začátečníky a obéznější jedince vhodný, neboť zvyšuje riziko zranění a příliš zatěžuje klouby. Teprve až své tělo trochu odlehčíte, můžete začít i sprintovat. Chůze by měla být rychlejší, aby se organismus dobře prokrvil a získal novou energii. Dávejte pozor na držení těla – neprohýbejte se dopředu ani dozadu, zhluboka dýchejte a mějte zastrčené bříško. Během cvičení si uvědomujte, že pohybem nejen že hubnete a děláte něco pro své zdraví, ale také modelujete svou postavu do žádoucích tvarů. Během cvičení zkrátka myslete pozitivně!

Přiměřeně a pravidelně

Cvičení by zpočátku nemělo přesahovat 20 minut. Cvičte minimálně třikrát denně, postupně můžete zvýšit četnost až na cvičení obden. Nejlepší je organizované cvičení, kde jste pod dohledem odborníka a přítomnost ostatní vás nutí vydržet až do konce. Výborné je pro hubnutí také plavání a cyklistika.

Strečink

Před každým cvičením je třeba se protáhnout a připravit tak tělo na fyzickou zátěž. Ideální je např. strečink. Jakmile ucítíte bolest nebo bodání ve svalech, začnete být dušní nebo se dostaví závrať, ihned se cvičením přestaňte. Intenzita pohybu by měla být taková, abyste se zapotili, ale zároveň se z toho nezhroutili.

Rychlá váhová ztráta

Optimální váhový úbytek je dva až pět kilogramů za měsíc. Rychlá váhová ztráta vede k odbourávání svalů, ne tuku, proto je výsledkem zvýšená únava a v konečném důsledku také známý jo-jo efekt. Rychlý váhový úbytek zvyšuje riziko vzniku různých nemocnění, např. žlučníkových kamenů.

Přípravky na přírodní bázi

Účinný dietní program zahrnuje dostatek pohybu i změnu jídelníčku. Pokud se bojíte, že organismu nedokážete zajistit dostatek potřebných vitamínů a minerálů, mohou vám pomoci doplňky stravy. Pozor však, abyste tělu kromě výživných látek nedodávali také škodlivé chemické látky - vybírejte si raději přípravky na přírodní bázi.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21930 (zdravotnimagazin.cz#5715)


Přidat komentář