Psychologická poradna - Karlovy Vary

Psychologické poradenství je v současné době stále častěji vyhledávanou službou u široké veřejnosti. Dobrý terapeut dokáže pomoci nejen při různých duševních problémech, ale také při zvládnutí náročného zaměstnání, při rodinných problémech apod.

Psychologické poradenství

Psychologické poradenství probíhá většinou formou konzultace s psychologem, jehož úkolem je pomoci klientovi s určitými psychickými či duševními problémy. V posledních letech je také běžnou záležitostí, že za pomoci psychologické poradny je možné se rozvíjet jak v osobním tak i v pracovním životě. Může se jednat jak o jednorázové konzultace, tak i o pravidelné terapie. Při osobním a pracovním rozvoji se konzultace orientují více na podporu a rozvoj klientových silných stránek a předností, což má velký přínos pro úspěchy v zaměstnání i v osobním životě.  Psychologické poradenství je přínosné i v mnoha dalších případech, kterými mohou být rodinné či partnerské problémy, dále poradenství při studiu, zaměstnání, při výchově dětí a mnoho dalšího. Velice důležité je, aby byl psycholog vyškolený v daném oboru, a aby měl profesionální a diskrétní přístup ke klientovi.

psychologové

Co nabízí psychologická poradna?

Do psychologické poradny míří lidé, kteří hledají pomoc v různých obtížných situacích. Psychologové mají často mnohaleté zkušenosti v oblasti psychoterapie ať už s dětmi nebo s dospělými, dokážou pomoci lidem, která mají problémy v práci, které trápí rodinné problémy, kteří mají starosti se školou. Terapie můžou být prováděny jak individuálně, tak i s rodinou nebo s celou skupinou klientů. Vždy ovšem záleží na každém klientovi a také na jeho problému. Psychologové a psychoterapeuti vždy nabízí a zaručují profesionalitu a naprostou diskrétnost.

psychologická poradna

Rozvoj osobnosti

Každý z nás je „něčím“ výjimečným. Každý z nás je osobností. Teď jde jen o to, zda v sobě „já“ potlačujete, nebo s ním pracujete, rozvíjíte ho. V každém z nás dříme nějaký ten talent. Je však v celku logické a normální, že nemůžeme vynikat ve všem. Rozhodně se však najde oblast, zaměření, pro které se můžete nejen nadchnout, které Vás bude bavit, ale také v něm budete dobří. Může se jednat například o umění, kreslení, hudbu, ale také o prozaičtější směry. Díky poradenství rozvoje osobnosti budete moci poznat Vaše silné a slabé stránky.

Poznejte Vaše silné a slabé stránky

Nyní možná začnete namítat, že přeci víte, v jakých oblastech spočívají Vaše plusy a minusy, klady a zápory. Jedná se však skutečně o ty pravé silné a slabé stránky? Nebo si jen nalháváte, že to a ono nesvedete apod.? Rozvoj osobnosti Vám pomůže doslova otevřít oči a podívat se na svět a Vaše činy z jiného úhlu. A díky „poznání“ pak budete moci s mnohem větším nadhledem reagovat a přistupovat ke stresovým situacím, kterých bohužel není v současné době zrovna pomálu.

Přínosy rozvoje osobnosti

Také však poznáte zdravou míru stresu, která Vás posílí, místo toho, aby Vás ještě více oslabila. Zdokonalíte se v komunikačních dovednostech, což také není zanedbatelné. Každý den se totiž setkáváme s lidmi a verbálně i neverbálně s nimi komunikujeme. Poradenství rozvoje osobnosti Vás podpoří ve Vašem růstu, po stránce osobní i profesní. Věnujte sami sebe nějaký ten čas, uvidíte, jak Vám to jen prospěje.

Psychosomatické potíže

Jak se dnes cítíte? A jak se cítíte poslední dobou? Nejste pod neustálým vnitřním tlakem? Nestresujete se zbytečně? Slyšeli jste na Vaši adresu slova typu: neberte život příliš vážně…?

Pracovní povinnosti, povinnosti doma, či trápení, že nemáte práci, Vás mohou velmi brzo dostat do smyčky, která se postupně utahuje a utahuje. A řešit problémy například jídlem, nějakou tou sklenkou, nebo panáčkem alkoholu, či práškem na bolest, protože Vás skutečně ta hlava bolí, není nejideálnějším řešením. Všudypřítomný stres a jeho nevhodné řešení se záhy odrazí na Vaší psychice i fyzičce a tělo bude strádat. A psychosomatické potíže jako takové? Ty jsou bohužel v drtivých případech zdrojem nemocí, a to dokonce i těch, které nemají šťastný konec.

psychologie

Řešení psychosomatických potíží

Ani čokoláda, ani sklenka vína, ale ani lék na bolest Vám nepomůžou se ze stresu a tlaku vymanit. Spíše si ještě více uškodíte. Vůbec není žádnou ostudou, spíše uděláte pro sebe to nejlepší, vyhledáte-li odbornou pomoc. Možná se Vám to bude zdát zbytečné, malicherné, či ponižující, abyste se s někým bavili o Vašich trablech, hádkách s partnerem, hořících úkolech v práci, dětech, se kterými „tříská“ puberta aj. Nebudete se však bavit jen tak s „někým“. Bude se jednat o znalého a zkušeného psychologa, psychoterapeuta. A zajít za ním a probrat s ním můžete prakticky cokoli, třeba i to, že jste již zoufalí z neustálého deštivého počasí, které ve Vás vyvolává smutek. Onen smutek totiž může mít i jiný zdroj, ne jen uplakané počasí.

Rodinné problémy

Výše jsme se dotkli rodinných problémů. Ty ostatně patří k častým a diskutovaným tématům mezi kamarády, kolegy. Jenže je velký rozdíl si jen tak poklábosit, postěžovat u kávy, či v diskuzích na internetu a navštívit odborníka. Ten jen tak neplácne radu, ale skutečně Vás vyslechne. Budou ho zajímat širší souvislosti. Bude mít na Vás tolik času, kolik budete potřebovat. Nebude Vás odsuzovat, zesměšňovat, či zlehčovat Váš problém. Rodina je základ, základ společnosti.

S psychologem, psychoterapeutem najdete to nejlepší řešení

To není žádná fráze, klišé. Jen těžko by mohla společnost, jako taková, fungovat, rozvíjet se, kdyby nebylo rodin. Rodinné problémy, ať už se Vám zdají sebemenší, či Vám naopak přerostly přes hlavu, nepodceňujte a „nezametejte pod koberec“. A že se rodinné problémy nepřetřásají na veřejnosti? To sice ano, ale to se týká spíše zmíněných diskusních kroužků, ne sezení s terapeutem. Takže, ať už máte pocit, že Váš vztah s druhým z partnerů ochladl, či se potýkáte se žárlivostí, nevěrou, nebo Vás již nebaví jen uklízet, vařit, starat se o domácnost a potřebujete poradit, co s tím. Pak můžete zaťukat na dveře Vámi vybraného odborníka. Uvidíte, že tu bude pro Vás a společně najdete to nejlepší řešení.

Deprese

V podstatě jakýkoli z výše uvedených problémů může vyústit až v depresivní stavy. Mezi jedinci mohou být tací, kteří jsou k depresi skeptičtí a jen odvětí, že ten a ten má depresi. Jenže ani depresi není dobré zlehčovat, i kdyby se třeba jednalo „teprve“ jen o panující stres. Pokud se cítíte smutní, pociťujete úzkost, a to již delší dobu, pak se můžete nacházet již ve stavu deprese. Možná byste se divili, kolik Vašich známých, přátel, kolegů v práci se léčí a užívají léky na depresi. Ano, deprese není žádná vymyšlená nemoc, či jen taková bolest hlavy. Deprese je nemoc. A může se projevovat v řadě tělesných i duševních příznaků. Z deprese se však můžete vymanit, a to s pomocí odborníka. Vyhledáte-li ho, budete se moci opět „normálně“ zařadit do života a pomalu se radovat z dalšího dne, který Vám může přinést nové výzvy, nové radosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23075 (zdravotnimagazin.cz#10243)


Přidat komentář