Zdravý půst

Zaručeně zhubnete, když pětkrát denně vypijete proteinový nápoj nebo 1,5 l syrovátky. Pokud máte hodně citlivý žaludek a potřebujete si pročistit trávící trakt – zbavit se kyselin, máme pro váš žaludek balzám.

Bílkovinová kúra

Zaručeně zhubnete, když pětkrát denně vypijete proteinový nápoj nebo 1,5 l syrovátky. Ta se doporučuje i při kožních a trávících potížích. Tato metoda však vyžaduje spoustu pohybu, aby se tuk dostatečně odbourával.

Revitalizace s odvarem

Pokud máte hodně citlivý žaludek a potřebujete si pročistit trávící trakt – zbavit se kyselin, máme pro váš žaludek balzám. Uvařte polévku z ovesných vloček, drcených lněných semínek nebo rýžových vloček, propasírujte ji a ochuťte trochou zeleninové šťávy. Tento nápoj popíjejte během dne z termosky po troškách. Pijte hodně bylinných čajů a vody s citronem, prospívá to střevům.

Ovocná kúra

Tato kúra se hodí pro začátečníky, je mírnější. Týdenní až dvoutýdenní jídelníček se skládá pouze z čerstvého ovoce, čaje a vody. Konzumace je nutná v pravidelných intervalech.

Minerální kúra

Největším rizikem půstu je nedostatek vitamínů a minerálů. Proto pokud se chcete postit zdravě, klidně sáhněte po doplňcích stravy, které vám přísun těchto látek zajistí. Výbornou zeštíhlující detoxikační kúrou obohacenou o minerály je Hollywood Mineral Fit Slim, označený logem ZPMV ČR.

Buchingerova kúra

Otto Buchinger sestavil tuto 3 - 4 týdenní kúru v roce 1935. První je odlehčovací den, kdy jíte jen vařenou rýži a ovoce. V následujících dnech přidáváte ovocné a zeleninové šťávy, polévky. Je třeba vypít za den nejméně 3 l vody bez bublin a bylinkových čajů. Každý druhý den potřebujete intenzivní pohyb. I při kratším půstu pocítíte výsledek. Pokud máte alergii nebo astma, tato kúra je přímo pro vás.

Půst za úplňku

Půst snesete nejlépe, když budete psychicky v pohodě, bez stresů a velkého pracovního nasazení. Proto si pro tyto kúry vybírejte spíše dovolenou nebo klidné období. Říká se, že nejúčinnější je držet půst za úplňku.

Pitný režim

Při kúrách je velmi důležitý pitný režim. Nedostatek tekutin vám může jedině uškodit. Nezačínejte s očistou ve stresové situaci, stresovém prostředí – negativní pocity se pak násobí. Začínejte mírnějšími formami půstu. Půst se nedá praktikovat jako dlouhodobý životní styl, jedná se o jednorázovou očistu.

Pokud se pustíte do zdravého půstu, tak určitě nezapomeňte chránit žaludek.Ideální je ostropestřec mariánský, který obsahuje sylimarin. Půst má být zdraví a žaludek dostává dost zabrat.

 

Pokud chcete opravdu pročistit organismus, půst je vhodným řešením. Rozhodně však není možné se takto stravovat dlouhodobě. Půst je dobrou šancí k sebepoznání a krůčkem k vytvoření harmonie.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22201 (zdravotnimagazin.cz#6508)


Přidat komentář