Výživový poradce okres Nymburk a okolí

Co jíst a v jakém množství, jakým potravinám se raději vyhnout a které zcela ze svého jídelníčku vyřadit – rady, které se dočteme v časopisech, knihách, na internetu. Tak proč se nám nedaří natrvalo zhubnout, když máme vše nastudované?

Zeptáte-li se někoho, co se řadí mezi zdravou potravinu, určitě Vám většina z nich odpoví správně – tj. ovoce, zelenina, vláknina, celozrnné výrobky, mléčné produkty. A pokud budete chtít vědět čemu se vyhnout, abyste nějaký ten kilogram zhubli, dostane se nám odpovědi – sladkosti, cukrovinky, uzeniny, tučné a slané pochoutky.

I když můžeme mít vše pečlivě nastudované a snažíme se dodržovat styl zdravé výživy, může naše váha neustále kolísat nahoru a dolů, což rozhodně není dobré nejen pro naši psychiku, ale i naši tělesnou schránku (povolená kůže, strie, vrásky) a celkové zdraví.

Jak se tedy vymanit ze začarovaného kruhu a jednou provždy se zbavit opakovaného jo-jo efektu? Ruku na srdce, ani časopis, kniha nebo internet Vás nebude motivovat, kontrolovat, ani poskytovat rady určené přímo Vám. Zkuste se obrátit na specialistu – výživového poradce.

Opakované diety a zdraví

Kdo z nás, a to se týká žen i mužů, někdy nedržel alespoň jednou nějakou dietu – ať už v podobě půstu, nebo hlídání si energetického příjmu, vyhýbání se určitým potravinám, či naopak zaměření se na některé potraviny.

Jedna stránka je jednodenní půst a dlouhodobé omezení nezdravých pochutin. Jiná stránka jsou opakované pokusy „zaručených“ diet, kdy třeba jíme jen samá vajíčka či brambory aj. Co nám takovéto opakované diety přinesou? Sice můžeme krátkodobě zhubnout, ovšem tím, že násilně odstraníme, vymezíme ze svého jídelníčku určité potraviny, se s největší pravděpodobností dříve nebo později na tuto potravinu, třeba čokoládu, zákusky, salámy, vrhneme o to s větší chutí, čímž jí sníme více, než kdybychom si ji dopřáli, ovšem v menším množství. Pak se po čase opět uchýlíme k další dietě, a takto to můžeme opakovat několikrát nebo donekonečna, tj. hubneme a přibíráme. A častokrát se stane, že přibereme i víc, než jsme původně měli, tj. před započetím diety.

Vraťme se k otázce, co nám opakované diety přinesou? Kromě tedy pár kil navíc (ano navíc), dáme zabrat i naší kůži, která postupně bude ztrácet svoji elasticitu, a můžeme se připravit i na strie a celulitidu. Kromě toho si můžeme přivodit zažívací problémy, přeženeme-li to.

Výhoda individuálního poradenství spočívá především v tom, že jsou rady a poskytované informace ušity přímo Vám na míru, tj., i když jsou časopisy, knihy a internet plné všelijakých rad, informací jak jíst, co jíst, v jakém množství…, jedná se o obecné rady, které sice na někoho zaberou, ovšem rozhodně ne na všechny čtenáře. Využijete-li individuálního poradenství, můžete kupříkladu očekávat podrobný rozbor Vašeho současného jídelníčku; navrhnutí změn; zhodnocení Vašeho pitného režimu a pohybových aktivit; navrhnutí optimalizace jak pitného režimu, tak i pohybu; sestavení podrobného jídelníčku; celou řadu užitečných informací, rad  aj. Výhoda skupinových kurzů – jak se říká, „ve dvou se to lépe táhne“, tak pak si můžete být jisti, že synergický efekt se ještě více zvyšuje, když je Vás více, co máte společný cíl – snížení váhy; celkovou změnu životního stylu; zacvičení si pod odborným dohledem; umět si sestavovat vhodný jídelníček; získat nové přátele; být součástí fajn kolektivu aj. Můžete se také přihlásit na nordic walking – velmi oblíbené a vyhledávané cvičení, při kterém dochází k účinnému zvyšování spalování tuků. Na výběr máte individuálně vedené lekce nebo také skupinové. Nemáte-li speciální hole pro nordic walking, nemusíte si je pořizovat, stačí využít výpůjčky.

 

Kdo se může obrátit na výživového poradce?

Chcete zkusit „ještě“ jednu dietu, a když nezabere, tak potom se obrátíte na fundovanou osobu? Šetřete Vaše zdraví, tělo, ale i psychiku a využijte zkušeností a odbornosti již nyní. Váháte však, zda budete tím „pravým“ klientem? Okolí Vám říká, že tlustí nejste, ale Vy máte jiný názor? Pozor – výživový poradce se nezabývá pouze hubnutím a klienty, kteří mají kila navíc. Můžete být klidně jedincem, který se chce zdravě stravovat či vařit celé rodině zdravě. Nebo, právě „díky“ změti všelijakých informací a rad o vhodnosti/nevhodnosti, zdravosti/škodlivost určitých potravin, tápete a potřebujete rozplést to zamotané klubko.

Na výživového poradce se v podstatě může obrátit každý, kdo by chtěl získat fundované rady z oblasti zdravé výživy nebo zdravě zhubnout, umět si sestavit vhodně vyvážený jídelníček, nakopnout, tj. získat podporu a motivaci k hubnutí aj.

Proč využít služeb výživového poradce?

V podstatě shrneme již řečené, tj. s výživovým poradcem můžete konečně přestat s opakovaným jo-jo efektem, neustálým hubnutím a opětovným přibíráním.

Výživový poradce Vám sestaví vzorový, podrobný jídelníček, a to přesně Vám na míru, vzhledem k Vašemu zdravotnímu stavu, dosavadnímu stylu života (stravování, pohyb aj.). Kromě toho, poskytne Vám cenné rady, zodpoví Vaše dotazy, doporučí Vám nejvhodnější pohyb, a rozhodně Vás nebude nutit k jakémukoli hladovění.

Čas je náš nepřítel a málokdo nám řekne, že má času dostatek. S výživovým poradcem se nám podaří nejen zhubnout, ale i ušetřit náš drahocenný čas a v neposlední řadě i peníze, kdy experimentujeme s nákupem rozličných potravin.

Ne všem z nás jde prvoplánově o zhubnutí. Někdo se chce spíše zaměřit na vhodně zvolené potraviny, jejich kombinaci, zkonzumované množství aj. I tak, v souvislosti s úpravou jídelníčku, dojde ke změně hmotnosti. Někdo však může mít problém opačný, a to, že je příliš hubený, a potřeboval by nějaké to kilo naopak přibrat. Ovšem nechce se uchylovat ke konzumaci sladkostí, tučných a slaných pochutin ve velkém. I v tomto případě je vhodné se obrátit právě na výživové poradce, který pomůže se sestavením vhodného jídelníčku, poradí, doporučí vhodný druh pohybu aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22915 (zdravotnimagazin.cz#9813)


Přidat komentář