Lupy - léčba a příčiny lupů

Příčina vzniku lupů. Léčba lupů. Šampony proti lupům. Častého původce lupů – kvasinky – odstraňují léčivé šampóny s protiplísňovou (antimykotickou) látkou. Proti přemnoženým kvasinkám působí nejspolehlivěji účinná látka ketokonazol ve formě šampónu.

Příčina vzniku lupů

 • Nedostatek vitamínu B
 • Nevhodné hygienické a stravovací návyky
 • Velká konzumace cukru
 • Pomnožení plísní na pokožce hlavy
 • Vlhký a teplý vzduch
 • Velké množství mužský pohlavních hormonů
 • Nízké prokrvení pokožky na hlavě
 • Seboroická dermatitida

Vrozená dispozice, zvýšený mazotok, nevyhovující kosmetické přípravky, agresivní šampóny, nadměrné kartáčování, přechodné dráždivé podněty. Nemalý podíl má při tvorbě lupů také psychika, zejména stres.

Léčba lupů

 • Používání vhodných šampónů (s protiplísňovým účinkem)
 • Vhodná strava (sýrová zelenina, mléčné zakysané výrobky)
 • Vitamíny (vitamín C, E, betakaroten)

V případě, že pokožka na hlavě je podrážděna, svědí, vyskytují se červené fleky a záněty nebo vypadává velké množství lupů, navštivte lékaře.

Dercos - šampon proti lupům

pro suché vlasy 200 ml Nejlepší způsob jak se zbavit lupů: zabránit jejich opakované tvorbě. První šampon s antirecidivní technologií s disulfidem selenia.

Fluid proti lupům (Dandruff Control Fluid) 100 ml

Trvale odstraňuje lupy a chrání vlasy před tvorbou nových. Zklidňuje vlasovou pokožku a pečuje o ní. Chrání vlasovou pokožku před vysušením. Mentol pomáhá odstranit svědění vlasové pokožky. Působí celý den. Lehká konzistence nezatěžuje vlasy.

Gelový šampon na mastné lupy Kerium 200 ml

Šampon je určen pro mastné lupy, které drží ve vlasové pokožce. Dále při nadměrné tvorbě mazu a pro vlasy bez lesku. Už po prvním použití jsou lupy viditelně odstraněny, vlasy jsou pružné a lesklé. Pravidelné používání gelového šamponu zajišťuje obnovení přirozené rovnováhy vlasové pokožky. Vlasová pokožka je dlouhodobě zbavena lupů. Můžete ho používat denně - časté mytí naopak zlepší stav vaší hlavy. Vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Obsahuje termální vodu z La Roche Posay, která zklidňuje vlasovou pokožku a zabraňuje jejímu dalšímu podráždění.

Krémový šampon na suché lupy Kerium 200 ml

Šampon určen speciálně pro suché lupy, které jsou rozptýleny ve vlasech a volně padají na ramena. Možno použít i pro vlasy bez lesku. Už po prvním použití jsou lupy viditelně odstraněny, vlasy jsou pružné a lesklé. Pravidelné používání krémového šamponu zajišťuje obnovení přirozené rovnováhy vlasové pokožky. Vlasová pokožka je dlouhodobě zbavena lupů. Můžete ho používat denně - časté mytí naopak zlepší stav vaší hlavy. Vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Obsahuje termální vodu z La Roche Posay, která zklidňuje vlasovou pokožku a zabraňuje jejímu dalšímu podráždění.

Šampon proti lupům (Dandruff Control Shampoo) 250 ml

Pečuje o vlasovou pokožku. V případě pravidelného používání zabraňuje tvorbě nových lupů. Speciální pečující složky zajišťují pružnost vlasů. Vhodné i pro časté mytí vlasů.

Šampon proti lupům Lifetex (Balanced Shampoo Anti-Dandruff)

Jemně odstraňuje lupy, osvěžuje a aktivuje vlasovou pokožku. Obsahuje komplex výživných stabilizujících látek, které společně s výtažky z ořechu pronikají hluboko do pokožky hlavy, vlasy šetrně čistí a jemně odstraňují lupy. Bohaté aktivní složky udržují pokožku zdravou a zabraňují vzniku nových lupů.

Šampon proti lupům 2 v 1 s čajovníkem Naturals 200 ml

Čajovník a mateřídouška obsažené v šamponu dodávají vlasům i pokožce hlavy rovnováhu, čistí a zklidňují, šetrné a zároveň účinné.

Šampon proti lupům Velice

účinný šampon proti lupům pro citlivou pokožku hlavy. Speciální složení s 3,5 % aktivním azolem účinně odstraňuje lupy a dlouhodobě zabraňuje jejich další tvorbě. Ideální i pro odstranění tzv. mastných lupů. Zklidňuje svědění pokožky a omezuje riziko podráždění. Dodává vlasům objem a lesk. Vhodný i pro každodenní použití. Bez barviv a parfemace.

Šampon proti lupům s chrpou 250 ml

Úkol šamponu proti lupům je harmonizovat pokožku hlavy a redukovat její podráždění, aby opět mohla být základem krásných vlasů. Hodnotný BIO chrpový extrakt uvolňuje lupy, zatímco extrakt z BIO mýdlových ořechů zabraňuje jejich znovuvytvoření. Osvěžení poskytuje BIO šalvějový extrakt a potřebnou péči dodává hodnotný lecitin. BIO neem a BIO chaluhový extrakt přispívá ke zlepšení krevní cirkulace a také díky antibakteriálnímu působení pomáhá předejít další tvorbě lupů.

Šampon proti tvorbě lupů Borej 150 ml

Šampon aktivně čistí vlasy a pokožku hlavy. Vytváří dlouhodobou ochranu, působí silně baktericidně a fungicidně.

SKIN-CAP šampón 150 ml

Přípravek je určen k pravidelné péči o podrážděnou pokožku hlavy postiženou lupy. Speciální složení zinku a mentolu snižuje svědění, tlumí vznik lupů a chrání vlasovou část pokožky hlavy před baktériemi a plísněmi. Přípravek je vhodný v případech vlasové psoriázy a seborrhoického ekzému a podobně.

Tonikum proti lupům (Balanced Anti-Dandruff Tonic) 150 ml

Tonikum proti lupům obsahuje komplex výživných stabilizujících látek, které společně s výtažky z ořechu pronikají hluboko do pokožky hlavy a jemně odstraňují lupy. Bohaté aktivní složky udržují pokožku zdravou a zabraňují vzniku nových lupů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22728 (zdravotnimagazin.cz#7635)


Přidat komentář