Zdravá výživa a orientální tance - Brno

Zajímáte se o zdravý životní styl? Potřebujete zhubnout? Chtěli byste vyzkoušet nějaký styl alternativní výživy, ale nevíte, který si vybrat a jak s ním začít? V tom případě je ideální nechat si poradit od někoho zkušeného.

V dnešní době má mnoho z nás problémy se zažíváním. Někdo jen drobné, jiný výraznější a více nepříjemné a obtěžující. Ale čím to je a proč je máme skoro všichni? Kdo nebo co za to nese zodpovědnost? A nejsou náhodu zažívací potíže normální, když jimi v různé míře trpí alespoň občas skoro všichni? Někteří lidé si na to, že mají neustálé problémy například s nadýmáním, se zácpou nebo třeba s pálením žáhy už natolik zvykli, že tyto projevy považují za zcela normální a přirozené, myslí si, že to tak prostě má být a že to patří k životu. Jenže opak je pravdou. Dokonalé zažívání bez jakýchkoliv nepříjemný projevů je normální stav. Pokud máte zažívací problémy, vaše tělo vám tím signalizuje, že něco je špatně a že jo potřeba s tím co nejdříve něco udělat.

Proč nás trápí zažívání a nadváha?

Mnoho lidí se diví, proč je neustále pronásledují zažívací potíže. Jiní zase dlouhodobě bojují s nadváhou nebo obezitou. A je nemálo těch, kteří se řadí k oběma skupinám zároveň. Asi už jste slyšeli známé klišé, že za všechno je zodpovědný uspěchaný životní styl a stres. Do určité míry je tomu tak, ale za valnou část našich problémů nejen se zažíváním a s nadváhou, ale i se zdravím může to, co jíme a kolik toho jíme (z výjimkou toho, že nejde o nějakou dědičnou či vrozenou chorobu – ovšem i v případě některých dědičných chorob jako je tzv. stařecká cukrovka, tedy diabetes II. typu, testy ukázaly, že jde o chorobu způsobenou špatnými stravovacími návyky, a že dědičnost této choroby je jen zdánlivá – ve skutečnosti byly zděděny špatné stravovací návyky, nikoliv choroba samotná).

Co se jedlo dříve a co se jí dnes?

Možná si říkáte, že to, co jíme dnes, se nijak zásadně neliší od toho, co se jedlo například před sto lety. Jenže bohužel jste na omylu. Nebo si snad myslíte, že naši předkové před sto lety jedli místo masa výrobky, ve kterých maso činí třeba jen 80 procent a zbytek jsou geneticky modifikované škroby a jiné nepřirozené látky, místo zmrzliny ztužený rostlinný tuk s vodou, cukrem a trochou mléčného séra na dochucení, a místo sladkého zákusku si dali hmotu plnou ztuženého tuku, zvlhčovadel, spojovadel a umělých dochucovadel? Že vy tohle nejíte? Tak si přečtěte informace o složení na obalech výrobků, které máte doma. Většina dnešních polotovarů a hotových výrobků jsou bohužel „potraviny“, které byste nikdy nevzali do úst, kdybyste jednotlivě viděli všechny složky, ze kterých se vyrábí konečný produkt a znali účinky těchto složek na lidský organizmus.

Tak co tedy máme jíst? Kdo nám poradí?

Pokud je tolik potravin, které se dnes v obchodech prodávají, zcela nevhodných pro výživu člověka, tak co tedy máme jíst? To je velmi častá otázka těch, kteří si uvědomili, že se svým stravováním musejí nutně začít něco dělat, pokud se chtějí cítit zdravě a fit. Současný systém nás bohužel přesvědčil o tom, že je normální jíst nepřirozenou stravu sestávající převážně z polotovarů a hotových výrobků. Člověk, který si na takový typ stravy zvykl, si bohužel velmi často myslí, že nemá na výběr, že nejde jíst jinak. Když se někomu povede přesvědčit ho o opaku, pak pokládá otázku „ale co mám tedy jíst?“. Zpočátku se může zdát velmi obtížné vybírat si vhodné potraviny, ale brzy se ukáže, že je to jen síla zvyku, co nás vede při nakupování. Když budete vědět, co kupovat, brzy se to naučíte, a už nebudete potřebovat žádné seznamy – budete nakupovat intuitivně. Ten, kdo o výživě nic neví a potřebuje poradit, tomu se budou velmi hodit služby výživového poradce.

Výživový poradce - Brno

U výživového poradce je samozřejmostí, že pro vás sestaví individuální výživový plán. Služby jsou však unikátní v tom, že navíc nabízí sestavení hned několika druhů jídelníčků, podle toho, který typ výživy vás nejvíce zaujal a který bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám, požadavkům a zdravotnímu stavu. Například** racionální jídelníček** je vhodný pro ty z vás, kteří chcete jíst zdravě a vyváženě. Redukční jídelníček velmi ocení ti, kteří chtějí navíc ztratit také přebytečné kilogramy. Detoxikační jídelníček prospěje zvláště těm, kteří se necítí zrovna moc zdravě a trápí je neustálá únava. Detoxikační jídelníček se doporučuje rovněž ženám, které plánují těhotenství – s detoxikačním jídelníčkem by se mělo začít minimálně 6 měsíců před plánovaným početím.

Různé druhy výživy

Jaký typ výživy je pro nás nejvhodnější? Každý jsme jiný a každý máme jiné potřeby, jiné požadavky. Proto neexistuje typ stravy, který by vyhovoval všem lidem a který by měl u všech lidí naprosto stejné výsledky. Pokud nevíte, který typ výživy je pro vás ten nejlepší, zkuste kontaktovat profesionálního výživového poradce.

  • Racionální výživa je ideální cestou pro ty, kteří se už nechtějí krmit nezdravými polotovary a hotovkami.
  • Redukční výživa je vhodná pro ty, kteří chtějí jíst nejen zdravě, ale také se zbavit nadbytečných kilogramů.
  • Zásadotovorná výživa a detoxikace je vhodná především pro ty, kteří chtějí vyčistit a ozdravit svůj organismus nebo také pro ženy plánující početí.
  • Výživa pro těhotné a kojící ženy
  • Vegetariánská a veganská výživa – láká vás přechod na bezmasou stravu? Nebo dokonce na stravu bez jakýchkoliv živočišných produktů? Ale nevíte co jíst, čím tyto složky ve stravě nahradit? Profesionální výživový poradce vám vyhotoví výživový plán, díky kterému už nebudete tápat.
  • Sportovní výživa je vhodná pro ty, kteří při sportu vydávají velké množství energie a potřebují podpořit regeneraci namáhaných svalů, šlach a kloubů.
  • Bezlepková výživa je vhodná pro lidi trpící nesnášenlivostí lepku.
  • Výživa pro podporu regenerace organismu po operaci či infekčním onemocnění – po operaci nebo těžké nemoci bývá tělo oslabené. Stejně tak oslabené bývá i trávení. Proto je vhodné zařadit takový typ stravy, který urychlí regeneraci, nebude nadměrně zatěžovat oslabené zažívání a zároveň pomůže k jeho obnovení a zlepšení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23101 (zdravotnimagazin.cz#10269)


Přidat komentář