Vacustyler - odstranění celulitidy a křečových žil

Trápí Vás celulitida či křečové žíly? Je nutné vědět, že nejde jen o estetické, ale také o zdravotní problémy, které mohou přerůst až v lymfatickou neprůchodnost dolních končetin a ke vzniku bércových vředů.

Co je to celulitida

Více než 90 % žen, ale i stále větší množství mužů je v současnosti postiženo** celulitidou**. Důležité je s celulitidou začít bojovat co nejdříve, tedy již v jejích raných stádiích. Celulitidu způsobuje hrudkovitá forma tuku, která se ukládá v podkoží. Celulitida je důsledkem špatné funkce lymfatického systému a nedostatečnosti metabolismu tuků. Projevy celulitidy se rozdělují do několika fází:

  • Fáze počáteční – Celulitida není okem viditelná, ovšem při stlačení podkoží se na povrchu objevují mírné nerovnosti.
  • Fáze prvotních projevů – Nerovnosti na kůži jsou viditelné jen v některých situacích, například při sezení.
  • Fáze viditelných projevů – V této fázi jsou projevy celulitidy patrné v jakékoliv poloze a to i bez tlaku na podkoží.
  • Fáze rozsáhlých projevů – Celulitida  se objevuje všude tam, kde je podkožní tuk, nerovnosti jsou evidentní a značné, jde o projevy neléčené celulitidy.

Pokud se chcete celulitidy zbavit, nebo zmírnit její projevy, je nutné dodržovat následující: změnit stravování, upravit pitný režim, vyvarovat se kouření, detoxikace, aktivně se pohybovat a také zvýšit přísun vitamínů a minerálů.

Co jsou to křečové žíly

Křečové žíly, nebo varixy či žilní městky jsou ve skutečnosti vakovitě rozšířené vinuté úseky povrchového žilního systému dolních končetin. Uvádí se, že křečové žíly postihují až 30 – 60% populace. Možnost vzniku křečových žil se úměrně zvyšuje s věkem. Mezi rizikové faktory, které vedou ke vzniku křečových žil patří: věk, ženské pohlaví, nadváha, životní styl a také dědičnost. Rozlišují se primární a sekundární křečové žíly. Primární křečové žíly vznikají z důvodu porušení funkce povrchového žilního systému dolních končetin. Sekundární křečové žíly potom vznikají následkem existujících postižení žilního systému, jako jsou například hluboké žilní trombózy, úraz, chirurgický zákrok či vady hlubokého žilního systému.

Aktivace a zprůchodnění lymfatického systému

První fází v odstraňování celulitidy je aktivace, zprůchodnění a pročištění lymfatického systému, který odvádí z těla odpadní látky. Pokud lymfatický systém pracuje nedostatečně, tyto odpadní látky se hromadí v podkoží a spolu se zapouzdřenými tukovými buňkami tvoří nepěknou pomerančovou kůži, tedy celulitidu.

Aktivace a štěpení tukových buněk

Druhým krokem při odstraňování celulitidy je rozštěpení zapouzdřených tukových buněk na problematických partiích zadečku, boků, stehen a bříška.

Napínání a zpevnění podkožního vaziva

Jde o nezbytný krok při odstraňování celulitidy, kdy dochází ke zpevnění podkožního vaziva.

Přístroje využívané při léčení celulitidy

Při tomto léčebném konceptu se využívá několik přístrojů. Jde o přístroje:

Vacustyler

Vacustyler se využívá v první fázi, tedy ve fázi zprůchodnění lymfatického systému. Jde o jeden z nejdůležitějších přístrojů, který využívají také kosmonauti pro posílení cévního a lymfatického systému. Přístroj pracuje na principu střídání fází tlaku a podtlaku. Vacustyler tak z těla vysává zplodiny metabolismu, zprůchodňuje a posiluje lymfatický a cévní systém a slouží také jako výborná prevence vzniku křečových žil.

Slide Styler

I Slide Styler se využívá v první fázi léčebné koncepce. Má vynikající účinky při celulitidě a potížích s bolavými a oteklými nohami. Slide Styler pracuje s metodou masáže tlakovými vlnami. Jde o metodu, jež je velmi příjemná a která navíc aktivuje lymfatický systém. Slide Styler také vykonává mechanickou lymfatickou drenáž. V masážních manžetách přístroje jsou zabudovány malé překrývající se vzduchové komory, které se v pravidelných intervalech naplňují a vyfukují. Tímto způsobem se dají odstranit i otoky a edémy.

Vacupress

Ve druhé fázi aktivace a štěpení tukových buněk se využívá přístroje SPM Vacupress. Jde o mnohostranný a velice účinný přístroj, který provádí masáž kombinovanou s pulzním vakuem. S přístrojem je tak prováděno několik důležitých a efektivních ošetření. Přístroj jednak aktivuje a zlepšuje lymfatický tok, dále zvyšuje a podporuje spalování podkožního tuku, zpevňuje podkožní vazivo a také odstraňuje těhotenské strie. Součástí přístroje SPM je SPM Poprsí. Toto ošetření je zaměřeno na zpevnění a modelování poprsí a to bez operačního zákroku.

Bodystar

Bodystar je také jedním z univerzálních přístrojů, který se využívá jak při ošetření celulitidy, tak při ošetření lokální obezity a je také vhodný pro formování postavy nebo pro relaxační elektromasáž celého těla. Ošetření Bodystarem je velice jednoduché. K rozkladu podkožního tuku běžně dochází pomocí působení enzymů, ovšem  díky Bodystaru a jeho jemnému působení proudu dochází k tomuto procesu zvenčí. Na problematické partie jsou umístěny speciální elektrody a přesně regulovaný proud je aplikován přímo do podkoží, kde dochází k enzymatickému procesu. Tím se ztrácí větší i menší dolíčky a pokožka vypadá opět pevná a zdravá.

Sono Care

Sono Care je také víceúčelový přístroj s množstvím pozitivních účinků, který se využívá ve třetí fázi léčebného konceptu. Přístroj pracuje s ultrazvukem a dá se využít při ošetření celulitidy, pro redukci tukových polštářků, pro zlepšení prokrvení a mízního toku, i k vyhlazení vrásek a napínání a také ke zpevňování ochablé pokožky.

Odstranění celulitidy a křečových žil

Boj s celulitidou či křečovými žilami by se měl vést již od prvních fází. Pokud Vaše kůže dospěje do fáze rozsáhlých projevů celulitidy, to znamená, že celulitida  se objevuje všude tam, kde je podkožní tuk a nerovnosti jsou evidentní a značné, potom již nelze celulitida zcela vyléčit. Mohou se pouze zmírnit její příznaky. Pokud chcete celulitidě předejít, je nutné dodržovat zásady zdravého životního stylu, pít dostatek tekutin a vykonávat dostatečnou fyzickou aktivitu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22956 (zdravotnimagazin.cz#9919)


Přidat komentář