Léčení ran a oděrek

Pokud rána na končetině silně krvácí, zdvihněte poraněnou část a přitiskněte čistý kousek látky přímo na ránu. Nejdůležitější věc při každém poranění je očistit postižené místo, jak nejlépe to jde, dříve než ránu jakkoli přikryjete.

První pomoc

Pokud rána na končetině silně krvácí, zdvihněte poraněnou část a přitiskněte čistý kousek látky přímo na ránu. Nejdůležitější věc při každém poranění je očistit postižené místo, jak nejlépe to jde, dříve než ránu jakkoli přikryjete.

Léčba ran a oděrek

Omyjte rány a oděrky naředěným výtažkem vilínu, abyste zabránili infekci. Můžete použít také benzoovou tinkturu (přírodní tropická pryskyřice) nebo několik kapek výtažku měsíčku lékařského v teplé vodě.

Pokud nic z toho nemáte po ruce, udělá stejnou službu teplá mýdlová voda s několika kapkami citrónové šťávy nebo lžičkou soli. Pokud opravdu nemáte vůbec nic, velkým pomocníkem může být obyčejná slina. Přímo na ránu můžete přiložit šťávu z petržele nebo hustou smetanu a přikrýt ji mulovým obvazem. Vyměňte ho každé dvě hodiny, abyste se ujistili, že se rána účinně čistí. Zkuste vymýt ránu vodou z vařeného pastiňáku a přiložte teplou dužninu jako obklad.

Byliny - česnek je všelék

Česnek je skvělé přírodní antiseptikum, takže si připravte směs drceného česneku a medu na léčivý obklad a přiložte ho přímo na rány a oděrky. Abyste zabránili vniknutí vzduchu nebo vlhkosti do rány, můžete použít čistý med a překrýt jej obvazem.

Byliny - proti infekci

Na oděrky od štěrku a kamínků přiložte chléb smíchaný s vaječným žloutkem a teplým mlékem přímo na poranění, abyste jemně vytáhli všechny malé kousky cizích těles. Nebo udělejte kaši ze syrového avokáda a překryjte ji sterilní gázou, abyste zabránili infekci a uspíšili hojení.

Byliny - med a citron

Med je zvláště účinný na vytahování drobných kousků štěrku nebo kaménků, které se často dostávají do oděrek a ran u dětí. Citron je jedním z nejúčinnějších přírodních léků se stahujícími účinky, takže ho na rány a oděrky používejte syrový k zastavení krvácení. Bude to sice pálit jako čert, ale opravdu to pomůže.

Krvácení

Vypití šálku mátového čaje okamžitě podpoří srážlivost krve. To je zvláště praktické při krvácení z nosu. Česnekové víno, připravené z nasekaného česneku, louhovaného několik hodin v bílém víně, vyčistí rány a zabrání infekci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21776 (zdravotnimagazin.cz#5396)


Přidat komentář