Zbavení "špíčků"

Chcete-li opravdu snížit vaši hmotnost, něměli byste mít více jak 0,5 - 1kg úbytek za týden. Právě svalová tkáň totiž přispívá k urychlení metabolismu a podporuje organismus odbourávat tuky.

Snížení obsahu tuků v těle

  • Jezte v průběhu celého dne. Více menších jídel urychluje Váš metabolismus a napomáhá k udržení stálého obsahu glukózy v krvi.
  • Myslete na skryté tuky. Vždy si uvědomte, odkud tuky pocházejí a kolik energie sebou přinášejí.
  • Všechny sacharidy nejsou stejné. Jednoduché cukry znamenají obrovský příliv energie najednou a působí zmatek v nervových centrech hladu a sytosti. Jezte těstoviny, rýži a brambory.
  • Jezte kvalitní proteinové doplňky zejména ve dnech, kdy nemáte dostatek bílkovin z přirozené stravy. Také vitamínové a minerální suplementy Vám zajistí přísun látek, které v běžné stravě chybí.

  • Cvičíte-li, užívejte aminokyseliny s rozvětveným řetězcem (BCAA) - chrání vaše svaly před katabolickým odbouráváním během intenzivního tréninku.

  • Pijte, pijte, pijte! V celém průběhu dne přijímejte tekutiny. Trvale zavodněný organismus má snížené nároky na přísun jídla, podporuje trávení a dobře reguluje tělesnou teplotu v průběhu cvičení.
  • Pestrá strava zárukou. Měli byste se naučit využívat co nejvíce obměn vašeho jídelníčku tak, aby v něm dlouhodobě převažovaly nízkotučné, chutné a výživné potraviny.
  • Plánujte si jídelníček předem. Kvalitní jídlo nemusí být vždy po ruce.
  • Nesnažte se tuku zbavit příliš rychle. Na shození tukových vrstev potřebujete několik měsíců!
  • Nezůstávejte nikdy sami a mějte podporu svých blízkých a známých!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22434 (zdravotnimagazin.cz#7067)


Přidat komentář