Pedikúra a masáže Vysoké Mýto a okolí

Dbát o své tělo se vyplatí. Nejenže skvěle vypadáte, ale také se dobře cítíte, jste vitální, plni energie, a tak dále. Pravidelné masáže by měli tak být povinností pro každého jedince.

Snad každá žena si přeje být krásná. A nejen žena chce vypadat dobře, naštěstí i muži se začali víc starat o to, aby lépe vypadali, a přitom nejde o žádné přehnané kosmetické úpravy. Často postačí třeba i starost o své nehty a ještě lépe chodidla na nohou. A nejen to, o své tělo je potřeba se starat, aby dobře fungovalo a také vypadalo. Od toho jsou služby pro tělo, a to nejen zmíněná pedikúra, ale i třeba masáže a další služby pro krásu a zdraví.

Přístrojová pedikúra:

Je moderní metoda s pomocí ošetření vysokootáčkových fréz. Touto metodou je zaručena bezbolestnost celého ošetření. I ošetření nehtů pomocí přístrojové pedikúry je pečlivější a šetrnější. Proto se používá na odstranění nehtů a kůžičky, na ošetření zarůstajících a poškozených nehtů a také na ošetření zrohovatělé kůže a na kuří oka. Tato metoda při zarůstajících nehtech je zcela nenahraditelná. Tahle metoda pedikúry by se měla opakovat po čtyřech až pěti týdnech, tím pádem by jste se mohly vyhnout zbytečným a bolestivým chirurgickým zákrokům jako například strháváním nehtů. Tato metoda je mezi ženami a muži zcela oblíbená. Je více metod pedikúry a tím pádem si každý  sám vybere co je pro něj " To pravé ořechové ".

Klasická přístrojová pedikúra

Péče o svá chodidla není radno podceňovat. Nejen, že mohou vznikat, tvořit se a rozvíjet bakterie, ale také se mohou tvořit záděry, zarůstat nehty a tak dále. Dost často také lidem zapáchají nohy, pokud neprovádí pečlivou hygienu, a nevyvarují se možných komplikací. Ideální, jak se pečlivě postarat o svá chodidla je klasická přístrojová pedikúra, která provede odstranění z chodidel nadbytečnou a zrohovatělou kůži. To je základ zdravých nohou. Jsou lidé, jež mají z takového činu strach, ale to je rozhodně zbytečné. Odstranění nadbytečné a prakticky již nepoužitelné kůže chodidlům jedině uleví. Takže je potřeba provádět činnost ideálně pravidelně.

Kdo by měl chodit na pedikúru?

Protože jediná pravidelná péče o chodidla a preventivní opatření mohou zabránit tomu, aby nevznikala nemoc nohou, chodidel a také aby byla chodidla vždy v perfektním stavu nejen pro vzhled, ale zejména požitek. Každý, kdo byl alespoň jednou na pedikúře, určitě se poté cítil jako znovuzrozený. Chodidla byla ošetřena a spolu s masáží přinesla nezapomenutelný pocit volnosti a lehkosti chodidel. Pravidelně denně zatěžujeme svá chodidla, tak jim dopřejme trochu relaxu, uvolnění a klidu právě na masáži.

Co zahrnuje pedikúra

Jestliže jste ještě nikdy nebyli na pedikúře a máte z ní trochu obavy, je to pochopitelné, ale skutečně se není čeho obávat. Pokud by to bylo opravdu tak nebezpečné, stěží by bylo tolik provozoven pedikúry. Největší obavy panují většinou ze skalpelu, kterým se odstraňuje zatvrdlá kůže na chodidlech. U přístrojové pedikúry je tato obava zažehnána, protože zde se skalpelem nepracuje a zrohovatělá kůže se jakoby jemně brousí. Samozřejmostí je, že prvním kontaktem na pedikúře je omytí nohou, udělá se lázeň, poté se pracuje s odstraněním zrohovatělé kůže, a následně se nohy opět omyjí.

Co pak následuje – masáže, masky, krémy a relax

Poté, co je tak zvaná špinavá práce na nohou dokonána, postup je různý. Některé pedikérky přechází na masáž nohou, jiné dávají ošetřující masku, nebo ihned peeling, který většinou následuje, nebo bývá součástí právě té „špinavé“ práce na chodidlech. Peeling udělá ještě tu dodatečnou práci a odstraní odumřelé kožní buňky, které jsou již k ničemu. Úžasné jsou také masky na nohy, případně se ošetřuje nějaké zranění, nemoci kůže na chodidlech a další. Samozřejmostí je zbavení nehtů jejich přílišné délky a zarovnání, i kompletní ošetření. Po masáži nohou spojené s vtíráním krému a ošetřujícího balzámu pak následuje případné nalakování nehtů, pokud je žádáno a odchod ve svěžích, čistých a zdravých nohou domů.

Masáže

Dokonalá masáž dokáže skutečné divy. Jsou bohužel tací, kteří tomu moc nevěří, ale masáž působí opravdu skvěle nejen na svalstvo, ale také mysl. Je to až možná neuvěřitelné, ale lidé, kteří pravidelně chodí na masáž, jsou šťastnější, spokojenější, vyrovnanější a mají tak nějak obecně více vitality, energie a chuti do života. Daří se jim, na co sáhnou, což možná vypadá jako blábol, faktem je to, že i taková klasická masáž dokáže divy. Uvolní se tělo a také mysl. Pokud masírovaný během masáže usne, je to známkou velice dobré práce maséra. Čímž není vyloučeno, že pokud se tak nestane, nejedná se o kvalitní masáž.

Co masáž umí a může umět

Masáž umí uvolnit tělo, pomůže Vám od bolestí, které máte například při namáhavé práci. Každá metoda masáží se zaměřuje na něco jiného, proto záleží jedině na Vás, kterou metodu si zvolíte. Výborně si odpočinete a relaxujete a zato to přeci stojí. Na pravidelnost masáží se domluvíte přímo s masérkou, která Vám určitě poradí kdy je dobré pravidelně navštěvovat masáž. Také se to odvíjí od Vašeho tipu bolesti.

 

Příznivé účinky masáže

Naproti tomu ten, který si nechává uvolnit mysl a smysly na masáži, se cítí většinou vždy skvěle, má dobrou náladu. Lidé, kteří pravidelně chodí na masáže, jsou i více odolní proti nemocem a jsou tak nejen vitálnější, ale obecně i zdravější. Mají nejen radost ze života, protože málo co je tak tíží, ale dokážou se s nástrahami okolí lépe vyrovnat, stejně jako se stresem. Dalším velkým plusem pro ty, co pravidelně chodí na masáž je to, že mají lepší stav pokožky. Protože se kůže pravidelně mne, nedochází ke vzniku dolíčků, známé jako pomerančová kůže, což není nic jiného, než nenáviděná celulitida, ale i další projevy nezdravé kůže, jako jsou různé barevné nejasnosti, a také pupínky, vyrážky a jiné. Kůže je sametově hebká, jemná a dokonale vyhlazená.

Jak po masáži

Pokud zajdete na masáž, ten den již nechte své tělo odpočívat. Ideální je tak masáž ve večerních hodinách, každopádně pasé jsou ten den všechny fyzické aktivity. Rozmasírovaný sval se potřebuje regenerovat, a pokud je mu dána zátěž, většinou se to projeví bolestivou ztuhlostí, ne-li ještě dalšími komplikacemi. Takže na danou skutečnost pozor, je nutné dbát na pokyny maséra a nechat tak své tělo odpočívat. Na druhý den budete svěží, hbití a vitální.

Klasická pedikúra

Stejně jako ruce, tak i nohy hrají neméně důležitou roli. Nosí nás celý život, a ne vždy je to lehký úkol. Každý den vězí v botách mnoho hodin a jsou tak vystavovány mnoha vlivům, které je poškozují (nevhodná obuv, dlouhé stání, nedostatek odpočinku, špatné ponožky, nevhodná péče). Večer pak bývají nateklé, bolí, v noci se dostavují křeče. V důsledku našich chyb se objevují puchýře, kuří oka, otlaky, rozpraskané paty, dermatomykóza. I naše nohy si proto zaslouží důkladnou péči, a měli bychom alespoň jednou měsíčně navštívit pedikérku, která odbornou prací zklidní otlaky, oživí krevní oběh a upraví nehty, může vyřešit puchýře, kuří oka a mozoly. Úkolem pedikúry je nejen odstranění těchto nežádoucích jevů, ale i zkrášlení nohou formou buď úpravou tvaru a barvy nehtů nebo i klasického prodlužování nehtů gelem, obdobným způsobem jako na rukou.

Pedikúra zajišťuje dobrou službu nohou v dalších letech, proto nezapomínejte, že prevence je lepší než léčba. Pěstěné nohy, stejně tak jako ruce vypovídají o jejich nositelce či nositeli.

Klasická pedikúra může být buď suchá nebo mokrá. Suchá klasická pedikúra se provádí bez vodní lázně. Ošetření probíhá pomocí přístroje, kdy dochází ke zbroušení bruskami, ošetřuje se zatvrdlá kůže na chodidlech, nehet a okolí nehtového lůžka. Tento druh pedikúry je ideální u klientů s problémem zarostlých nehtů a jemnějším nárůstem zatvrdlé kůže.

Mokrá klasická pedikúra je procedura, při které se nohy před ošetřením namáčí do teplé koupele s vonnou solí, která podporuje uvolnění nohou a změkčení kůže. Poté se nohy osuší, desinfikují a skalpelem odstraní ztvrdlá a zrohovatělá kůže. Vyčistí se nehtové valy a odstraní nadbytečná kůžička kolem nehtů, ostříhá a dopiluje do požadovaného tvaru. Pemzou se vyhladí ošetřená ploska nohy a provede se masáž nohy speciálním krémem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23298 (zdravotnimagazin.cz#10471)


Přidat komentář