Výživové poradenství - okres Litoměřice

Chcete udělat něco pro své zdraví, ale nevíte, kde začít? Mezi nejdůležitější aspekty na cestě k dobré fyzické kondici, zdraví, štíhlé postavě i dobré náladě patří zdravá a vyvážená strava a také pravidelný pohyb.

Výživové poradenství - okres Litoměřice

Máte problémy s nadváhou či obezitou? Trápí Vás nevzhledné tukové polštáře obepínající ze všech stran střední partie Vašeho těla? Snažíte se zhubnout a zeštíhlet a také se cítit lépe a zdravěji, jenže se Vám to příliš nedaří a když už, tak jen krátkodobě? Máte po „x“ marných pokusech chuť se na všechno vykašlat a na snahu o krásnou postavu a zlepšení zdraví zklamaně rezignovat? To by však byla veliká škoda, protože úspěšný může být každý, kdo ví, jako na to.

Úspěch nemine toho, kdo zná správnou cestu

Hubnutí a zdravý životní styl sám o sobě není nikterak náročný nebo vysilující, právě naopak – díky zdravému životnímu stylu se budete cítit zdravější, mladší a vitálnější a to bez trápení se nepříjemnými a jednotvárnými dietami anebo vysilujícím hladověním.

Důvodem, proč se Vám v minulosti při cestě za svou vysněnou postavou příliš nedařilo, je prostě a jen nedostatek informací. S těmi správnými informacemi se můžete dostat do formy a cítit se mnohem lépe bez toho, aniž by bylo třeba jakkoliv trpět, jak je to obvyklé při nezdravých a vysilujících módních dietách.

První návštěva u výživového poradce, aneb jak to probíhá?

Když se vydáte k výživovému poradci, měli byste vědět, čeho vlastně chcete dosáhnout, co je Vašim cílem. Toužíte zhubnout? A kolik kilogramů? Anebo je Vašim problémem nedostatek energie či nějaké zdravotní problémy? Stejně tak se vyskytují klienti, kteří touží naopak přibrat, protože si připadají příliš hubení. Ať je Vaším cílem cokoliv a Vaše problémy jakékoliv, vyhledání odborníka namísto trápení se drastickými dietami je tím nejlepším řešením.

Cílem první návštěvy u výživového poradce je především poznat a analyzovat současný stav nového klienta a také si stanovit určitý cíl, kterého by klient rád dosáhl. Klientovi se také předávají základní informace o tom, v jakém stavu je jeho organismus, jak v tuto chvíli pracuje a jaký je vhodný další postup.

Měření a analýza tělesných hodnot

Ke zjištění aktuálního stavu klienta slouží měření tělesných hodnot. Na základě zjištěných výsledků a jejich následné analýzy Vás může výživový poradce upozornit na možná zdravotní rizika a chyby ve Vaší životosprávě a také doporučit další postup.

Jedná se o měření především následujících hodnot:

  • Wellness test fyzické kondice na speciálním analyzátoru, kde se měří například procentní obsah vody, svalů, tuku a kostí (a také jejich kvalita) v těle, dále metabolický věk, hodnoty bazálního metabolismu (které odhalí, kolik kalorií spalujete v klidovém stavu), procento viscerálního (útrobního, vnitřního) tuku aj. Poté obdržíte písemně výsledky testu a spolu s ním vysvětlení jednotlivých hodnot a základní doporučení k dalšímu postupu.
  • Používá se také měření základních tělesných mír, jako je výška, hmotnost a obvody jednotlivých partií, k nimž se přihlíží také z hlediska pohlaví a věku klienta.
  • Dále se měří krevní tlak, hladina cukru v krvi anebo acidobazická rovnováha (měření pH moči) aj.

Co nabízí výživový poradce?

Služby výživového poradce jsou rozmanité a tak záleží především na tom, čeho chcete dosáhnout. V nabídce služeb výživových poradců najdete především:

  • Poradenství v oblasti hubnutí a udržení ideální hmotnosti, snížení procenta tělesného tuku a s tím související služby, jako jsou analýza Vaší současné výživy, sestavení doporučeného jídelníčku, doporučená pohybová aktivita a její množství a intenzita, případná suplementace (doplňky výživy) apod.
  • Komplexní výživa organismu.
  • Detoxikace organismu (vnitřní očista).
  • Poradenství v oblasti péče o pleť a pokožku.
  • Léčba a odstranění celulitidy.
  • Programy pro zvýšení hmotnosti a posílení svalové hmoty, programy pro sportovce.

Individuální konzultace s výživovým poradcem

Pokud chcete být ve svém snažení úspěšní, potřebujete dobře poznat své tělo, jak funguje a co potřebuje k tomu, aby bylo zdravé, štíhlé a vitální. Obecná doporučení mohou být v tomto ohledu také více či méně přínosná, avšak nejefektivnějších výsledků dosáhnete díky individuálnímu programu vytvořenému na míru přímo Vám.

K tomuto účelu slouží osobní konzultace s výživovým terapeutem, sestavení osobního programu dle Vašich cílů a potřeb a samozřejmě také Váš osobní jídelníček.

Během první osobní konzultace s výživovým poradcem bude chtít poradce poznat Vaše problémy a také cíle, kterých chcete dosáhnout, dále Váš pitný režim a stravovací návyky a kromě toho se provádí tělesná měření. Na základě zjištěných hodnot, jejich analýzy a také klientových cílů se pak sestavuje osobní program a jídelníček.

První konzultace probíhá přímo v poradně pro výživu, ale další je možné uskutečnit i přes internet nebo telefon. Konzultace je samozřejmě důvěrná a výsledky měření a testů a další doporučení jsou klientovi sdělovány ústně, písemně anebo na dálku pomocí internetu či telefonu, dle vzájemné domluvy.

Sestavení osobního programu

Výživový poradce Vám vždy sestaví osobní program přímo na míru. Každý jsme jiný a každý máme také jiné cíle, proto je jasné, že při cestě za svou vysněnou postavou nemůžeme postupovat identicky, ale musíme své snažení uzpůsobit svému tělesnému typu, věku, pohlaví a také tomu, čeho chceme dosáhnout, ať se jedná o hubnutí, zpevnění tělesných křivek anebo posílení svalové hmoty či vytrvalosti anebo nalezení nové vitality a energie, která nám bohužel mnohdy také tak často chybí.

Díky osobnímu programu budete vědět, na jaký typ pohybové aktivity se máte zaměřit a jak často, jako dlouho a s jakou intenzitou se pohybu věnovat, naučíte se jíst pravidelně a ve správných porcích a rovněž tak pravidelně doplňovat vhodné tekutiny. Také nezapomínejte na relaxaci a klid, neboť nervově vytížený a unavený člověk se bude věnovat svému tělu jen stěží.

Sestavení osobního jídelníčku se suplementací

Nedílnou součástí osobního plánu je také osobní jídelníček s případnou doporučenou suplementací (doplňky stravy). Díky osobnímu jídelníčku se naučíte jíst v souladu s doporučeními zdravé a vyvážené stravy a samozřejmě také Vašimi osobními cíli. A pokud se vydržíte řídit osobním plánem a jídelníčkem dostatečně dlouho, získané návyky si trvale osvojíte, díky čemuž se zdravý životní styl stane Vaším „osobním životním programem“.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23286 (zdravotnimagazin.cz#10459)


Přidat komentář