Masáž - relaxace

Masáž má být příjemnou záležitostí. Proto si při výběru dejte záležet a volte salon v čistém prostředí, s příjemnou a vám sympatickou masérkou či masérem a nemějte strach se na celou proceduru předem zeptat.

Masáž jako lék

Všeobecně je provedená masáž nejlepším způsobem relaxace. Odborník (v tomto případě masér) přesně ví, jak masáž provést, jak působit na receptory nervové tkáně a tím vyvolávat reakci svalů, pokožky, vazů a kloubů.

Reakcemi těla na masáž

tak masér dosáhne uvolnění vašeho těla a může vám napomoci i při léčení úrazových a poúrazových stavů, dokáže zmírnit migrenozní stavy a při pravidelné masáži problémy úplně eliminovat.

Nejžádanější masáže

Současným životním stylem (sedavé zaměstnání, sezení u počítače, málo pohybu) trpí hlavně naše záda - masáže zad jsou nejčastějším přáním klientů. U žen se zvyšuje zájem o lymfatické masáže (totéž jako lymfodrenáže) různých částí těla.

Práce maséra

Práce v masážním salonu je fyzicky náročná. Je třeba zvážit, zda se člověk pro masírování hodí (fyzické předpoklady). Pak už stačí zvolit jednu z možností, jak masérské vzdělání získat - stát se přímo zdravotníkem nebo absolvovat masérský kurz. Zajímavostí je, že absolventi masérského kurzu mají určitá omezení v uvádění názvů masáží. Příkladem může být lymfatická masáž, která je vlastně totéž jako lymfatická drenáž, ale kurzisté slovo drenáž v nabídkách služeb nesmí používat - nejsou přece zdravotníci.

Lymfatická masáž nejen pro ženy

Samotná lymfatická masáž je velmi prospěšná. Pokud trpíte zadržováním vody v těle, otékáním nohou, nečistou pokožkou či celulitou až celulitidou, může pro vás být právě lymfatická masáž přínosná.

Jak lymfatická masáž probíhá

Nejdříve si vyberete část těla, které se masér / masérka bude věnovat.
- Lymfatická masáž celého těla - masáž pro maséra / masérku hodně fyzicky náročná. Délka masírování lymfy je individuální - od dvou do čtyř hodin (velkou roli hraje váhová kategorie klienta). Masér / masérka má možnost klienta odmítnout a navrhnout jiné řešení (v dobrém salonu vás naučí i pár lymfatických tahů) - Lymfatická masáž části obličeje, krku a dekoltu - tuto lymfatickou masáž volte v případě, že vás trápí akné, nečistá pokožka v obličeji či na dekoltu (lymfa přímo souvisí se vznikem aknózních projevů - lymfa neproudí tak jak má, v organismu se usazují toxiny a škodliviny, což má právě na pleť velký vliv). Lymfatická masáž obličeje a dekoltu trvá přibližně hodinu. - Lymfatická masáž hyždí a nohou - klient stráví v salonu zhruba 1 - 1,5 hod a této lymfatické masáži se budeme později věnovat podrobněji.

Popis lymfatické masáže hyždí a nohou

Masérka nejdříve aplikuje Talcum (talek) - bílý prášek, který zabrání pocení pokožky klienta i rukou maséra. Při lymfatické masáži je důležité, aby nedošlo k prokrvení. Lymfaticky systém je umístěn pod kůží a pokud by masér použil olejíček, lymfatická masáž by nebyla efektní (došlo by k prokrvení a masírování svalů a o to v případě lymfatické masáže nejde).

Pro povzbuzení lymfatického systému

se musí před každou lymfatickou masáží aktivovat krční lymfatická uzlina. Právě masírováním krční lymfatické uzliny se dostaneme přes horní nadkliček až do krevního oběhu.

Poté masérka může přejít k samotné lymfatické masáži nohou, kdy přesně vedenými hmaty masíruje nejdříve přední a potom zadní stranu stehen, kolena, lýtka i reflexní body na chodidlech. Masáž je ukončena opětovným masírováním krční lymfatické uzliny.

Pocity po lymfatické masáži hyždí a nohou

Klient se po masáži cítí mírně unavený a může mít pocit těžkých nebo naopak lehkých nohou - je to individuální. Po proceduře je vhodné hodně pít, protože odvedené toxické látky jsou z těla odváděny močí. ## Lymfatická masáž pomáhá

Při lymfatické masáži nám masérka aktivuje náš lymfatický systém. Jde vlastně o detoxikaci organismu, očistu těla od toxických látek - tím docílíte zlepšení stavu pokožky, oddálíte stárnutí. Také se vám upraví žilní nedostatečnosti.

Lymfatická masáž vám pomůže při zavodňování organismu

Trpíte-li na zadržování vody v těle (odborně lymfedém, zavodnění - přímo souvisí s nedostatečnou funkcí lymfy) je lymfatická masáž pro vás tím pravým spolu s dodržováním pitného režimu.

Masér vám lymfatickou masáží aktivuje lymfatické uzliny

  • úzce souvisí s krevním oběhem. Pokud trpíte celulitou nebo celulitidou (celulitida je prvním stupněm tzv. pomerančové kůže, celulitidou rozumíme již extrémní zbytnělost tkání) je pro vás lymfatická masáž velmi vhodná.

Volba masážního salonu

Masáž má být příjemnou záležitostí. Proto si při výběru dejte záležet a volte salon v čistém prostředí, s příjemnou a vám sympatickou masérkou či masérem a nemějte strach se na celou proceduru předem zeptat. Správný masér vám poradí i v jiných oblastech týkající se zdraví, vše záleží na přístupu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22647 (zdravotnimagazin.cz#7500)


Přidat komentář