Léky - léky na dovolenou

Léky proti nevolnosti, bolesti, průjmu, infekci a pomůcky první pomoci. Poraďte se s lékárníkem o nejvhodnějších značkách. Některé léky lze pořídit mnohem levněji, když omezíte vliv reklam.

Léky proti nevolnosti

Ještě než se dostanete do vaší vysněné destinace, mohou se vám hodit léky proti závratím a zvracení. Zvolte buďto klasický kinedryl nebo čím dál oblíbenější žvýkačky proti nevolnosti, které seženete v každé lékárně.

Léky proti bolesti

I na dovolené vás může tělo rozbolet. Bolest zad, břicha a hlavy se vám nemusí vyhnout, zvláště změnou prostředí. Správnými pomocníky v těchto situacích vám může být např. paralen, acylpyrin, atalargin či ibuprofen. Pomohou vám i k případnému snížení vyšší teploty.

Léky proti průjmu

Pokud máte citlivý organismus na změnu jídelníčku, přibalte si určitě léky smecta, symbi-lakt nebo osvědčené imodium. Léky proti průjmu přibalte i pro prevenci, v lékárničce na dovolenou jsou potřeba.

Léky proti infekci

Obzvlášť v cizině si dávejte pozor na vodu, kterou pijete. Vždy dejte přednost balené vodě. Pokud nemáte možnost koupit balenou vodu, převařujte ji. Pomohou vám také speciální filtry nebo dezinfekční prostředky jako je Sanosil.

Pomůcky pro první pomoc

Lékárničku na dovolenou nesmíte ochudit o tlakový obvaz, sterilní i elastické obinadlo. Přibalte náplasti, dezinfekci a antiseptika.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22629 (zdravotnimagazin.cz#7470)


Přidat komentář