Gambling - patologické hráčství

Gambling vede k poškození sociálních, pracovních, materiálních, rodinných hodnot, ztrátě zaměstnání a velkému zadlužení! Gambling je stejně nebezpečný jako alkohol nebo drogy.

Gambling se projeví obvykle ve věku dospívání a rané dospělosti

často v souvislosti se stresem. U dětí a dospívajících může být v počátku patologického hráčství nadměrné hraní videoher a počítačových her.

Patologické hráčství je třeba odlišit od hazardního hráčství a sázení

 • Hazardní hráči - hazardní hráči jsou schopni svoji hru kontrolovat a jejich hlavním motivem je výhra.
 • Gambleři - gambleři pociťují velmi silné puzení ke hře, které lze těžko ovládnout, nutkání často doprovází myšlenky s představami hraní. Nad vidinou finančního zisku převládá chuť si zahrát - základní motiv gamblera.

Rozpoznáte gamblera?

Symptomy gamblerů

 • zaujetí hráčstvím potřeba hrát se stále většími částkami peněz z důvodu silného vzrušení, plánování hry, prožívání minulých výher
 • opakované neúspěšné snahy kontrolovat hru, přerušit ji, vzdát se hraní
 • neklid, podráždění při pokusu hru přerušit
 • hraní jako způsob útěku od problémů
 • po prohře peněz se gambler vrací, aby je znovu získal
 • krádeže, podvody, nelegální činy za účelem získání peněz
 • lži členům rodiny i přátelům
 • konflikty v rodině ztráta přátel a zaměstnání
 • půjčky, zadlužení
 • ztráta sebedůvěry, deprese, spánkové poruchy
 • úzkosti a pocity méněcennosti, beznaděje

U koho se nejčastěji s gamblerstvím setkáme

Ohroženy jsou všechny skupiny lidí, ale někteří mají ke gamblerství přecejen blíže: - mladí lidé, hlavně muži - profesionální hráči - lidé s nebezpečným povoláním - hyperaktivní lidé s poruchami pozornosti - nezaměstnaní - ti, kteří selhali ve škole, v práci

Pokud máte pocit, že se vás nebo vašich blízkých gamblerství týká, vyhledejte odborníka - psychologa. Pomůže vám problém s patologickým hráčstvím vyřešit.

Kuriozita - největší výhra na hracím automatu

 1. dubna 1997 se Suzanne Henleyové podařilo v kasinu hotelu New York - New York Hotel and Casino v Las Vegas (Nevada, USA) obehrát automat zvaný Jednoruký bandita o celý jackpot 12,51 milionu dolarů. Šestačtyřicetiletá dáma prohlásila, že "od prvního pohledu na tu mašinu měla takový zváštní pocit". Nicméně odvahu pustit se do hry prý sbírala přes hodinu.

Úsměv - týdeník Life

Právě deprese provází gemblérství, proto si přečtěte něco úsměvného.

 • Americký týdeník Life dostal od svého čtenáře dopis: "Pane redaktore, má žena se vážně zabývala rozvodem, ale po přečtení vašeho článku na téma rozvodových procesů prohlásila, že zůstane u mě. Prosím, vyškrtněte mě ze seznamu předplatitelů." 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22662 (zdravotnimagazin.cz#7525)


Diskuze a zkušenosti

Petra | 18.04.2013 22:17
Re: Gambling - patologické hráčství Dobrý den, nedávno jsem se dozvěděla že přítel je gembler, nevím jak reagovat a nevím jak mu pomoct, prosím o radu. děkuji .Petra


Přidat komentář