Relaxační masáže – Most a okolí

Moderní svět masáží nabízí nejen uvolnění ztuhlých svalů, ale také řešení daných potíží, techniky, které jsou namísto operace, nebo takové, které pomohou sportovcům k vyšším výkonům. To jsou naprosto skvělé metody.

Relaxační techniky, jako jsou masáže, by měli lidé využívat pravidelně, už jako jistou prevenci nemocí. Jsou však i takové masážní metody, které jsou přímo určené na daný problém. Společným jmenovatelem pro všechny jsou uklidnění, uvolnění mysli a zbavení se problémů, které vznikají z důsledku dlouhodobého stresu, jako jsou bolesti hlavy, břicha, pocity zvracení, nevolnosti, problémy s vylučováním a další problémy. Lidé se tak domnívají, že mají závažné onemocnění a obvykle jde naštěstí jen o stres. Dlouhodobě to však vede ke skutečně závažným nemocem. To je o důvod více si udělat čas jen pro sebe a nechat své tělo relaxovat při masáži navozující uvolnění.

Dornova metoda

Speciální masérskou technikou pro všechny, kteří mají potíže a problémy s klouby, je Dornova metoda. Jedná se o opravdu jedinečnou techniku, která se používá místo potřebné operace. Ochablé klouby a klouby, které mají problém zůstat v místě pro sebe určeném, nejenže neuvěřitelně bolí, ale poškozují i své okolí, jako  jsou svaly a mnoho dalšího. U této masáže se klouby zasouvají zpátky do kloubních pouzder, na ty správná místa. Díky tomu se člověk může vyhnout potřebné operaci, což je jistě velké plus. Dornova metoda je platnou technikou pro ty, co dlouhodobě trpí bolestmi v kříži, bedrech, kyčlí, nebo mají brnění rukou, tak zvaný tenisový loket, mravenčení rukou a syndrom karpálního tunelu (což dnes je dost časté). Hodně se také užívá po úrazech kolene, u skoliózy, při dlouhodobých migrénách a také dokonce při problémech s otěhotněním.

Breussova masáž

Doplňkovou masáží k Dornově metodě je Breussova masáž, což je speciálnímasérská technika, která využívá speciálních hmatů a chvatů tak, aby se uvolnily meziobratlové bloky a páteř se tak srovnala do své přirození pozice. Zní to až poněkud hrozivě, ale skutečně jde o velice jemnou, uklidňující techniku, která podporuje přirozený pohyb a tak uvolňuje napětí, které okolo obratlů vzniká, aby tak došlo k nápravě celé pohybové soustavy. Dost často lidé trpí bolestmi hlavy, žaludku, trpí nevolnostmi a špatným spaním, únavou, nechutí a tak dále. Přitom se může jednat právě o napětí v pohybové soustavě a to by měla Breussova masáž odstranit. Neslouží tak jen doplněk k Dornově metodě, ale také jako vhodné preventivní opatření proti klasickým problémům.

Klasická masáž

Nejrozšířenější a stále hodně populární masáží je klasická masáž, tedy ta, u které se masírují svaly a uvolňuje napětí v nich. Díky tomu je možné získat nejen opět klid v duši a na těle, ale pravidelnými návštěvami je možno se zbavit i celulitidy, problémů s pokožkou jako takových a naopak mít pevnou, pružnou kůži na těle, bez vad a naopak si užívat krásného těla. Klasická masáž je velice oblíbená už jen proto, že má dobré účinky a také je poměrně finančně dostupná, levná. Tato masérská technika je skvělá nejen při náhlých problémech s pohybovou soustavou, ale také jako možná prevence vzniku onemocnění. Každý, kdo masáž využije, by se měl cítit maximálně odpočatý, uklidněný a jakoby zbavený potíží. To je základ celkového fungování a klasická masáž je tak skvělou metodou, jak se zbavit stresu zaručeně a snadno.

Účinky masáže

Účinků u klasické masáže je skutečně hodně. Nejčastěji si však lidé pochvalují to, že se zbavili bolestí hlavy, které je delší či kratší dobu sužovaly. Dále je to celkově lepší pocit sama ze sebe, ale i zbavení se potíží v oblasti břicha, ať už jde o trávení, vylučování, ale i nevolnosti, pocity na zvracení a mnoho dalšího. Klasická masáž je také skvělá v tom, že masírovaný cítí uvolnění jako celkové, celého těla, což má nehorázně důležitý dopad na psychiku jedince. No a v neposlední řadě je velice důležitou informací to, že pravidelná návštěva masáží je strůjcem pevné, bezproblémové pokožky. Masáž pomůže mnohem lépe, než drahé krémy proti celulitidě a sjednocení barvy pokožky. V tomto není nad pravidelnou klasickou masáž. Lze také masáž užívat i jako techniku proti stárnutí. Díky tomu, že se uvolňuje napětí v těle a detoxikuje tělo, se tak provádí nepřímé, ale velice účinné omlazování pleti.

Kineziotaping a lymfotaping

Další, velice účinnou a moderní technikou, která je obzvlášť v poslední době hodně vyhledávána a žádána, je kineziotaping a lymfotaping, což je ve zjednodušeném pojetí, vysvětlení lepení speciálních náplastí, takových barevných proužků, které jsou pružné a jejich umístění dovoluje trvalý průtok krve i lymfy, čímž je aktivován potřebný proces nejen pro zbavování se napětí ve svalech, ale dost také detoxikace těla, otoků a také nenáviděné a nehezké celulitidy. Kineziotaping a lymfotaping je metoda, která pomáhá a může pomoci při bolestech kloubů, páteře, šlach i svalů. Hodně se také užívá při sportu, kde je vidět použití vůbec nejčastěji, jak mají sportovci barevné pásky na sobě nalepené. Avšak metoda nejen podporuje průchod krve, ale i aktivuje ozdravné procesy, uvolňuje napětí ve svalech, kloubech, snižuje otok, ideální řešení po úrazech, operacích a vůbec jako součást rekonvalescence se stabilizací uvolnění blokád v těle.

Trigger points terapie

Jedná se o speciální techniku, která je pod pojmenováním Trigger points terapie, málo známá, ale většina z nás jistě již slyšela o reflexologii, což je obecně mnoho technik, které se soustředí na vyhledání jednoho problému a jeho účinné odstranění pomocí reflexních bodů a jejich zpracování. Trigger points, nebo také body, jsou jakési uzlíky bolestí v těle, které prostě bolesti spouští. Jsou to takové spouštěče bolesti, způsobené dlouhodobým svalovým napětím. Najít takový bod a dostatečně jej promasírovat, aby tak bolest ustoupila, není zrovna jednoduché, ale zkušený masér si hravě poradí a potíže snadno odstraní. Techniky se obvykle využívají výhradně při daných potížích a obvykle při lokálních, silných bolestech.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23303 (zdravotnimagazin.cz#10476)


Přidat komentář