Děti a problémy s břišními koliky

Břišní koliky jsou náhlé prudké bolesti břicha u dětí většinou mezi třetím a desátým rokem v oblasti kolem pupku. Dítě se během záchvatu stočí do klubíčka a je plačtivé. Po několika minutách bolesti samy odezní a dítě je zase v pořádku.

První příznaky

Břišní koliky jsou náhlé prudké bolesti břicha u dětí většinou mezi třetím a desátým rokem v oblasti kolem pupku. Dítě se během záchvatu stočí do klubíčka a je plačtivé. Po několika minutách bolesti samy odezní a dítě je zase v pořádku.

Následující příznaky

  • bledost a pláč
  • silné bolesti břicha
  • nevolnost, někdy i zvracení

Proč vznikají

Bolesti vznikají křečovitým stažením svalstva tlustého střeva. Těmito stahy organismus většinou reaguje na stresující situaci dítěte, kdy má např. strach ze školy nebo z reakce rodičů na špatnou známku. Příčinou křečí však mohou být i poruchy zažívání nebo infekce.

Léčení

Rodiče by se měli pokusit dítě utěšit, ujistit, že bolesti přejdou a nechat jej odpočinout. Pomoci mohou teplé obklady břicha a fenyklový čaj. V případě opakovaných záchvatů navštivte lékaře. Zvláště je-li bříško dítěte napnuté a citlivé na tlak, může jít o příznak závažnějšího onemocnění.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22564 (zdravotnimagazin.cz#7374)


Diskuze a zkušenosti

MacaM | 13.03.2011 23:01
Dětská kolika, kolika u miminek Dobrý večer, s těmito potížemi, též i zácpou velmi pomáhají bylinné kapičky. Mým dcerám i mne samotné velmi pomáhají. Jsou pouze přírodního složení, žádná chemie a české výroby. Máte-li zájem o více info, napište mi. maca.lvz@seznam.cz

Anonym | 20.02.2014 18:37
Re: Děti a problémy s břišními koliky No tak já nedám dopustit na Espumisan a cvičení nožičkama a pecičkovej polštář na nahřátí bříška...tahle kombinace nás zachránila...

Juliska | 03.11.2014 15:31
Re: Děti a problémy s břišními koliky Taky musím přidat dobrou zkušenost s kapkami Espumisan. Pomohly nám rychle od bolení a stačilo jen pět kapiček před kojením. Škoda, že jsem nevěděla dřív, že se dají užívat už od narození. :)

SantaAnna | 11.11.2014 17:05
Re: Děti a problémy s břišními koliky Na potíže spojené s kojeneckou kolikou mi skvěle zabraly kapičky Espumisan. Doktorka mi řekla, že mají nejvíc účinné látky, která upravuje právě ty potíže s nadýmáním, a opravdu nám do pár dnů vyřešily pláč a bolení.

KiliManka | 15.12.2014 22:45
Re: Děti a problémy s břišními koliky Kolika nebo prdíky, to znám dobře, kluci na to trpěli oba, starší o něco víc. spokojená jsem byla s Espumisanem, ten funguje nejlépe.


Přidat komentář