Plynatost - nadýmání

Plynatost je nadměrné množství plynů v zažívacím traktu. Může vyústit v závažnější potíže a najít si slyšitelnou cestu, jak ohlásit svou přítomnost. Omezte příjem cukru, tuků a kávy a nekonzumujte ve spěchu.

Příznaky plynatosti

  • pocit nadmutého břicha
  • časté říhání
  • odchod plynů
  • zácpa

Příčiny plynatosti

  • hltavé stravování
  • šumivé nápoje nebo nápoje s bublinkami
  • určitý druh potravin: fazole, kapusta, brokolice, zelí, květák, okurky, zelené papriky, hlávkový salát, okurky, cibule, hrách, ředkvičky, jablka, meloun
  • pokud nadýmání nepřestává a objevují se i bolesti, může být na vině porucha zažívacího traktu

Léčba plynatosti

Naturopatie

Léčitelé doporučují jednodenní půst, pak jednoduchá jídla a příjem česneku.

Fytoterapie

doporučuje přidávat do jídla tymián, šalvěj, majoránku a rozmarýn. Po jídle žvýkejte kmín nebo hřebíček. Pomáhá také anýz a mátový čaj.

Aromaterapie

zaručuje úlevu masáží břicha. K masáži použijte směs bazalkového, šalvějového a mátového oleje a vtírejte ji do kůže ve směru hodinových ručiček. Pokud esenciálním olejům nefandíte, postačí vám olej olivový nebo jakýkoliv vhodný krém či mast.

Vhodné stravování

Omezte příjem cukru, tuků a kávy a nekonzumujte ve spěchu. Jakmile zjistíte, na který druh potravin vaše tělo nejvíce reaguje plynatostí, vyřaďte jej na chvíli ze svého jídelníčku.

Rada na závěr

Pokud jste na tom opravdu špatně, zkuste osvědčené živočišné uhlí. Koupíte jej v kterékoliv lékárně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22583 (zdravotnimagazin.cz#7405)


Přidat komentář