Výživové poradenství a kryolipolýza - Praha

Pro zdravý životní styl je velmi důležité si vhodně zvolit také dostatečné množství pohybu a stejně tak tomuto stylu uspořádat také jídelníček. Nejlepším způsobem aktivního pohybu jsou v tomto období aerobní aktivity.

Mnozí lidé sní vše, na co přijdou. Pokud však tuto metodu stravování aplikují delší dobu, přijde čas, kdy budou muset navštívit výživového poradce, který jim pomůže jejich jídelníček patřičně poopravit. Neboť celková oprava jídelníčku je potřeba vždy, když na sobě začneme pozorovat neblahé následky námi konzumovaného jídla.

Výživové poradenství Praha

Kde však dnes najít specialistu na výživové poradenství v Praze? Jak jej najdeme, aby nám to netrvalo příliš dlouho? Nejlepším způsobem je poptat se ve svém okolí, zda někdo z Vašich známých výživového poradce nezná. Pokud tímto způsobem hledání výživového poradce nenajdete, zkuste se poohlédnout na internetu, kde jak jistě víte, najdete téměř vše. Bydlíte-li v Praze nebo v jejím okolí, máte z poloviny vyhráno.

S čím Vám pomůže poradna pro výživu?

Výživoví poradci jsou lidé, kteří dokáží pomoci velké skupině lidí. Pro koho je tedy spolupráce s výživovým poradcem vhodná?

  • Pro toho, kdo se celý život či alespoň jednou za život potýkal s nadváhou nebo obezitou a stále se mu nedaří zhubnout.
  • Pro toho, kdo je odborníkem na různé diety, ale jinak o problematice výživy a jejich souvislostech příliš mnoho neví.
  • Pro všechny, kteří nemají dostatek času na složité vaření, ale chtějí se dozvědět jak se mohou zdravě a zároveň hodnotně stravovat.
  • Také pro lidi trpící některou z potravinových alergií nebo intolerancí a neví si rady, co mohou a naopak nemohou jíst.
  • Pro ty, co chtějí zdravě nabrat svalovou hmotu.
  • A také pro všechny lidi, kteří prostě chtějí změnit své stravovací návyky a touží po tom připravovat sobě a své rodině výživově hodnotnou stravu.

Jak probíhá spolupráce s výživovými poradci?

V první řadě podrobně prozkoumají a zhodnotí Váš současný způsob stravování. Budou od Vás chtít vědět vše o tom, co jíte a pijete, ale také potřebují znát Vaši pohybovou aktivitu a to včetně práce, sportu a volného času. Poté Vám sestaví jídelníček, který bude obsahovat velké změny. A právě tyto změny nastartují Váš metabolismus a dodají Vašemu tělu tolik potřebné živiny, které Vám doposud chyběly.

Dále Vás zváží na bioimpedanční váze, kde se dozvíte skladbu Vašeho těla, což obsahuje procento Vaší svalové hmoty, tuku a také BMI atd. Během redukce váhy Vás budou pravidelně sledovat což obnáší vážení, měření a také Vás budou vzdělávat v problematice zdravé a popřípadě sportovní výživy. Rovněž Vám poskytnou informace pro její praktické využití. Tím Vám vytvoří zcela optimální program pro zdravý životní styl a redukci váhy. Po celou dobu, co s nimi budete spolupracovat budou pro Vás opravdovou podporou, pomyslným bičem a také Vás budou maximálně motivovat proto, abyste dosáhli svého cíle.

Rovnováha výdeje a příjmu energie pro duševní zdraví

Pro zdravý životní styl je velmi důležité si vhodně zvolit také dostatečné množství pohybu a stejně tak tomuto stylu uspořádat také jídelníček. Nejlepším způsobem aktivního pohybu jsou v tomto období aerobní aktivity. Mezi tyto aktivity patří zejména ty činnosti, které zvýší Vaši dechovou frekvenci a zároveň také množství přiváděné okysličené krve ke všem Vašim svalům a orgánům. Mezi tyto aktivity se řadí: běh, rychlá chůze, plavání, jízda na kole, jízda na kolečkových bruslích, běžky. Všechny tyto činnosti jsou prospěšné Vašemu zdraví, ale pouze tehdy, jestliže je provozujete pravidelně a to alespoň 3x týdně 20-30 minut.

Tyto aktivity Vám napomáhají zvyšovat kondici a tím zároveň psychickou odolnost, čímž přinášejí radost z pohybu. Tím rovněž docílíme toho, že porazíme nadváhu. Když k tomu ještě navíc provozujete Váš oblíbený sport v přírodě, zvyšujete tím navíc relaxační účinek.

Obezita a my

Obézních lidí u nás neustále přibývá a je nutno říci, že se jedná o velmi vážný problém, který s sebou nese mnoho zdravotních komplikací, jako jsou vysoký cholesterol, cukrovka II. typu, srdečně-cévní onemocnění, různá kloubní onemocnění atd. A navíc je to také problém estetický. Dnes již u nás lidem záleží na tom, aby jedli kvalitní potraviny a to také typu BIO, dále se daleko více konzumuje, ovoce, zelenina, celozrnné pečivo a ryby, ale ani tato skutečnost nezabránila tomu, že neustále přibývá lidí obézních a těch, kteří trpí nadváhou.

Hlavním důvodem, proč vůbec vzniká nadváha a později také obezita je nevyvážená strava a nedostatek pohybu. Chcete-li zhubnout je velmi důležité navštívit odborníka přes výživu, který Vám spolu s vhodnými stravovacími návyky také doporučí dostatečný tréninkový plán. K tomu, abyste si svou tělesnou a hlavně zdravou váhu udrželi, musíte neustále dodržovat rovnováhu mezi kalorickým příjmem a energetickým výdejem. A Vámi aplikovaný dostatečný pohyb má také ochranný vliv na Vaše zdraví.

Živiny a biologicky hodnotné látky

Potraviny, které konzumujeme, musí mít hodnotu energetickou a zároveň také biologickou. Biologická hodnota potraviny je dána jejím celkovým složením a zužitkováním v organismu. Chceme-li se tedy stravovat vyváženě a zdravě, je velmi důležité, abychom dávali přednost vhodným potravinám.

Biologicky hodnotné potraviny: ovoce, zelenina, celozrnná mouka, mléčné výrobky, bílé maso, ryby, těstoviny, vejce, luštěniny, sójové výrobky, rostlinné oleje atd.

Nevhodné potraviny: řepný cukr, sladkosti, koláče, bonbóny, čokoláda, sušenky, bílá mouka, bílá rýže, hamburgery, smažená jídla, majonéza, tatarská omáčka atd.

Pro každého z nás je nejdůležitější to, abychom byli zdrávi a mohli tak prožívat svůj život na plno. K tomu, abychom našemu tělu dávali vše, co potřebuje a zároveň ho příliš nezatěžovali, je potřeba obrátit se na výživové poradce, kteří nám vytvoří ideální jídelníček a doporučí nejvhodnější druh pohybu. Jezte zdravě, dostatečně se hýbejte a budete dlouho živi.

Kryolipolýza**

**

Kryolipolýza je poměrně mladá, avšak rychle se rozvíjející metoda tvarování postavy, zejména v problematických partiích. Tato metoda je výjimečná především tím, že je velice šetrná k tělu a která je dostatečně účinná. Tato metoda spočívá v tom, že díky zmrazení určité části těla, dochází k destrukci tukových buněk. Jak je již výše zmíněno, jedná se o velice se rozvíjející metodu, která je využívána předními světovými klinikami, jež se zabývají estetickou medicínou. Zmrazení je mimo jiné také často využíváno například dermatology při léčbě nežádoucích útvarů na těle. To, že se jedná o velmi účinnou a bezpečnou metodu, potvrzují i klinické testy a studie, díky kterým tato metoda získala i certifikaci od přísného kontrolního úřadu, kterým je americká vládní organizace FDA. Metoda liposukce zmrazením je bezbolestná a zcela neinvazivní, díky čemuž se stala velice oblíbenou mezi pacienty, kteří se hodlají zbavit přebytečných kil.

Princip kryolipolýzy

Jak je zde již uvedeno, kryolipolýza je v podstatě neinvazivní liposukce, při které se zmrazí tukové buňky. Zmrazením tukových buněk v problémových partiích, se naruší jejich struktura, protože tukové buňky na rozdíl od jiných jsou mnohem citlivější na chlad. Poté co se tuková buňka naruší, vyloučí se její obsah do mezibuněčného prostoru a dále pak do lymfatického systému, kterým se odstraní ven z těla. Při zmrazení dochází tedy k cílenému narušení tukových buněk, aniž by byla nějak poškozena okolní tkáň, a následnému vyloučení ven z těla za pomoci lymfatického sytému. Jedná se o organizovaný, fyziologický a přísně regulovaný děj, kterému se také říká apoptóza. Jakmile se narušené tukové buňky odstraní ven z těla, začne se tuková vrstva zmenšovat, jelikož se zbývající tukové buňky k sobě více shlukují a vytlačují vzniklá prázdná místa. Díky tomuto procesu se tvaruje i postava.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22924 (zdravotnimagazin.cz#9835)


Přidat komentář