Zdravá strava a hubnutí - Brno

Jste spokojeni se svým životním stylem? Máte nějaké kilo navíc? Často vás bolí žaludek? Máte dostatek živin? Pokud některá z těchto oblastí u vás nefunguje, je na čase se zeptat odborníka.

Na začátek jsme vás zahltili jen pár otázkami, nad kterými byste se ale mohli zamyslet. Pokud se vysloví pojem výživový poradce, spousta lidí si takového odborníka spojí díky medializaci jednoho pořadu hlavně s hubnutím. Ano, je pravda, že takový specialista pomáhá lidem při hubnutí a je to i nejčastější požadavek ze strany klientů. Výživový poradce a jeho rady mají ale mnohem větší přesah. Především tato osoba pomáhá najít zdravý životní styl na míru každému jednotlivci a je jedno, jestli jde o hubeného nebo obézního člověka. Každý je jiný a potřebuje jiný způsob stravy. Pokud máte v harmonogramu vyčleněno místo pro sport, potřebujete více energie a tím pádem větší přísun této hodnoty. Lidé, kteří mají třeba zdravotní obtíže (cukrovka, bezlepkáři apod.) zase potřebují speciální stravu. Spousta lidí dnes jen něco málo snídá, pokud vůbec, a přes den toho moc nepojí. Večer si to ale vynahradí dosyta, což je špatně. K takovému životnímu stylu je proto potřeba najít někoho, kdo vám ukáže, co a jak děláte špatně, poradí vám alternativu a také vás ohlídá. Je to vlastně takový trenér v oblasti výživy. Podívejme se proto blíže, co specialista na výživu nabízí.

Výživový poradce – proč ho kontaktovat

Zde si představíme účel profese výživového poradce. Výživový poradce je odborník na správnou výživu, která má daleko větší rozsah, než si dokážete představit. U lidí existuje řada mýtů, co se týká jídla. Jedním z nich může být i skutečnost, na kterou poukazují ony známé reality show. Spoustu diváků překvapuje, když vidí v televizi osobu vážící 130 kg a odborník řekne, že tato postava je podvyživená a málo jí. Jak to? Pokud netrpí nějakou chorobou, kdy je zavodněný, tak na vše má vliv špatný harmonogram i složení stravy. Co se týká rozvrhu, tak pokud člověk během dne jí málo a zvyšuje dávky, jak se blíží večer, tělo tuky nezpracuje a ukládá je. Pokud se jedná navíc o rychlá jídla, jako jsou uzeniny, fast foody, bagety a podobně, tak samozřejmě nejde o kvalitní stravu jako je chutný salát. V tomto důsledku pak lidé tloustnou. Když jim profesionál nabídne nový rozvrh, tak se klient diví, že najednou mají k dispozici více jídla. Jen je zdravější a mají ho jinak rozložený. V podstatě jedí menší porce ve více časových intervalech, takže nemají hlad a ještě si pochutnají.  Obezita ale není jedinou možností, kdy vám profesionál pomůže. Co dalšího se nabízí?

Výživový poradce – nabídka

Je několik sfér, na které se může vztahovat výživové poradenství, cíl ale mají stejný. Pomoci. Pomoci od jakéhokoli problému, který způsobuje zdravotní komplikace. Nejen tělesné změny, jako je hubnutí nebo navýšení tělesné hmotnosti. Jedná se i o prevenci před nemocemi nebo se může upravit jídelníček před těhotenstvím, sportovním výkonem a podobně.

Zdravá výživa a hubnutí

Výživa při hubnutí

Pokud si nevíte rady jak zhubnout, výživový poradce je tu od toho, aby vám pomohl. Určitě jste neminuli různé články v časopisech, kde je dieta milionkrát jinak a kde vám poradí, jaké sporty vás zbaví 3 kg za týden. Jenže je tu několik úskalí. Musí vás někdo hlídat. Přestože základy zdravého stravování známe všichni, proč má tolik lidí problém s obezitou? Je to jako se sportem. Pokud máte osobního trenéra, tak vás donutí udělat 30 kliků, zatímco bez dozoru se můžete ošidit o 10. Odborník vás nejen povede, ale poradí, co je účinné, protože bude znát vaši tělesnou konstituci a parametry a bude vědět, co vám pomůže.

Výživa při nabírání váhy

Nejsou jen lidé, kteří potřebují shodit nějaká kila, ale také se nabízí možnost navýšení váhy. Zdá se to možná jednoduché, ale stejně může být obtížné kila nabrat jako je ubrat. Výživový poradce proto nabízí možnost vést daného člověka k tomu, aby třeba nejen nabral potřebný tuk, ale i svalovou hmotu. Toto se týká především sportovců, kteří svoji fyzickou aktivitu musí podpořit i energií, aby měli dostatek sil na další výkony. Složení a rozložení potravy je u sportovců velmi důležité, aby se strava zaměřovala na ty partie, které má. Zatímco u některých sportovních odvětví třeba nevadí zátěž (přílišná) jedné části těla, u jiné to může být problém. Proto je třeba se vyvarovat některých potravin a i doplňků, protože ne vždy se všechny podpůrné prvky hodí pro každý sport.

Výživa při těhotenství

Před těhotenstvím, během něj, ale i při kojení je zapotřebí dodržovat určitá pravidla, aby bylo v pořádku miminko a aby byla maminka fit. Co se totiž dá dítěti do vínku, to ho ovlivní na celý život. Proto je třeba dbát na složení stravy, ale zase to nemůže být příliš přehnané. Proto vám poradce řekne, co je dobré pro vývoj plodu a pro dobu, kdy budete kojit.

Ochrana proti nemocem díky jídlu

Rakovina, vředy a jiné nemoci dnes ovlivňují i vaše stravovací návyky. Proto je zapotřebí znát a vědět, co vám škodí, k čemu jste náchylní a čeho se máte vyvarovat. Jsou také nemoci, které nesnesou určité složení potravin, ale jen výživoví specialisté vědí, co se dává do některých produktů, proto vám poradí co koupit, pokud máte třeba bezlepkovou dietu.

Racionální výživa

Racionální produkty se jeví jako skvělý základ stravy, ovšem někteří lidé je nevhodně kombinují s jinými potravinami. Proto je dobré se zeptat poradce, jak tyto prvky do jídelníčku zahrnout, případně jak dlouho jíst speciální racionální stravu, abyste pročistili tělo.

Jídelníček pro vegetariány a vegany

Ať už z jakéhokoli důvodu nejíte maso, mléko, vejce a podobně, musíte mít na paměti, že tím ztrácíte potřebné živiny. Existují potraviny, ve kterých je najdete, ale musíte vědět, o které jde. I pro vás má výživový poradce plán, díky němuž dorovnáte absenci různých prvků a vašemu tělu pak původně živočišné prvky chybět nebudou.

Nejen, pokud si nejste jistí, jestli vše v oblasti životosprávy děláte dobře, kontaktujte odborníka. Stačí si nechat zjistit vaše hodnoty (tlak, obsah tuku apod. v těle), abyste věděli, jak na tom jste. Spousta lidí v domnění, že žijí správně, konzumuje například ovoce, zeleninu, biopotraviny apod. a přitom něco z toho jim nemusí svědčit. Například ono ovoce obsahuje tolik cukrů, že i to musíte mít v omezeném množství. Navíc, každý jsme jiný a je tedy zapotřebí zjistit, co každému vyhovuje na míru jeho potřebám. V dnešní době je nezbytné zajímat se o životní styl a zdravou formu aplikovat. Výživový poradce vám bude ochotně k dispozici a vyřešíte nejen váhové problémy, ale i ty z hlediska výživy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23147 (zdravotnimagazin.cz#10319)


Přidat komentář