Výživové poradenství - okres Most

Zdravý životní styl zahrnuje vhodnou stravu, dostatečný pohyb a také pravidelnou životosprávu. Když si v této oblasti nevíte rady, obraťte se na odborníka v oblasti zdravého životního stylu – výživového poradce.

Obezita se stala problémem všech vyspělých států. Alarmující je také fakt, že se tento problém netýká pouze dospělých, ale také dětí. Obezitu chápeme jako chronické onemocnění, které může být spojeno s dalšími poruchami. Obezita může být příčinou vzniku dalších závažných onemocnění. Často se o tomto problému hovoří jako o epidemie 3. tisíciletí. Podle výzkumu byl přibližný počet obézních v roce 2000 okolo 300 milionů osob. Když bojujete s obezitou a stále bez výsledků, obraťte se na odborníka v oblasti zdravého životního stylu – výživového poradce. Nejen pro ty, kteří se chtějí zbavit přebytečných kil, jsou zde služby výživového poradce. Služby tohoto odborníka mohou dále využít ti, kteří žijí aktivním životním stylem a potřebují poradit v oblasti zdravé výživy a životosprávy. Najděte si svého výživového poradce a uděláte správný krok k zdravějšímu životnímu stylu.

Výživové poradenství - okres Most

Program redukce váhy (odborný přístup a plán pro redukci váhy pomocí správného a zdravého stravování společně s pravidelným pohybem a správnou životosprávou sestavení jídelníčku, sestavení pohybového programu, stanovení základních zásad životosprávy.

Komplexní fit poradenství, které je připraveno individuálně pro každého klienta (úprava stravovacích návyků, sportovní a pohybová příprava, správná životospráva).

Výživové poradenství

Nejdříve si vysvětleme, kdo je to výživový poradce. Výživový poradce je odborník přes zdravou výživu. Výživový poradce vám nabídne pomoc s redukcí váhy a sestavením jídelníčku. Výživový poradce tady není jen pro osoby s nadváhou, ale také pro osoby s podváhou nebo pro těhotné a kojící ženy. Také pro osoby s cukrovkou, vysokým cholesterolem, vysokým krevním tlakem a potravinovou alergií jsou určeny služby výživového poradce.

Jak probíhá spolupráce s výživovým poradcem

Spolupráce s výživovým poradcem začíná první konzultací, během které poradce zhodnotí váš dosavadní způsob stravování a celkový životní styl. Výživového poradce bude zajímat, jaké máte zaměstnání, jaké sporty děláte. Dále vám sestaví jídelníček a také celkový program pro zdravý životní styl nebo redukci váhy. Výživového poradce můžete vyhledat ve chvíli, kdy jste ze svého jídelníčku vyřadili všechny tučné věci, máte dostatek pohybu a i přes to nedochází k redukci vaší váhy. Také, když máte problémy s motivací, může vám výživový poradce pomoci.

Redukce váhy - okres Most

Před tím než se rozhodnete udělat změnu se svým tělem, je důležité také vypočítat svůj BMI index. BMI index nebo-li body mass index je index tělesné hmotnosti. BMI index se vypočítá jako podíl hmotnosti v kilogramech a výšky v metrech umocněné na druhou. Na internetu najdete velké množství kalkulaček, které vám online vypočítají váš BMI index a ukážou vám, v jakém rozmezí se pohybuje vaše váha. Světová zdravotnická organizace rozděluje následující kategorie: podváha, optimální váha, nadváha, obezita prvního stupně, obezita druhého stupně a obezita stupně třetího. S jednotlivými kategoriemi jsou také spojená určitá zdravotní rizika. V případě, že se vaše váha pohybuje mimo rozmezí optimální váhy, přichází čas na redukci, která by měla být založena na snížení příjmu potravin a zvýšeném výdeji energie.

Redukce váhy a pohyb

Pro současnou dobu je typické, že lidé přijímají více energie, než potřebují. Pohybová aktivita je u většiny z nás opravdu nízká a při tom je lidské tělo pohybu přizpůsobeno a jeho nedostatek nám celkově neprospívá. Pohyb pomáhá organismu udržet se v dobrém stavu a přináší vylepšení tělesné a duševní kondice.

V případě, že začínáte se sportovní aktivitou, ze začátku nic nepřehánějte. Právě v takových chvílích se vám mohou hodit rady osobního trenéra, který vám ukáže co dělat a co naopak nedělat. Vždy si zvolte druh sportu, který vám bude přinášet potěšení. Začněte pomalu a postupně zvyšujte své nároky. Pohybovou aktivitu byste měli provozovat aspoň 3x týdně. Sportovní aktivitu vybírejte vždy v závislosti na vašem věku, zdravotním stavu a fyzických schopnostech.

Běhání

Ve výběru sportovních aktivit je jednou z možností, jak shodit přebytečná kila také běh. Důvodů, proč se rozhodnout pro tento sport, je mnoho. Někdo chce redukovat váhu, vylepšit kondici, pro někoho se může stát běh módní záležitostí. Co je však jisté, je to, že běhání posiluje imunitní systém, posiluje šlachy a zpevňuje kosti. Běh se řadí mezi aerobní sporty.

Aerobní sporty jsou velmi prospěšné lidskému zdraví. Kromě běhání se mezi aerobní sporty řadí také plavání, cyklistika, chůze, pěší turistika, běh na lyžích a veslování. Aerobní sporty zde znamená přítomnost kyslíku. Aerobní cvičení působí velmi příznivě na kardiovaskulární systém (srdce, plíce, oběhová soustava). Když provozujete aerobní cvičení pravidelně, snižujete tímto riziko vzniku onemocnění srdce, snižujete krevní tlak, hladinu cholesterolu v krvi. Naopak zvyšujete výkon srdce a plic a snižuje množství tuku v těle. Aerobní cvičení je vhodné provozovat 2x týdně v délce 20 – 60 minut o intenzitě 60 – 85% maximální tepové frekvence.

Redukce váhy a strava - okres Most

Se sestavením ideálního jídelníčku pro redukci váhy vám vždy pomůže výživový poradce. Když redukujete váhu, vyhněte se těmto potravinám: mléko a mléčné výrobky, vepřové a hovězí maso, tučná masa a uzeniny, řepný cukr, sladkosti, oplatky, čokolády, smažená jídla, bílá mouka a výrobky z ní – rohlíky, chleba, piškoty, kompoty, džemy s cukrem, vejce, slazené nápoje, energetické nápoje, káva, koření jako kari.

Naopak mezi vhodné potraviny se řadí ovoce a zelenina. Ovoce můžete jíst i v sušeném stavu, zelenina může být dušená. Dále je také vhodná rýže (může být celozrnná nebo jasmínová). Vyzkoušet můžete také bezlepkové těstoviny. Z masa dejte přednost rybám, kuřecímu nebo králičímu masu. Ke konzumaci jsou také dobré ovocné přesnídávky bez cukru. Nezapomínejte na dostatečný přísun tekutin a pijte především neslazené vody a zelený čaj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23097 (zdravotnimagazin.cz#10265)


Přidat komentář