Víkendová dieta

Mezi hlavní jídla víkendové diety patří saláty, koktejly z kefíru, podmáslí - více se dozvíte zde nebo jogurtu (obsah zdravých bakterií, urychlí látkovou výměnu). Během diety dodáte tělu injekci v podobě vitamínů, minerálů.

Co je víkendová dieta?

Na víkendovou dietu si vyhraďte čas, kdy nebudete muset jít do práce a budete mít čas na přípravu jídel. Dieta je velmi jednoduchá a trvá pouhé dva dny (to přece vydržíte!).

Povolená jídla

Mezi hlavní jídla víkendové diety patří saláty (dodají vlákninu a pročistí střeva), koktejly z kefíru, podmáslí - více se dozvíte zde nebo jogurtu (obsah zdravých bakterií, urychlí látkovou výměnu). Během diety dodáte tělu injekci v podobě vitamínů, minerálů.

Důležitá je příprava

Na víkendovou dietu je třeba se připravit. Den předem nezatěžujte tělo konzumací uzenin a masa. Vynechte sladkosti, alkohol i kávu.

Naplánovaný víkend - 1. den vyčištění organismu

 • Ráno

  Vypijte nalačno sklenku minerální vody se šťávou z poloviny citronu (nastartujete metabolismus). Ke snídani si dejte kefír nebo koktejl z jogurtu a mléka.

 • Svačina

  Dopřejte si 1 kus ovoce (kromě banánů) a opět sklenku podmáslí.

 • Oběd

  Připravte si lehký zeleninový salát (zaměřte se na ingredience jako je celer, kysané zelí a mrkev). Nepřidávejte tučné omáčky a dresinky.

 • Svačina

  Opět si dejte koktejl z mléčného produktu, jablko a hrst oříšků (nejlépe vlašské).

 • Večeře

  Povařte zeleninu v páře a dopřejte si celou misku. Nemáte-li chuť na teplé jídlo, volte opět zeleninový salát. Přidat si můžete šťávu, např. tomatovou.

Naplánovaný víkend - 2. den pročišťovací kůra

 • Ráno

  Na lačný žaludek si dejte pár sušených švestek a šálek bylinkové čaje.

 • Denní plán

  Řiďte se nápovědou prvního dne, budete-li mít chuť na teplou polévku, připravte si zeleninovou.

Po úspěšném víkendu

Dodrželi jste naše rady? Potom se určitě cítíte lépe. Aby byl účinek diety dokonalý, udělejte si i „lehké” pondělí. Jezte lehce stravitelné potraviny (rýži, ryby, tvaroh).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22127 (zdravotnimagazin.cz#6281)


Přidat komentář