Bowenova masáž a mobilizační techniky - Dačice

Cítíte se přepracovaní? Trpíte nějakou bolestí, máte zdravotní obtíže? Máte zablokovanou páteř? Existují metody, jak se těchto problémů zbavit. Můžete absolvovat speciální masáže mobilizační technikou, Bowenovu masáž nebo vyzkoušet terapii reiki.


Historie masáží

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže, popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes. Masáže známe již z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž proti nachlazení, pro udržení vláčnosti orgánů a jako prevenci proti zdravotním potížím. Podstatně mladší je švédská masáž, kterou kolem roku 1830 popsal Per Henrik Ling. Ta se v západních kulturách považuje za základní formu masáže, označovanou jako klasická masáž.

**bowenova masáž
**

Druhy masáží

Na světě existuje více jak sto různých druhů masáží, které vycházejí z různých kulturních základů. Jednotlivé druhy masáží se vzájemně prolínají a mnoho technik je označováno za originální. V základním dělení existují plošné masáže, tlakové, bodové a liniové masáže.

Kdy se na masáž objednat?

Na masáže by jste se měli objednávat včas a dopředu. Naplánujte si svůj denní program nejlépe tak, aby byl Váš celý den klidný a zbývalo Vám dostatek času. Objednává se na určitou hodinu a určitý den. Pokud má masér dostatek volných termínů, nejvhodnější je se objednat večer, nebo v době, kdy Vás čeká odpočinek. Po masáži by si totiž tělo mělo odpočinout. Po masáži je dobré vynechat veškerou fyzickou zátěž minimálně dvě hodiny, v ideálním případě klidně celý den a celou noc. To proto, že po masáži jsou svaly zahřáté a rozmělněné. Vaše mysl bude ve stavu klidu a tak pokud je to možné, určete si celý den jako relaxační.

Jaké masáže absolvovat?

Nevíte jakou masáž máte absolvovat, která masáž je pro Vás ta nejvhodnější? Masáže nevybírejte podle ceny, ale podle toho, co Vaše tělo a Vaše mysl opravdu potřebuje. Částečná masáž je vhodná pouze tehdy, pokud chcete řešit konkrétní problém. To se může týkat například bolestí zad, krční páteře nebo bolesti nohou. Masáž celého těla je zase dobrá jako prevence, celková masáž je vhodná k udržování celkového dobrého stavu. Existuje více jak 100 druhů masáží, a proto je těžké si vybrat, kterou absolvujete. Nejlepším řešením je nechat si poradit od maséra, odborníka v masérském salóně. V některých případech Vám vhodnou masáž může dokonce předepsat lékař.

Co je Bowenova masáž?

BMT technika patří mezi holistické metody, to znamená, že lidské tělo je zde vnímáno jako celek. Technika B.M.T byla inspirovaná a je nazvána podle prací Tomase Bowena. Bowenovu masáž můžeme popsat jako práci s měkkou tkání, to znamená svaly, šlachy a fascie. Skládá se ze sérií jednotlivých** pohybů** přes přesně definované body lidského těla. Právě tento pohyb je jedinečný – zkušený masér svými prsty nebo palci pohybuje kůží přes sval, úpon či šlachu speciálním pohybem. Poté masér poté vyvine tlak, a po krátké čekací době, stále pod stejným tlakem sklouzne s kůží zpět.

Jak B.M.T masáž pomáhá?

Technika B.M.T. se zabývá nejen kontrakcemi ve svalech, ale i ve svalové fascii. Hluboká fascie umožňuje pohyb svalů. Má podpůrnou a stabilizační funkci a napomáhá udržení rovnováhy. Fascie také usnadňuje lymfatický a krevní oběh. Z toho vyplývá, že pokud kontrakce fascie dokážou produkovat dysfunkce dalších struktur (vnitřních orgánů, kloubů, apod.), může uvolnění takové kontrakce pomocí BMT masáže vést k obnovení funkčnosti příslušné struktury. B.M.T. – Bowenova masáž vede k uvolnění na několika úrovních těla, a to jak povrchových, tak i vnitřních. Současně vede k přímému nebo nepřímému ovlivnění vnitřních orgánů, takže dochází k celkovému zlepšení zdravotního stavu.

masáže dačice

Bahenní zábaly

** ** Zeštíhlující bahenní zábaly aktivují oběhový systém,stimulují metabolické funkce v buňkách,pomáhají při odbourávání celulitidy,vyživují a zpevní pokožku, působí na celkové prohřátí,které pomáhá při bolestech páteře,svalů,šlach,zlepšují kožní problémy a pod.

Moxování

Moxování je léčebná metoda tradiční čínské medicíny spočívající v nahřívání či požehování akupunkturních bodů zapáleným sušeným pelyňkem.Podle zastánců této terapie funguje moxování na podobném principu jako akupunktura.V praxi se používá ve formě pelyňkových doutníků k přímému požehování či kužílků na podložce, nebo se aplikuje na akupunkturní jehlu.

 

Meridiánová masáž

Jedná se o příjemnou a blahodárnou terapii, jež oslovuje tělo a současně i mysl a duši člověka.Na masáž se používá speciální tyčinka, kterou se čistí meridiány, energetické dráhy, na nichž se nacházejí akupunkturní body.Energetická nerovnováha v meridiánech způsobuje onemocnění. Tyčinkou se tyto dráhy čistí.

 

Mobilizační techniky

Měkké a mobilizační techniky páteře a periferních kloubů jsou nejdůležitější a nejvíce používané techniky pro léčení bolestivých myofasciálních spoušťových bodů. Tato místa jsou charakterizována spontánní bolestí nebo bolestí při pohybu. V komplexní léčbě bolesti je použití těchto technik základní volbou. Svalové spoušťové body mohou být spojeny s jiným neuromuskulárním onemocněním, mechanickým přetížením nebo psychickým stresem. Je to nejčastější bolestivé svalové onemocnění. Cílem léčby je určit funkční i morfologické změny organismu nemocného, příčinu jeho obtíží. Většina onemocnění je ovšem psychosomatického původu, to znamená, že se na jejich vzniku podílí vlastní neurotické prožitky, negativní myšlení, deprese a stres. Profesionální masér, který se zabývá mobilizačními technikami, Vám vysvětlí, že je třeba současně změnit oblast emoční a myšlení. Masér Vám pomůže vytvořit individuální program denního a týdenního cvičení, a navrhne Vám změny ve výživě a pitném režimu, které povedou ke kvalitnímu životu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23057 (zdravotnimagazin.cz#10123)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat