Kvasinky jsou nepřátelé žen

Rozhodně tímto způsobem vyloučíte možnost záměny s jiným pohlavním onemocněním, které může být závažnější. V případě, že trpíte větší náchylností ke kvasinkovým onemocněním.

Candida albicans - nákaza

Vaginální kvasinkové nákazy jsou způsobeny houbou Candida albicans. Kvasinky jsou malé organizmy, které normálně žijí v malém počtu na kůži a uvnitř vagíny. Kyselé prostředí vagíny pomáhá koordinovat jejich množství. Jestliže dojde ke snížení kyselosti, může dojít k příliš velkému nárůstu kvasinek a tím k vaginální nákaze.

 

Kyselá rovnováha vagíny se může měnit v průběhu menstruace, těhotenství, diabetes, při užívání antibiotik, antikoncepce a steroidů.

## Candida albicans a její příznaky

Vaginální kvasinky mohou být nepříjemné, ale obvykle nejsou extrémně nebezpečné.

Zahrnují především tyto symptomy:
- Svědění a pálení vagíny a okolí pochvy (kůže, která obklopuje vaši vagínu) - Bílý poševní výtok, který může vypadat jako tvaroh - Bolesti během pohlavního styku - Otok pochvy

S kvasinkovou nákazou se setká během života 75% žen a více než 50% žen musí tento problém řešit opakovaně.

## Candida albicans a léčení

K léčbě se používá krém, který se aplikuje přímo do vagíny, případně čípky, které se tam nechají rozpustit. Dostupné jsou rovněž pilulky, které se podávají ústy.

## Candida albicans a nutnost návstěvy u lékaře

Rozhodně tímto způsobem vyloučíte možnost záměny s jiným pohlavním onemocněním, které může být závažnější. V případě, že trpíte větší náchylností ke kvasinkovým onemocněním, požádejte svého lékaře ať vám doporučí vhodný volně prodejný lék, který si můžete sama ordinovat.

## Candida albicans - prevence

- Pro nošení jsou nejvhodnější bavlněné kalhotky - Nenoste příliš těsné oblečení - Po okoupání se řádně osušte v genitální oblasti - Po použití toalety se očistěte toaletním papírem od přední části směrem dozadu. Tento postup Vám pomůže předejít přemístění bakterií, které běžně žijí ve vašem konečníku do vagíny - Nebuďte delší dobu v mokrých plavkách - Buďte obezřetní v dámských sprchách - Nepoužívejte deodoranty, tampony, koupelovou pěnu a barvený či aromatizovaný toaletní papír

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21877 (zdravotnimagazin.cz#5605)


Přidat komentář