Onemocnění filckami

Po pokousání muňkami, vznikne svědění a může se objevit i malá vyrážka. Pro filcky jsou typické namodralé několik, centimetrů velké skvrny. Veš muňku nikdy nenajdete ve vlasech, jelikož je pro ni lidský vlas tenký a neudrží se na něm.

Co jsou muňky?

Po pokousání muňkami, vznikne svědění a může se objevit i malá vyrážka. Pro filcky jsou typické namodralé několik, centimetrů velké skvrny. Veš muňku nikdy nenajdete ve vlasech, jelikož je pro ni lidský vlas tenký a neudrží se na něm. Tedy, pokud najdete veš od obočí směrem dolů, tak je to filcka.

Onemocnění filckami

Onemocnění fickami (peduculosis pubis) se řadí mezi pohlavní choroby, jelikož k němu ve většině případech dochází při pohlavním styku. Zdrojem nákazy může být také sdílení oblečení, ložního prádla aj.

První příznaky

  • škrábance
  • ekzémy
  • strupy
  • drobné krvácení
  • hnisání
  • modré skvrny

Léčení

Onemocnění filckami není nijak závažné a neohrožuje život. Lékař Vám předepíše přípravky, které muňky i jejich vajíčka zničí. Důležité je, aby se léčil i Váš partner, členi domácnosti nebo spolubydlící.

Prevence

Prevence proti filckám spočívá v řádné hygieně a v odpovědném výběru partnera.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22503 (zdravotnimagazin.cz#7242)


Přidat komentář