Echinacea - přírodní antibiotikum

Echinacea se využívá jako prevence řady onemocnění. Dá se koupit ve formě tinktury, tobolek, oleje ale také jako čaj nebo bonbony. K prevenci se užívá jedna lžička tinktury denně, a to ráno na lačno.

Co je echinacea

Echinacea je přírodní antibiotikum a prostředek proti infekcím. Aktivuje bílé krvinky, které pohlcují původce infekce v lidském organismu a produkují protilátky. Je účinná nejen v boji proti bakteriím, ale i proti virům. Jméno echinacea je odvozeno z řeckého echinos - ježek, neboť uprostřed svého květu vytváří ježaté útvary.

Echinacea - účinky

Echinacea se používá na řadu onemocnění:

  • obtíže horních cest dýchacích, chřipka, angína
  • záněty: zánět močového měchýře, ženských pohlavních orgánů, prostaty, zánět mízních uzlin
  • kožní obtíže: rány, abscesy, ekzém, lupénka, popáleniny, proleženiny, bércové vředy
  • protože pohlcuje volné radikály vzniklé slunečním zářením, plní také funkci ochrany kůže
  • nejvyužívanější je pro celkové posílení imunity

Ochrana před mnohými nemocemi

Echinacea se využívá jako prevence řady onemocnění. Chystáte se na cestu do zahraničí? Přibalte si pro jistotu tuto zázračnou rostlinku. Dá se koupit ve formě tinktury, tobolek, oleje ale také jako čaj nebo bonbony. K prevenci se užívá jedna lžička tinktury denně, a to ráno na lačno. V době nemoci můžete užívat i jednu lžičku každé tři hodiny.

Pro koho není vhodná

Echinacea může způsobit alergickou reakci, proto by ji neměli používat lidé trpící tuberkulózou, leukémií, cukrovkou, roztroušenou sklerózou a lidé HIV pozitivní.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22595 (zdravotnimagazin.cz#7420)


Přidat komentář