Odstranění - kuří oko

Vyměňte nevhodnou obuv za pohodlnou. Pravidelně si myjte nohy a zhrublou kůži obrušujte pemzou. Ráno a večer si nohy okoupejte v horké vodě s větší dávkou mořské soli. Namáčení ve vodě teplé, jejíž množství tvoří z jedné třetiny ocet může také pomoci.

Nejběžnější příčinou kuřího oka

jsou špatně padnoucí boty. Kuří oko vzniká zesílením kůže na prstech nohou či na chodidlech. Častěji se s nimi potýkají ženy, které nosí módní, avšak méně pohodlnou obuv. Ideálními podmínkami pro vznik tohoto kožního neduhu jsou např. boty na vysokých podpadcích s úzkými špičkami.

Jak se kuřího oka zbavit jednou pro vždy

  • vyměňte nevhodnou obuv za pohodlnou
  • pravidelně si myjte nohy a zhrublou kůži obrušujte pemzou
  • ráno a večer si nohy okoupejte v horké vodě s větší dávkou mořské soli
  • namáčení ve vodě teplé, jejíž množství tvoří z jedné třetiny ocet může také pomoci
  • můžete zkusit potírat kuří oka citronovou šťávou nebo stroužkem česneku
  • osvědčená je náplast s kyselinou salicylovou, kterou zakoupíte v kterékoliv lékárně

Chirurgický zákrok - kuří oko

Pedikér se s vaším kuřím okem mazlit nebude. Seřízne jej ostrou čepelí a doporučí vám zalepit postižené místo náplastí a potírat předepsanou mastí. Jistě vám také připomene důležitost vhodné obuvi.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22600 (zdravotnimagazin.cz#7427)


Diskuze a zkušenosti

Kolářová Helena,Zlín | 17.09.2009 13:58
Odstranění kuřího oka. Pora´dte,jak se zbavit kuřího oka na malíčku,zevnitř zboku.Již jsem vyzkoušela vše možné a kuří oko se vždy obnovilo. pište na email 0319269701@seznam.cz Kolářová Helena,Zlín.

Salaiová | 09.03.2010 17:00
KUŘÍ OKO To samé mám také já a na samém místě , před dvěma roky mě kuří oko vyřízl doktor . A nyní se mi vrátilo na to samé místo , tak se mini operace nezdařila . Chci zkusit léčbu dusíkem - tak nevím

Veronika Rumanová | 31.07.2010 15:32
Kuří Oko vel. 8mm. mám ho 2 měsíce Mám také kuří oko. Je to hodně nepřijemné, ale mě se moc nechce k doktorce. Mám ho cca. 2 měsíce. A pořád se zvětšuje už má 8 mm. Zkoušela jsem už všechno: náplasti, namáčení v horké vodě, ocet a cibule, česnek, mastičky. Bojim se jít k doktorce kvůli bolesti. Ale teď jsem sehnala nějakou specializovanou doktorku, tak se mi na to podívá. Doufám, že to nebude bolet. :-(( Napište jestli máte nějakou osvědčenou metodu, jak se oka zbavit, než půjdu k doktorce, u které počítám, že to bude bolet. ):-(

Anonym | 01.04.2014 21:48
Re: Odstranění - kuří oko jak se mam zbavit u kuřího oka a syna kteremu je8 let dekuji

Anonym | 01.04.2014 21:52
Re: Odstranění - kuří oko jak se mam zbavit kuřího oka u mého syna kteremu je 8let.dekuji


Přidat komentář