Transplantace vlasů

Jak se dělá transplantace vlasů? Nevýhody transplantace. Celá transplantace je časově velmi náročná a vzhledem k tomu také drahá. Vypěstované vlasy, už nejsou tak citlivé na mužské hormony, jež tak nemilosrdně odstranily první vlasy.

Pleš snižuje sebevědomí

Co jsou povislá prsa pro ženu, to je pleš pro muže. Obě varianty zmenšují sexappeal a sebevědomí. Celá desetiletí podnikal farmaceutický průmysl výzkumy, aby vyvinul prostředek, který by mohl zastavit přirozenou „androgenetickou” ztrátu vlasového porostu především na spáncích a na čele.

Farmaceutické řešení alopezie není 100%

V současné době na to existují právě dva léky: Minoxidil, obchodní jméno Regain, je lotion na vmasírování, který má vypadávání vlasů alespoň na nějakou dobu zpomalit. Finasterid, obchodní jméno Propecia, je vlastně lék na zmenšení prostaty, který však vykázal účinky i proti ztrátě vlasů. Ale sami výrobci označují preparát poněkud malomyslně jako pomůcku pro raná stadia androgenetické alopezie (ztráty vlasů) u mužů. Účinnost při ustupování vlasů (vytváření koutů) nebyla prokázána. Zato se mohou jako vedlejší účinek objevit snížené libido a poruchy erekce. Tedy na něj zapomeňte.

Jak se dělá transplantace vlasů?

Zato vyvinuli estetičtí chirurgové elegantní metodu, jak pomoci zarmouceným mužům s vysokým čelem: Na zátylku, kde jsou vlasy většinou ještě husté, odeberou pruh kůže s příslušnými vlasy včetně kořínků, rozdělí tento proužek na malinké kousíčky po dvou až čtyřech vlasech a implantují je pak do malých, nepravidelně udělaných otvorů, které vytvořili v holé partii na přední straně hlavy. Stejně jako sadí zahradník cibulky krokusu do záhonu. Mezera na zátylku zase zaroste.

Nevýhody transplantace

Když šlo o čistou práci, většina vlasových kořínků naroste a celek pak vypadá poměrně přirozeně. Za čtyři, pět měsíců se může přesadit další porce. Ale pamatujte si: Celá ta věc je časově velmi náročná a vzhledem k tomu také drahá. Ostatně: nově vypěstované vlasy, protože pocházejí z jiné části hlavy, už nejsou tak citlivé na mužské hormony, jež tak nemilosrdně odstranily první vlasy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22806 (zdravotnimagazin.cz#7848)


Přidat komentář