Výživové poradenství - Mladá Boleslav

Pozornosti těch, kteří se snaží zhubnout, by neměla uniknout informace o výživovém poradenství a zhubnutí zdravým životním stylem. Nabízí totiž dlouhodobé udržení tělesné hmotnosti.

Mít hezké a zdravě štíhlé tělo není pouze současným trendem, ale ze zdravotního pohledu prakticky nutností. Základem je dobrá životospráva a dodržování určitých zásad. A jak jste na tom vy? Potřebujete zhubnout? Necítí se dobře nebo jste často unavení? Trápí vás pocit, že zase nejste nějak ve formě? Častou příčinou těchto problémů bývá nezdravé stravování a špatný životní styl. Pak by jste měli něco rychle a jednoduše pro své zdraví udělat. A dokonce při tom** shodit** nějaké to kilo navíc. Pokud nevíte jak na to, zeptejte se odborníků na  výživové poradenství.

Co bývá příčinou zdravotních problémů?

Ovládlo nás vysoké pracovní nasazení, stres, spousta starostí a nedostatek času, kdy se nemáme čas ani v klidu najíst, nemluvě o zdravé stravě. Tyto negativní vlivy na nás bohužel dennodenně dopadají a ovlivňují náš organismus. Vysoká zátěž organismu vyžaduje zdravou, kvalitní a vyváženou stravu, kterou bohužel našemu tělu většinou nedopřáváme. Naučili jsme se stravovat ve fast foodech, protože to je rychlé, ale to není dobře. Zkusme to jinak - jednoduše, ale zdravě.

Výživový poradce a úprava hmotnosti - Mladá Boleslav

Obvykle nás trápí redukce hmotnosti, ale problém může být i opačný. Všelijaké „zaručené“ diety většinou nezabírají, to už asi poznal každý z nás a tak je čas se zamyslet nad tím, v čem asi může být problém. Jde o to, nechat si vytvořit výživový plán pro redukci hmotnosti, který je určen pro ty z vás, kteří chcete zdravě a bezpečně upravit váhu s podporou odborníka. V tomto případě nejde o to hmotnost rychle shodit (obvykle se stejně rychle navrátí), ale výživový plán je určen pro ty z vás, kteří si chcete i nadále svoji optimální váhu udržet. Zdravá výživa je také o pohybu a tak musíte být rozhodnuti se věnovat i pravidelné pohybové aktivitě, samozřejmě podle vašich možností. Služby výživového poradce mají i další výhody – dohled vám pomůže překonat vlastní pohodlnost a poradce nad vámi bude mít pevnou ruku a kontrolu, zda vše dodržujete.

Co je zdravá výživa?

Jistě vás to už mnohokrát napadlo - chtělo by jíst zdravěji, konzumovat kaloricky vyváženou stravu a to raději dříve, než se dostaví nějaké zdravotní problémy. Nevyvážená strava totiž může vést až ke vzniku chronických onemocnění, označovaných také jako civilizační choroby. Jak má zdravá výživa vypadat? Důležité je dodržování přísunu nejen zdravé, ale i pravidelné, kaloricky vyvážené stravy. Zkrátka každý pokrm, který sníte, by měl každý den, ráno, v poledne i večer, splňovat zásady zdravé výživy. Je třeba dodržovat zásadu, aby energetická hodnota přijaté stravy tvořila zhruba 5000 kJ u žen a 7000 kJ u mužů.

Vzorový jídelníček

Abychom byli konkrétní a vy jste si mohli udělat představu o tom, jak také může vypadat dietní menu, podívejte se na následující vzorový jídelníček:

  • snídaně - tmavé pečivo + gervais +ředkvičky
  • svačina - 2 knackebroty s plátky eidamu
  • oběd - knedlíčky s jahodovým pyré
  • svačina - nápoj revital activ+ mandarinka
  • večeře - zeleninový salát s krůtí šunkou

Takto připravená zdravá strava je chutná a nemusíte dále přemýšlet o tom, co jíst, celý jídelníček vám připraví odborníci. Nemusíte zkoumat, jaké potraviny jsou pro vás vhodné, jak je upravovat a kombinovat. Od toho jsou tu odborníci na výživu, kteří dokáží připravit** dietu na míru**.

Co výživový plán pro redukci hmotnosti zahrnuje?

Každý z nás je trochu jiný a tak je potřeba vytvořit jídelníček na míru. Výživový poradce tedy nejprve provede podrobnou analýzu vašeho vstupního jídelníčku a vyhodnocení vašich stravovacích návyků, které bude následně optimalizovat. Velmi důležitý je i správný pitný režim a proto výživový poradce provede také zhodnocení a optimalizaci vašeho pitného režimu. Jak jsme se již zmínili a sami to jistě dobře víte, ke snížení nadváhy je potřeba kromě zdravé výživy přidat i trochu pohybu. Výživový poradce proto provede také vyhodnocení a optimalizaci vašich pohybových aktivit. Současně s tím vám doporučí individuální redukční jídelníček, který bude mít podobu podrobného jídelníčku na jeden týden. Velmi důležité je zásobovat organismus také přírodními doplňky stravy a proto získáte seznam doporučení podle vašich potřeb. Za pomoci výživového poradce se naučíte zdravě stravovat a změníte špatné stravovací návyky a možná i svůj životní styl.

Jak spočítat energetickou hodnotu jídla?

Chceme být štíhlí a zdravě se stravovat. Řekli jsme si, že musíme dodržovat maximální kalorickou hranici stravy. Ale jak energetickou hodnotu přijaté stravy spočítat? Můžete si vzít k ruce papír a tužku, tabulku kalorických hodnot potravin, pročítat obaly od potravin, a počítat a počítat. A nebo je tu druhé, elegantní a velmi jednoduché řešení: vy totiž energetickou hodnotu potravin nemusíte počítat vůbec! Můžete využít službu, kdy za vás energetickou hodnotu potravin spočítají odborníci. Stravujete se zdravě, nemusíte se o nic starat a navíc hubnete.

Regenerace organismu

Špatné stravovací návyky znamená také cítit se unavení, být celí “rozlámaní“. V takových případech pomáhá regenerace organismu, například pokud jste oslabeni po nemoci nebo zranění a toužíte po fyzické a psychické odolnosti a relaxaci. Pokud tělo dostává zvýšený počet vitamínů a živin pro obnovu všech tělesných funkcí, daří se mu mnohem lépe a řešením je právě regenerace organismu. Při regeneraci organismu dochází k nahrazování odumřelých nebo opotřebovaných tkání novými. Svému tělu je zapotřebí nějak pomoci dostat zpět původní síly.

Péče o pleť a kondiční cvičení

Většina problémů s pletí pramení ze dvou stěžejních příčin – nedostatečná či špatná vnitřní výživa spojená s pročištěním organismu (játra, střevní systém) a také nedostatečná a mnohdy špatná péče klienta o svou pleť. Důležitým faktorem je náš životní styl a životní postoj. To, jak se stravujeme, jak žijeme, naše návyky a přístup. S tím určitě něco dělat lze. Nezdravé stravování a nedostatek pohybu se v péči o pleť negativně projeví a tuto složku lze ovlivnit. Odborný poradce vám sestaví komplexní řadu péče o pleť, která bude řešit přesně ty problémy, které řešit potřebujete.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23094 (zdravotnimagazin.cz#10262)


Přidat komentář