Zánět močového měchýře

Zánět močového měchýře je jednou z nejčastějších infekcí močových cest. Může být akutní nebo chronický. Akutní přechází v chronický pokud nedodržujeme dostatečnou hygienu nebo je hygiena naopak přehnaná.

Příčinou bývá i nedostatečné vyprazdňování močového měchýře.

Příčiny zánětu močového měchýře

Zánět vzniká, vniknou-li do močové trubice bakterie, viry nebo plísně. Ty pak postupují do močového měchýře.

Příznaky zánětu močového měchýře

  • časté nucení na močení
  • pálení nebo řezání při močení i po něm
  • zakalená moč
  • někdy také horečka a bolesti v zádech

Jak zánětu předejít

  • pečlivou (ne však přehnanou) hygienou
  • nepoužívat mýdla klasická, ale speciální pro intimní hygienu
  • upřednostňovat sprchu před koupelí
  • vyvarovat se prochladnutí, teple se oblékat
  • dodržovat pitný režim

Léčba zánětu močového měchýře

Lékař odebere vzorky vaší moči a předepíše antibiotika. Užívání předepsaných léků bychom neměli přerušovat, ani ve fázi, kdy se cítíme relativně dobře. Bakterie by si totiž mohly vypěstovat na antibiotika imunitu. Neléčený zánět močových cest zvyšuje riziko rozšíření infekce do ledvin a dalších orgánů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22576 (zdravotnimagazin.cz#7397)


Diskuze a zkušenosti

Alena | 20.04.2014 10:58
Re: Zánět močového měchýře Taky mám se záněty velké zkušenosti, většinou mívám problémy po sexu, i když jsem partnera nechala už vyšetřit, zda není přenašečem, i když sám nemá problémy (a není), tak já jsem dřív mívala celkem pravidelně po milování do druhého dne zánět. Pak jsem se někde dočetla, že je dobré dojít si před a hned po sexu na malou a docela to pomohlo, ale čas od času ty problémy ještě přijdou, to pak řeším pomocí brusinek, čajů a urovalu akut.

Alena | 28.04.2014 00:19
Re: Zánět močového měchýře Na záněty je důležitá životospráva. Dostatek vitaminu, ovoce, minerální látky jako železo, hořčík, zinek. Vitaminy hlavně na regeneraci jako C, uklidnění řada B. Dobrá je taky kyselina listová. Z čajů by jsem doporučila třezalku (uklidní, ale pozor pokud máte antikoncepci nebo se chystáte na sluníčko. Dobrá je taky meduňka. Vyvarovat se ostrým jídlům, mátě peprné. Důležitý je taky dostatek pohybu a čerstvý vzduch.

simona | 27.05.2014 12:19
Re: Zánět močového měchýře Po sexu jsem se zánětem nikdy problémy neměla. jsem zvyklá, že jsem jdu pak osprchovat a vyčůrat. Od posledního zánětu mám pocit, že musím chodit čůrat častěji a občas se mi to stane i při milování, že předtím jdu na záchod a v průběhu mám pocit, že musím zase čůrat. Takže přítel z toho moc nadšený není :D U mě to začalo asi před půl rokem. Jednou jsem venku prochladla, chytila zánět a od té doby se občas ukáže. Používám takovou klasiku, brusinkový čaj a džus, občas i sušené brusinky a uroval akut. A ještě být samozřejmě v teple.


Přidat komentář