Výživové poradenství Zlín a Fitness trenér Zlín

Mít hezkou postavu, za kterou se nemusíme stydět, mít i harmonický život duševní, to je jistě předpokladem skvělého života. Pokud skutečně chceme získat skvělou postavu, je nutné vše dělat důsledně, poctivě, správně i efektivně, pod dohledem odborníka.

Výživové poradenství Zlín a Fitness trenér Zlín 

Strava ovlivňuje daného jedince snad více, než se může sám domnívat a to až z 80%. A to nejen co se postavy týče, ale i nálady, chutí na sladké, únavy, celkového zdraví, vitality a třeba i stavu nehtů či vlasů. Každopádně je toho hodně a například při hubnutí je složení jídelníčku naprosto prioritní. Základem redukce tuku je množství a skladba jídelníčku, až pak je nutné upravit i celkový životní styl, včetně cvičení a dalších aktivit. Stravě je tedy třeba věnovat se primárně.

Zdravá výživa

Otázkou je – co je to zdravá výživa? Ano, většina si představí, že musí např. vynechat návštěvy ve fastfoodech, a pak také jíst hodně zeleniny a ovoce. Jenže není to jen o tom. Spousta lidí má pocit, že pokud potřebují zhubnout, bohatě postačí, pokud si na pár dní, možná týdnů vyzkouší své tělo zásobit pouze a výhradně zeleninovými pokrmy a čerstvým ovocem. Což sice zajistí úbytek tělesné hmotnosti (ale hlavně ve vodě a na svalech a málo na tuku), ale po návratu k běžné stravě (protože takto to dlouho nepůjde) jsou kila a něco navíc zpět a také je nutné podotknout, že zmíněný stravovací návyk nemá se zdravou výživou nic společného. Ba právě naopak. I když jde o čerstvou zeleninu i ovoce, tělo potřebuje i sacharidy, tuky a další složky stravy. Je také pekelný rozdíl mezi zdravým tukem a přepáleným olejem na hranolkách.

Výživový poradce

Tápete v tom, jak se tedy v těch všech informacích vyznat? Nemusíte, když úlohu přenecháte tomu, kdo dané věci rozumí. Je to totiž stejné, jako když si na kapající kohoutek zavoláte instalatéra, se zlomenou nohou jdete k lékaři a svatební dort si necháte upéct u cukrářky, tak s tím, co a kdy jíst a jak se správně stravovat zajdete za akreditovaným výživovým poradcem. U nás to sice ještě není tak úplně zvykem, i když postupem času si lidé zvykají, ale třeba v zemích západní Evropy a USA, tam je práce výživového poradce naprosto běžná. Výživový poradce vás naučí pochopit a přizpůsobit se principům zdravé životosprávy, tedy kdy, proč a v jakém množství jíst dané potraviny. Výživový poradce vám ukáže cestu a bude vám na této cestě maximálně nápomocen. Ke zdárnému výsledku je ale třeba přijmout fakt, že hlavním činitelem pro konkrétní cíl jste hlavně vy sami. Ano, něco to mimo vaše osobní úsilí sice bude stát, ale je to investice především do vašeho zdraví a znalostí a není to napořád, a pokud časem přijmete určité stravovací návyky za svoje, vaše pocity přívalu energie i vaše tělo vám bude odměnou.

Základy výživy dětí

Ptáte se, kdy je vhodné se zdravou výživou začít? Nejlépe hned od raného věku, tedy u dětí. Pozor, je nutné si neplést dva odlišné pojmy – zdravá výživa a hubnoucí plán. Protože složení jídelníčku dětí by mělo být trochu odlišné od dospělých. V dětském věku rostou kosti, ale i další orgány a navíc se formují stravovací návyky, což je prakticky nejdůležitější. Z toho důvodu je velmi prioritní celkové zázemí a podmínky celé rodiny, ve kterém dítě vyrůstá. Základem výživy dětí není také úplně stejný plán, protože hodně záleží, na tom, zda jde o dítě předškolního věku, puberťáka nebo starší dítě a také zda-li je pohybově činné či nikoliv. Výživový poradce sestaví vhodný jídelníček pro dané dítě a současně vám pomůže dle potřeby i zorganizovat praktický režim fungování dítěte s rodinou, což je neméně důležitá součást celkového úspěchu.

Komu jsou služby výživového poradce určeny

Služby výživového poradce jsou určeny opravdu všem. Dokonce i seniorům. Nenechme si mýlit v tom, že na složení stravy až tak nezáleží. Strava ovlivňuje celkově naše zdraví, nejen objem těla, tedy tělesnou hmotnost, ale také nemoci, problémy s orgány, celkovou vitalitu, únavu, slabost, imunitu i zdraví psychické. Je toho zkrátka hodně. Jistě znáte situaci, kdy to přeženete s jídlem a to většinou tučným, smaženým a nemáte snad jiné touhy, než si lehnout a nic nedělat, jedině spát. A to je dost zásadní pro celkové fungování lidského organismu.

Obezita je varování

Velice špatná jsou tvrzení o tom, že pokud je někdo, jak se s oblibou bohužel říká – "při těle", pak na tom není nic špatného, jen to, že není štíhlý. Obezita je velké varování pro daného jedince, které si říká o dostatečnou pozornost. Tuk se totiž neukládá jen do podkoží, ale také do útrob (viscerální tuk) - začne obalovat vnitřní orgány a tím zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění. Obezita je velké zdravotní varování, které bije do očí a říká si o to, aby se sebou majitel obézního těla začal urychleně něco dělat. Obezita je takové první stádium vážné nemoci, na které se kupí další a další. Bohužel je také velkým problémem to, že u osob s obezit

ou se většinou včas nerozpozná nemoc (kvůli všudypřítomnému tuku) a tak třeba i banální nemoc se může dostat do vážného stádia, kde již není pomoci.

Zdravá výživa dětí

Vše tak začíná hned v dětském věku. Není pravdou, že se dědí obezita, ale hlavně stravovací návyky. Lidé, kteří jsou zvyklí jíst velmi málo nebo se naopak přejídat nezdravým jídlem, navíc také večer, pak doslova padnou, tím nepřímo učí své potomky a ti žijí stejným způsobem života. Proto pokud jsou obézní rodiče, jsou většinou obézní i děti. Je nutno také pamatovat na to, že v tom nejmenším věku se u miminek tvoří tukové buňky. Proto má kojenec předepsanou stravu, a pokud mu tak dáváme klasické potraviny, může se stát, že se mu vyvine velké množství tukových buněk a v budoucnu tak bude mít složitější cestu ke štíhlé postavě. Myslete tak na život svých dětí ještě nejlépe před početím. 

Společenské zvyklosti

Všechno je to o společenských zvyklostech. Pokud jste zvyklí si smažit hranolky, pak tomu naučíte své okolí, své děti a budete se potýkat s nadváhou, obezitou a často bohužel i morbidní obezitou. Zvykněte si díky výživovému poradenství raději na zdravý způsob života, který vám dodá celkovou vitalitu a chuť do života a navíc jako ohromný bonus také postavu, kterou si přejete. Získáte tak zdravé sebevědomí, bude se vám lépe žít a vše dařit. Je to jako magnet a začarovaný kruh a pokud do něj vstoupíte, nebudete chtít vystoupit.

Fitness trenér

Dalším krokem k tomu získat tutově skvělou postavu je samotný fitness trenér. Může se stát, že jste přešli na zdravý způsob stravování a občas i cvičíte, ale výsledek není znát. Na toto je jediný recept – osobní fitness trenér. Ten vám přesně řekne, co děláte špatně a jak to dělat dobře, aby jste se např. zbavili různých bolestí pohybového aparátu nebo se jim nejlépe preventivně vyhnuli a také, aby bylo vaše cvičení efektivní a tím jste dosáhli svého konkrétního cíle. Přece nechcete trávit hodiny cvičením, které k ničemu nepovede, snad jen k tomu, že vás demotivuje k dalším fyzickým aktivitám.** Fitness trenér** vám nastaví přesný plán, jak posílit a tvarovat svalstvo a hubnout až zhubnout.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23297 (zdravotnimagazin.cz#10470)


Přidat komentář