Kašel nebo zápal plic

Bolesti hlavy, rýma, nepříjemné škrábání v krku a nepřestávající kašel - časté příznaky virového onemocnění. Pokud kašel trvá déle než týden a nepociťujete žádné zlepšení, měli byste navštívit lékaře.

Kašel a léčba

Tělo se s viry musí vypořádat samo, tělo můžete pouze podpořit v léčbě prostředky zmírňující příznaky nachlazení a posilující imunitní systém.

Z přírodní léčby jsou osvědčeny účinky heřmánku

(inhalace), přijímání dostatečného množství tekutin a rostlinných přípravků na uvolnění hlenů. Pro zlepšení obrannyschopnosti vyzkoušejte třeba echinaceové kapky a zvyšte přísun vitaminu C. Pokud je to možné, nemoc nepřecházejte - organismus se tím oslabuje a nemoci časem stejně podlehnete, přitom hrozí riziko závažných komplikací.

Dlouhotrvající kašel

Pokud kašel trvá déle než týden a nepociťujete žádné zlepšení, měli byste navštívit lékaře. U déletrvajícího kašle jsou na vině bakterie, které u oslabeného organismu mouhou vyvolat bronchitidu nebo zápal plic.

Hlavním příznakem je horečka

Je-li kašel provázen horečkou, infekce může být velmi nebezpečná zejména u starších pacientů a dětí. Varujícími příznaky je rovněž časté vykašlávání hlenu, dušnost, pískot na hrudníku. V těchto případech neotálejte s návštěvou lékaře. Myslete na to, že včasná léčba urychlí uzdravení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22607 (zdravotnimagazin.cz#7439)


Přidat komentář