Léčba kloubů pomocí kmenových buněk z tukové tkáně Ostrava

Problémy s klouby trápí velké procento lidí. Nejčastěji si na bolest kloubů stěžují lidé středního a důchodového věku, ovšem ani u mladých lidí nejsou tyto zdravotní problémy výjimkou. Zejména u sportovců.

Onemocnění kloubů omezuje neustále mnoho lidí. Někteří lidé trpí při každém kroku, jiní nemůžou kvůli problémům s klouby sportovat, přepravovat se na kole nebo chodit po schodech, jiní jsou odkázáni pouze na pomoc druhých lidí. Existuje nepřeberné množství vitamínů a léčivých prostředků, které slibují závratný obrat k lepšímu, ale zeptejte se těch, kteří vitamíny užívají, nakolik jim pomohly vyléčit současný neúnosný stav. Těm, jejichž klouby jsou v pořádku, ale občas ucítí nepříjemné píchnutí, škubnutí nebo slabou bolest, můžou pomoci i slabší metody léčby. U lidí, jejichž klouby jsou již v opravdu špatném stádiu, pomůže pouze vysoce účinná léčba. A tou je léčba kloubů pomocí kmenových buněk z tukové tkáně.

Léčba kloubů pomocí kmenových buněk z tukové tkáně

Trápí Vás problémy s klouby? Bolí Vás každý krok, který musíte udělat, a raději sedíte v křesle a šetříte se? Můžete podstoupit léčbu pomocí kmenových buněk z tukové tkáně, která Vás bolesti zbaví. Navíc rychle a účinně. Zapojte se opět do života jako v dobách, kdy jste se cítili dobře, kdy Vás klouby nebolely a nijak Vás neomezovaly.

Jak léčba pomocí kmenových buněk probíhá?

Lékař na začátku léčby provede pacientovi malou liposukci. Při ní dojde k odsátí cca 50 ml tuku z těla. Kmenové buňky se pak asi ¾ hodiny izolují a dochází k jejich zpracování v přístrojích, které jsou k tomu určené. Spolu s krví, která byla pacientovi odebrána, se kmenové buňky aplikují injekčně zpět přímo do pacientova kloubu. Kmenové buňky umožňují regeneraci a obnovu poškozených tkání. Odstraňují záněty z kloubů a artritidu, která způsobuje velké bolesti, která zastavuje jeho další degeneraci a obnovuje poškozená místa na chrupavce.

Co jsou kmenové buňky?

Kmenové buňky se vyskytují v lidských tkáních, především v kostní dřeni a v tukové tkáni. Každá kmenová buňka se vyznačuje určitou genetickou charakteristikou a také prostředím, ve kterém se tyto buňky vyskytují a tím způsobují regeneraci poškozené tkáně. U těžkých artróz kolenního kloubu dochází k 50% zlepšení asi u 89% lidí a k 75% zlepšení asi u 50% léčených. U těžkých artróz kyčelního kloubu dochází k 50% zlepšení asi u 75% a k 75% zlepšení asi u 88% léčených.

Kdy lze využít léčbu kloubů pomocí kmenových buněk?

Tuto léčbu jistě velmi rádi uvítají všichni ti, kteří trpí kloubní artrotickou degenerací prvního až třetího stupně, v některých případech pomůže i u artrotické degeneraci 4. stupně. Lidé, které trpí chronickými kloubními záněty, nebo u nich došlo k poranění menisků, k poranění šlach, svalů a vazů, či se u nich nehojí defekty chrupavky, pak i tito ocení výborné výsledky léčby pomocí kmenových buněk.  Léčba pomocí kmenových buněk řeší kloubní nestabilitu a složité kloubní rekonstrukce, stejně tak urychlí hojení u špatně se hojících nebo vůbec nehojících zlomenin. Kmenové buňky dosahují skvělých výsledků i u výhřezů meziobratlových plotének, a při dalších zdravotních problémech, které se nedaří vyřešit, nebo jejichž léčba nezabírá, či pomáhá, ale opravdu velmi pomalu nebo nepatrně.

Jaké jsou výhody léčby pomocí kmenových buněk?

Jde o léčbu velmi bezpečnou a také rychlou. Léčba pomocí kmenových buněk je mnohem bezpečnější, než kdyby se pacient rozhodl podstoupit operaci umělé náhrady velkého kloubu. Při léčbě kmenovými buňkami nehrozí pacientovi žádné komplikace, které jsou spojené s chirurgickou operací, nemůže dojít ke vzniku infekce, pacient není vystaven následné zdlouhavé rehabilitační péči, pacient se nemusí obávat pooperačních bolestí, nemusí podstupovat celkovou anestezii, která se nedoporučuje zejména u starších pacientů a nemusí čekat dlouhé měsíce i roky, než na něj přijde řada a bude moci operaci podstoupit.

Indikace k léčbě kmenovými buňkami

Této léčbě vždy musí předcházet odborné klinické a ultrazvukové vyšetření, při kterém odborníci zjistí rozsah a stupeň poškození, následně zhodnotí zdravotnickou dokumentace, vyhodnotí rentgenové snímky,** operační protokol** a posoudí vhodnost a efektivitu léčby kmenovými buňkami. Léčba kmenovými buňkami se používá v ortopedii, kdy došlo k defektům kloubní chrupavky, při akutních zánětech šlach, při zánětech vazů, pokud došlo k poranění vazů, šlach a kostí úrazem, operací, plastikou, atd. Dále se léčba kmenovými buňkami používá v revmatologii. Hojně se využívá a sklízí obrovské úspěchy při bolestech, zánětech a poranění kloubů, při artrózách kloubů, při poškození Achillovy šlachy a při dalších zdravotních problémech.

Pro koho je léčba kmenovými buňkami vhodná?

Běžnými pacienty léčby kmenovými buňkami jsou ti, kteří trpí poškozenými chrupavkami prvního až třetího stupně, ti, kteří trpí zápaly šlach a šlachových obalů, dále tuto léčebnou metodu využívají ti, kteří mají poraněné svaly a šlachy, nebo revmatické postižení pohybového aparátu.

Léčbu může zcela jistě podstoupit ten, kdo trpí artrózou I – III stupně velkých kloubů. Tato léčebná metoda je účinná také pro ty, kteří mají po jednoduchých a rekonstrukčních artroskopických operačních výkonech velkých kloubů, a rovněž pro pacienty v rámci prevence poúrazové artrózy velkých kloubů. Jestliže Vás trápí bolesti kloubů, nebo Vás jejich ne úplně stoprocentní funkce jakkoliv omezuje, informujte se u odborníka, zda i Vy patříte k vhodným kandidátům pro tuto vysoce efektivní léčbu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23257 (zdravotnimagazin.cz#10430)


Diskuze a zkušenosti

Jarmila.Zdrazilova@seznam.cz | 08.02.2013 12:31
Re: Léčba kloubů pomocí kmenových buněk z tukové tkáně Ostrava Mám dotaz k léčbě kmenovými buňkami u artrozy. Jestli podniknu tuto metodu v částce 35000 , na jak dlouho zbaví tato metoda pacienta útrap?

Anonym | 09.04.2013 12:34
Re: Léčba kloubů pomocí kmenových buněk z tukové tkáně Ostrava Léčba kloubů to se týká i kyčelních kolik tato léčba vyjde v kč.

Anonym | 09.04.2013 12:40
Re: Léčba kloubů pomocí kmenových buněk z tukové tkáně Ostrava N.Ludmilka@seznam.cz Je mi 60 mám potíže celkové vyšetření je u vás a jak se pozná zda to bude u mě úspěšné a na jak dlouho.Kolik tento žázrak stojí v kč.Děkuji.

sara | 27.12.2013 00:48
Re: Léčba kloubů pomocí kmenových buněk z tukové tkáně Ostrava Známá před 14dny byla v Praze na výkonu...kmen,bunky ji vpravovali do obou kolen a a zaplatila 54tisíc....zatím ji ustoupily noční klid.bolesti...

vealka@seznam.cz | 23.05.2014 10:15
Re: Léčba kloubů pomocí kmenových buněk z tukové tkáně Ostrava Zdravím Moje maminka se dozvěděla o této léčbě a chce jí podstoupit , má už neunosné bolesti. Je po operaci a reoperaci jednoho kloubu a má bolesti i kolen ,má 75 let , má vysokou sedimentaci , špatnou páteř , anginu pektoris a řídnutí kostí . Je táto metoda vhodná a jaký je pořadník ?

juris@seznam.cz | 23.05.2014 15:03
Re: Léčba kloubů pomocí kmenových buněk z tukové tkáně Ostrava Mám artrozu lll.stupně kyčelních kloubů.Zajímá mě,na jak dlouhou dobu po vašem zákroku budu bez bolesti a kolik zákrok stojí.Měla bych jít v říjnu na první operaci kyčelního kloubu,ale raději bych zvolila formu kmenových buněk.Jak dlouhá je u vás objednací doba?Děkuji

Anonym | 15.06.2014 11:47
Re: Léčba kloubů pomocí kmenových buněk z tukové tkáně Ostrava Dobrý den, před 3 lety jsem byla na vyšetření a měla jsem oboustranně coxarthrozu II.stupně. Po námaze mám větší bolesti.Mám zájem o léčbu pomocí Kmenových buněk.Je u Vás veškeré vyšetření před zákrokem? Kolik je cena?Děkuji moc předem. Je mi 58 let. Koloničná Marcela

Iva | 15.10.2014 13:32
Re: Léčba kloubů pomocí kmenových buněk z tukové tkáně Ostrava Dobry den.Moje maminka má artrozu 3st.v kolenou.Je jí 80let,bere varfarin,kvůli umělé srdeční chlopni.Také má nadváhu asi 20kg.Uvažujeme o této léčbě.Chtěla bych vědět cenu léčby a potíže které mohou nastat v důsledku zdravotního stavu pacientky a pokud má tato léčba,spojená s tímto zdr.stavem smysl.Děkuji za odpověd


Přidat komentář