Výživové poradenství a hubnutí - Louny

Zajímáte se o zdravý životní styl, chcete změnit špatné stravovací návyky, chcete zhubnout pár kil nebo nabrat svalovou hmotu? V tom případě vám může pomoci výživový poradce, který se orientuje v oblasti zdravého životního stylu a stravování.

Redukce váhy je nejen záležitostí estetickou, ale také zdravotní.** Nadváha a obezita** s sebou nesou velké množství zdravotních rizik. Problém je však v tom, že shazování kil je velmi těžké a v některých chvílích dokonce můžeme ztratit naději v dosažení našeho cíle. Když se trápíte kvůli své váze a žádné diety vám nepomáhají, přichází ta správná chvíle, abyste navštívili výživového poradce, s kterým můžete nalézt to správné řešení. Výživový poradce zde není pouze pro osoby s nadváhou, ale také pro ty, kteří chtějí nabrat svalovou hmotu nebo začít žít zdravěji.

Proživot

 

Zdravý životní styl

Všude kolem nás neustále slyšíme o tom, jak je důležité žit zdravě a dodržovat zásady zdravé životosprávy. Co pro vás znamená zdravý životní styl a řídíte se jim? Nebo dáváte přednost snadnějšímu a na čas méně náročnému způsobu života. Lidé často říkají, že na zdravý životní styl nemají čas. Zdravý životní styl znamená pestrou stravu, dostatek pohybu, vyhýbání se stresu apod. Někdy se může zdát jednoduší navštívit fast food, než se zdržovat vařením doma. Jindy máme pocit, že fyzická aktivita je příliš náročná a tak si raději pustíme televizi. A výsledky tohoto chování na sebe nenechají příliš dlouho čekat a tak postupně nabíráme na váze. Jednou z možností, jak bojovat s přebytečnými kily a žít zdravě je sport.

Zdravý životní styl

Sport nám nejen pomáhá redukovat váhu, ale také nás naplňuje štěstím. Každý by si měl vyzkoušet více druhů sportů a zjistit, který sport je pro něj ten pravý. Je jedno, jestli máte rádi plavání, běhání nebo jízdu na kole. Důležité je, že vám váš oblíbený sport nabíjí energií a přináší vám radost. Pohyb nám pomáhá zbavovat se napětí a zapomínáme při něm na běžné starosti. Po fyzické aktivitě přichází pocit radosti z toho, že děláme něco pro sebe. Nejtěžší je přinutit se ke sportovní aktivitě. Málokdo je schopný po náročném dni v práci přinutit se k fyzické aktivitě. Když nemáte pevnou vůli, najděte si někoho, kdo bude sportovat s vámi. Motivovat vás může nejen domluva s kamarádem, ale také plánování cílů. Zkuste si detailně naplánovat své cíle, kroky, úkoly, odměny a tresty, to vše vám pomůže k dosažení vašeho snu. Nemusíte provozovat pouze jeden sport, mnohdy se doporučuje střídat různé sporty. Kromě fyzické aktivity je součástí zdravého životního stylu také vyvážená a pestrá strava.

Změna jídelníčku

Co je dobré pro naše tělo

Mnoho lidí chápe jídlo jako svou slabost a často také závislost. Bohužel většinou platí, že potraviny, které nám doopravdy chutnají, příliš neprospívají našemu tělu. Chcete-li redukovat svou váhu, je nutné některým potravinám dávat přednosta a jiné z vašeho jídelníčku vyloučit. Během redukce váhy se vyhýbejte potravinám, jako je mléko a mléčné produkty, vepřovému a hovězímu masu, tučnému masu, uzeninám, cukru, sladkým jídlům a smaženým jídlům. Vašemu tělu neprospěje bílá mouka a pečivo z ní vyrobení, vejce, kompoty nebo džemy s cukrem. Vyhněte se také alkoholickým nápojům, kávě a energetickým nápojům. Jídelníček každého z nás by měl být velmi pestrý a obsahovat dostatek ovoce a zeleniny. Ovoce může být sušené a zelenina dušená. Mezi vhodné potraviny se dále řadí rýže, kuřecí a králičí maso, přesnídávky bez cukru. Pamatujte na dostatečný přísun tekutin a to především neslazených nápojů nebo zeleného čaje. S výběrem těch správných potravin a sestavením jídelníčku vám může pomoci** výživový poradce**.

Výživové poradenství - Louny

Redukce váhy se může stát během na dlouhou trať. A ne každému se může nad obezitou nebo nadváhou vyhrát. Neztrácejte však naději, odborníci v oblasti výživy vám mohou nabídnout pomocnou ruku. Kontaktujte výživového poradce (dietolog, nutriční poradce nebo také kouč v oblasti zdraví a wellness) a sjednejte si s ním schůzku. Výživový poradce je profesionál, který vám pomůže v oblasti zdravého životního stylu.** Spolupráce s výživovým poradcem** je vhodná pro ty, kterým se nedaří zhubnout. Služby výživového poradce ocení osoby, které se zajímají o zdravou výživu a chtějí nakupovat kvalitnější potraviny. Výživový poradce vám vysvětlí, čím se řídit při výběru těch nejlepších potravin. Dále jsou služby výživového poradce velmi prospěšné pro osoby se zdravotními problémy, jako jsou různé potravinové alergie, zvýšený cholesterol nebo cukrovka. Konzultace s výživovým poradcem může být dále prospěšná pro osoby, které chtějí nabírat svalovou hmotu, těhotné ženy, kojící matky nebo matky, které chtějí zdravější jídelníček pro celou svou rodinu.

Štíhlá linie

Jak probíhá spolupráce s výživovým poradcem

Během první konzultace s výživovým poradcem s Vámi váš poradce probere váš dosavadní způsob života. Výživový poradce se bude zajímat o vaše stravovací návyky, o to, kdo ve vaší domácnosti nakupuje, co nakupuje, kdo vaří a jak vaří. V úvodní konzultaci padnou také otázky ohledně vaší práce a sportovních aktivit, které máte rádi.

Výživový poradce poté vytvoří váš osobní program pro redukci váhy nebo nabírání svalové hmoty. Program zahrnuje také jídelníček, který respektuje vaše potřeby a omezení. Během zkoušení nového jídelníčku a celkové změny životního stylu se výživový poradce stane vašim osobním koučem, který vás bude podporovat a motivovat. Výživový poradce vám vždy pomůže vyřešit nepříjemné situace, které nastanou během změny vaší váhy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23154 (zdravotnimagazin.cz#10326)


Diskuze a zkušenosti

Marcela | 12.03.2013 08:59
Re: Výživové poradenství a hubnutí - Chotěboř Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem. Protože mě zaujala Vaše stránka, ráda bych věděla kolik stojí Vaše konzultace. Děkuji předem za odpověď.

Eva | 10.02.2014 19:33
Re: Výživové poradenství a hubnutí - Louny j Prosím, jaká je cena konzultací,případně 2 měsíční trénik. Děkuji.


Přidat komentář