Tenisový loket - léčba

Tenisový loket je poměrně častým a velmi obtěžujícím onemocněním, které v případě neléčení nebo nesprávného léčení může pacienta invalidizovat. Tenisový loket se projevuje bolestmi v oblasti zevní strany lokte.

Tenisový loket

dostal nejpravděpodobněji svůj název, pro zvýšený výskyt sportovců, hrajících tenis. V dnešní době se však zdá být toto označení zcela nepřesným. Tenisovým loktem trpí totiž lidé na základě přetěžování při různé škále činností.

Příčina tenisového lokte

Akutní forma tenisového lokte

Bolesti se objevují po nezvyklé nebo zvýšené námaze (šroubování, štípání dřeva, nahazování omítky, práce s myší počítače, zahradničení, sport aj.).

Chronická forma tenisového lokte

Bolest je vyvolána dlouhodobým přetěžováním, toxickými, metabolickými a jinými vlivy. Taktéž může být způsobena nesprávnou léčbou akutní formy tenisového lokte. U chronické formy tenisového lokte trvají obtíže dobu delší jak 6 týdnů.

Příznaky tenisového lokte

Tenisový loket se projevuje bolestmi v oblasti zevní strany lokte, kde se může objevit otok a místo může být teplejší. Dále pak náhlým vypadáváním předmětů z ruky, snížením svalové síly, v klidovém stavu bolesti ustupují a při opakované zátěži opět nastupují.

Léčba tenisového lokte

U akutní formy tenisového lokte je nutné omezení a zklidnění pohybů v oblasti zápěstí a lokte. Používají se nesteroidní antirevmatika v podobě gelů, mastí nebo sprejů. V případě chronické formy se používá elektroléčba, magnetoterapie nebo laser na místo bolesti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22633 (zdravotnimagazin.cz#7478)


Přidat komentář