Boj proti kocovině s bylinkama

Pokud do sebe dostanete více alkoholu, než je vaše tělo schopné snést, z nezkonzumovaného a neodbouraného zbytku se přes noc vytvoří acetaldehyd, který doslova otráví naše buňky.

Co způsobuje kocovinu?

Pokud do sebe dostanete více alkoholu, než je vaše tělo schopné snést, z nezkonzumovaného a neodbouraného zbytku se přes noc vytvoří acetaldehyd, který doslova otráví naše buňky. Kocovina je v podstatě menší otrava alkoholem.

Jak nejrychleji odstranit kocovinu

Pokud se probudíte s opicí, tedy s kocovinou, máte dvě možnosti. Buď ji necháte přirozeně odeznít, což ale bude trvat několik útrpných hodin, anebo se pokusíte bojovat. Mnoho lidí doporučuje pít hodně vody a dopřávat si spoustu kyslíku, ale ulevit se vám může také po bylinkách.

Přírodní zbraně proti kocovině

Bylinkové čaje jsou na rozdíl od kávy k vašemu žaludku šetrnější. Přirozeně povzbudí váš organismus a urychlí vyloučení acetaldehydu. Jednotlivé bylinky můžete používat zvlášť, nebo je smíchat dohromady a udělat z nich prvotřídní záchrannou bylinnou směs proti kocovině.

Bylinka - máta peprná

Máta uklidní váš žaludek, uvolní křeče a zmírní bolesti hlavy.

Bylinka - heřmánek pravý

Heřmánek tlumí bolesti hlavy a uklidňuje zažívání, tlumí křeče a koliky, návaly krve, průjmy a ulehčuje stolici. Heřmánek uklidňuje nejen kocovinou zasažené orgány, ale i celý nervový systém.

Bylinka - kopřiva neboli hluchavka

Kopřiva díky svým močopudným účinkům napomáhá vyplavování acetaldehydu z těla. Vařením se žahavost kopřivy ničí, takže je možné použít ji i do polévky nebo omáčky. Takto upravené listy jsou nejen chutné, ale i velmi zdravé.

Bylinka - zelený čaj

Zelený čaj je urychlí vaši regeneraci. Zelený čaj, jak je známo, snižuje negativní účinky mnoha jedů – kromě acetaldehydu také např. účinky nikotinu z cigaretového kouře nebo karcinogenních látek, které jsou příčinou vzniku rakoviny. Jedná se zkrátka o prvotřídní antioxidant.

První pomoc při kocovině

Zvýšený příjem tekutiny je nedílnou součástí boje proti kocovině. Kromě čajů jsou osvědčené také polévky. Nejsilnější vyprošťovací polévkou je bezesporu česnekačka. V mátožném stavu kocoviny si ji rychle můžete připravit tak, že na polévkový talíř dáte česnek rozetřený se solí, trochu sádla, soli a pepře a směs zalejete vroucí vodou. Můžete přidat trochu strouhaného česneku a minutová česnekačka je na světě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21918 (zdravotnimagazin.cz#5675)


Přidat komentář