Zdravá výživa a hubnutí - Plzeň

Strava je pro každého tvora velmi důležitou složkou. Dříve bylo těžké získat potraviny a také se více fyzicky pracovalo. V současnosti máme tu možnost si zakoupit jakékoli potraviny v jakémkoli množství. A právě zde začal problém.

Jak je na tom Váš jídelníček? Obsahuje takové množství, kdy po snědení každé porce pociťujete ještě lehký hlad, nebo se musíte obrazně řečeno přesunout ze židle na otoman, abyste pokrm mohli strávit? A nejde jenom o množství, ale také složení jídelníčku, a v neposlední řadě je tu ještě pravidelnost. Budou-li všechny tyto tři složky v potřebné harmonii: množství – složení – pravidelnost, je velká pravděpodobnost, že se Vám tukové špíčky vyhnou, stejně jako řada nemocí.

Výživový poradce

Sestavit si však takový jídelníček není vůbec snadné. Je sice možné si zakoupit řadu časopisů, knih, které se problematikou zdravého životního stylu, diet, hubnutí zabývají. Jenže veškeré články, tipy, rady nejsou cílené, neberou v potaz odlišnosti každého jedince. Přímo určené rady Vám však může poskytnout výživový poradce, který přistupuje ke každému zájemci individuálně. Zaměřuje se na jeho dosavadní stravovací návyky, pohybovou aktivitu, druh vykonávané práce, nemoci v rodině, zdravotní problémy, rychlost spalování, věk aj. Na základě veškerých těchto parametrů pak může výživový poradce svému klientovi účinně poradit. Nejenže se pak dotyčný může zbavit nějakého toho kilogramu, ale také řady zdravotních potíží a nemocí, které ho sužují, nebo by k nim také mohlo s největší pravděpodobností dojít.

Ne/zdravý životní styl

Říkáte si, že se Vaše občasné, či pravidelné nezřízené hodování v podobě čokolády, zákusku, nebo klobásy, uzeného kolena projeví maximálně na Vaší váze? Kdyby tomu tak bylo, pak by nebylo tolik civilizačních a dalších chorob. A tak, pokud jíte potraviny ve větším množství kalorií, než vůbec můžete spálit, nebo je Váš jídelníček příliš jednostranný, či jíte nepravidelně, pak se můžete potýkat s vysokým krevním tlakem – žlučovými kameny – problémem otěhotnění – cukrovkou – dnou – chronickou žilní nedostatečností – aterosklerózou – artritidou – poškozenou páteří – rakovinou aj. Vaše zdraví je ve Vašich rukách a na Vašem talíři. Bude záležet čistě na Vás, zda a kdy s ním něco uděláte.

Konzultace nad hmotností s přáteli

Říká se, sdělená starost, poloviční starost. Možná již Vaše okolí, rodina, přátelé, kolegové mají dost Vašich smutných pohledů na jejich naložený talíř, štíhlejší postavu aj. Kolikráte je lepší dokola a dokola neřešit a neříkat, že byste chtěli zhubnout, že jste tlustí apod. Ostatní Vás totiž mohou začít vidět Vašima očima. Navíc může také dojít k nesrovnalostem, sporům, hádkám. Krom toho, pokud Vaši blízcí jen tak z oleje říkají, co by oni dělali a dělají a nejedná se o odborníky, pak tyto rady nejenže nemusí být vůbec efektivní, ale také Vás mohou dříve, nebo později rozpálit „doběla“.

Individuální konzultace s výživovým poradcem

Mnohem lepší je tak vyhledat skutečného odborníka, který tu bude pro Vás, Vaše slova, problémy, soužení. Nejenže Vás pozorně vyslechne, ale také ho bude zajímat Váš současný životní styl, stravovací návyky, pohyb (druh, četnost). Pro co nejpřesnější následné sestavení jídelníčku a sdělení rad a tipů na míru, posoudí Váš tělesný stav za pomoci využití speciálního přístroje, kdy se měří množství tělesného tuku, stav hydratace, zjišťuje bazální metabolizmus aj.

Skupinové terapie – na problém nebudete sami

Na Vaše zkušenosti s opakovanými dietami, ne zrovna slušným jednáním z okolí aj., nemusíte být sami, respektive jen s Vaším vybraným výživovým poradcem. Můžete se také účastnit skupinových terapií. Zde platí rčení, že v jednotě je síla. A tak společný cíl v podobě dosažení nižší hmotností váhy, může všechny jednotlivce posílit v jejich snažení a odhodlání. Navzájem si budete moci s ostatními také sdělovat zkušenosti, životní příběhy. Každé skupinové cvičení pak probíhá pod vedením zkušeného trenéra, a tak se nemůže stát, že by se sezení „nějak zvrhlo“, či se odchýlilo od hlavního tématu.

Možnost vypracování jídelníčku

Již v úvodu jsme vzpomenuli, že strava je pro každého z nás velmi důležitá. Správné, vhodné** sestavení jídelníčku** je však svým způsobem uměním. Buď jíte málo, hodně, jednostranně apod. Každé vychýlení se od správného sestavení, se bohužel promítne do naší váhy, ale také aktivity, zdravotního stavu. Nejen klienti posiloven si nechávají vypracovat jídelníček na míru, aby se zbavili nadbytečného tuku, a naopak docílili vyrýsovanosti a současně se cítili v těle fit. I Vy si můžete nechat sestavit jídelníček od Vašeho výživového poradce, a to právě na základě uskutečněné konzultace, měření. Uvidíte, že již za pár dnů pocítíte změnu nejen v dopnutí kalhot, ale také na Vaší náladě a pleti.

Výživový program Metabolic balance

Chcete se při Vaší snaze o zhubnutí vyhnout tolik známému jo-jo efektu? Nechcete rozšířit řady těch, kteří sice s úspěchem docílili nižší hmotnosti při své vybrané dietě, ale netrvalo dlouho a ručička váhy jim ukázala stejnou, či dokonce i vyšší váhu, než byla jejich původní, než začali s dietou? Pak pro Vás může být zajímavý výživový program látkové výměny Metabolic balance.

Nejenže díky tomuto výjimečnému programu budete moci natrvalo vyřešit problémy s hmotností, ale navíc pozitivně podpoříte i Váš celkový zdravotní stav. Budete moci dát „valem“ únavě, nebude Vám chybět energie, nebudete se muset do každé činnosti doslova nutit.

Proč se rozhodnout pro Metabolic balance

Jakmile je Vaše tělo „zaneseno odpadem“, a to převážně z nevhodně sestaveného jídelníčku, přestane Váš metabolizmus správě fungovat. Pomalu dojde ke zpomalení a celkovému zhoršení látkové výměny. A výsledkem je, že se nejen začnete zaoblovat, ale budete se potýkat s únavou, nedostatkem energie, bolestí hlavy. A „zanesený organismus“ se projeví negativně i na stavu Vaší pleti.

Metabolic balance – sestavení osobního jídelního plánu

V čem je výživový program Metabolic balance jedinečný? Stěžejním je sestavení osobního jídelního plánu, a to na základě Vašich současných laboratorních výsledků i údajů o zdravotním stavu. Metabolic balance Vám sestaví specializovaný výživový poradce. Svým způsobem se nejedná o dietu, jako takovou. Dieta je vždy krátkodobého charakteru, a tak se k ní také většina jedinců staví, kdy se v dietním období „přemůžou“, ovšem po skončení se opětovně navrátí ke svým stravovacím zvyklostem. A zde je právě vzniká onen jo-jo efekt. Oproti tomu Metabolic balance bere v potaz již zmíněné laboratorní výsledky, Váš metabolismus, ale i Vaše současné stravovací návyky. Je opatřený nejen sestaveným jídelníčkem na neomezeně dlouhou dobu, oproti dietě, ale také vybranými potravinami, a to podle individuality každého jedince. Výživový program Metabolic balance se tak stává velmi úspěšným. Může se také pochlubit rychlým ozdravným efektem u jedinců s diabetem II. typu, dále u jedinců s vysokým TK, vysokým cholesterolem aj.

Nejen tělo si zaslouží péči

Není vůbec výjimkou, že jedinci, kteří zhubli, sice slavili úspěch v podobě ztracených kilogramů, ale jejich tvář mohla být jakoby strhaná, s menším, či větším výskytem vrásek. Ovšem, i kdybyste se rozhodli, že raději na tom budete váhově stejně, jako nyní, tak Vám to nezaručí, že by se Vám vrásky vyhnuly. Bohužel všichni stárneme, všichni používáme mimické svaly. A ať už se spíše mračíme, nebo se smějeme, stopy našich výrazů se promítnou právě do linek a prohlubní. Krémy, gely, séra sice přináší jisté řešení, ale muselo by se jednat o skutečně kvalitní pleťové přípravky.

Neinvazní vyhlazení vrásek

Kupujete si pleťové přípravky stále od jedné a též značky? Nebo spíše přípravky střídáte, aby si na ně pleť nezvykla? Každému vyhovuje něco jiného. Pokud však máte dost neefektivního experimentování, ovšem přesto byste chtěli mít pleť viditelně omlazenou, se zjemněnými vráskami, pak můžete vyzkoušet neinvazní vyhlazení vrásek za pomoci revolučního přístroje.

Po zhubnutí, změně jídelníčků se odměňte

Díky Vaší pevné vůli, ale také odříkání a snaze změnit Vaše stravovací zvyklosti, se Vám podaří, aby ručička váhy ukázala nižší číslo? Pak si jistě zasloužíte odměnu, a to nejen v podobě nových kalhot. Odměňte se tím, že budete vypadat nejen štíhlejší, ale také mladší. Pojďme se nyní ještě chvíli věnovat výživovému poradenství, zdravému životnímu stylu, které může odstartovat Vaše lepší zítřky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23146 (zdravotnimagazin.cz#10318)


Přidat komentář