Fyzioterapie - Praha

Bolí vás záda? Více než jedna třetina pacientů si v ordinaci svých lékařů stěžuje na problémy se zády. Není se čemu divit, náš „moderní“ způsob života páteři příliš neprospívá. Co s tím? Operace? Máme pro vás zajímavější řešení.

Nejlepším způsobem, jak se zbavit problémů se zády, je fyzioterapie. Stále více z nás se však trápí také s akné, špatnou pletí apod. A jak si s těmito problémy poradit co nejlépe? Postačí, když vyhledáme odborníka.

Fyzioterapie

Léčebná rehabilitace se věnuje léčbě pohybového aparátu – kloubů, vazů, svalů a úponů. Lidé pohybový aparát mohou přetěžovat a poškozovat vlivem neustále se opakujícího pohybu. Jedná se například o přetížení krční páteře, trupu, ale i končetin při práci, sportu anebo stavu po úrazu či u jakéhokoliv jiného onemocnění, u něhož je potřeba nějakého léčebného řešení. Fyzioterapie přitom používá různé techniky, které umožňují úpravu pohybu svalů, kloubu do původního rozsahu. Terapie napomáhá a urychluje léčebný proces celého pohybového ústrojí. Snižuje i zcela odstraňuje ztuhlost svalů a bolesti. Existuje mnoho různých technik a metod, kterými můžete dosáhnout potřebného výsledku. Nejdůležitější však na fyzioterapii je vyhledat schopného odborníka. Jak tedy schopného fyzioterapeuta hledat?

Jak vyhledat fyzioterapeuta?

Jak je již uvedeno výše, je výběr fyzioterapeuta základem dobrých výsledků. A právě z tohoto důvodu bychom neměli nic nechat náhodě. V současné době se fyzioterapií zabývá stále více lidí, avšak ne všichni mají dostatečné vzdělání k tomu, aby ji mohli aplikovat. Jak tedy fyzioterapeuta, odborníka najdeme? Základem je neoslovit prvního, kterého objevíme. Měli bychom mít z čeho vybírat. Daleko prozíravější je vytipovat si alespoň tři z okolí a teprve poté se rozhodnout. Dbejte také na reference. Kdo jiný by nám mohl lépe poradit než lidé, kteří již daného fyzioterapeuta vyzkoušeli? V tomto ohledu nám velmi výrazně pomůže internet. Je to místo, kde najdeme všechny potřebné informace. Schopného fyzioterapeuta nám v mnoha případech doporučí i náš ošetřující lékař.

Fotoepilace

Hlavním problémem, který nás v letních dnech trápí nejvíce, je nežádoucí ochlupení. Existuje mnoho způsobů, jak se ochlupení zbavit, avšak nejlepší z nich je, fotoepilace. Co to vlastně fotoepilace je? Jedná se o bezpečný a především trvalý způsob, díky kterému se zbavíme chloupků na našem těle. Abychom dosáhli trvalého odstranění všech chloupků, je nutné fotoepilaci opakovat 4 - 6 x, a to především v období jejich růstu. Nejlépe fotoepilace funguje na chloupky v oblasti třísel a podpaží. Největší výhodou fotoepilace je fakt, že ji lze aplikovat na celé naše tělo. Pokud se Vám již tedy nechce nadále používat různé holicí strojky a depilační krémy, vyžádejte si konzultaci u odborníka. Právě tato konzultace je rozhodující pro určení typů zákroku a také míry úspěšnosti.

Fotorejuvenace

Dosáhli jste věku, kdy Vám dělá starost Vaše pleť? Bojíte se, aby Váš mladistvý vzhled nezmizel, a nevěříte krémům? Pokud ano, pak je nejlepším řešením metoda, zvaná fotorejuvenace. Že nevíte, co se pod tímto názvem skrývá? Nejste sami. Měli byste ale vědět, že se jedná o metodu, která Vaší pleti navrátí mladistvý vzhled a to zcela přirozeným způsobem. Při této metodě je používán gel, do kterého jsou přístrojem IPL aplikovány pulsy. Díky tomu je pleť regenerována, pevnější a hladší. Tato metoda dokáže zatavit drobné žilky a precizně odstraní pigmenty, což vede k dokonalým výsledkům. Tento zákrok je ideální také proto, že jej pokožka snáší velmi dobře, což přináší perfektní výsledky. Chceme-li, aby byl výsledek fotorejuvenace opravdu skvělý, je potřeba tento zákrok opakovat jednou za měsíc. Po těchto zákrocích se kvalita pokožky nadále zlepšuje a to po dobu až šesti měsíců.

Infrasauna

Všichni známe saunu jako takovou. Je to místo, kam si chodíme tzv. utužovat zdraví a zlepšovat obranyschopnost našeho organismu. V současné době se však rozmáhá daleko modernější alternativa sauny, mající navíc výraznější léčivé účinky a to je infrasauna. Začátky infrasauny se nacházejí v Japonsku, kde tento druh sauny patřil k medicínské praxi a díky tomu se infrasauna dostala až k nám. Infrasauna, respektive kabina této sauny je vyráběna z přírodního dřeva, které následně díky vysokým teplotám voní. Ty luxusnější modely pak mají ve své výbavě zabudovány reproduktory a jsou také doplněny o chromatoterapii, která účinky infrasauny ještě prohlubuje. A proč je infrasauna pro nás takovým přínosem? Zejména proto, že pracuje na principu infrazáření, které prochází přes všechny objekty, což vede k tomu, že můžeme do této sauny chodit i oblečení. Teplo, které infrazáření vyzařuje, působí na tkáně a to vede k odstranění vyššího procenta škodlivin z těla. V porovnání oproti běžné sauně, se při pocení v infrasauně zbavíme až o 10 procent více škodlivých látek. Infrasauna nám pomáhá s hubnutím, působí dokonale na celulitidu a v neposlední řadě také působí dokonale na psychiku a zlepšuje stav naší pokožky.

Léčba akné

Své zkušenosti s akné má snad každý z nás. Někomu nepůsobí akné žádné potíže a objevuje se tedy pouze sporadicky. Mnozí z nás s ním však musí bojovat mnohdy i celý život. Alarmující je fakt, že akné postihuje až 100% všech dospívajících lidí, přičemž nezáleží na pohlaví. Co to tedy akné je? Jedná se o kožní onemocnění, které je způsobeno zánětem ve vývodech mazových žláz. Nejedná se tedy o infekci, ale jakmile budete akné škrábat či neodborně mačkat, můžeme zapříčinit jeho další rozšíření. Jak se tedy akné zbavit nebo jej alespoň udržet tzv. v normálu? Metod, jak léčit akné, je mnoho. Nejdokonalejší z nich je, použití laseru. Právě laserové světlo dokáže léčivě působit na mazové žlázky, čímž je omezena jejich činnost, což vede k tomu, že se nezanítí ani nezvětší. Pouze tento způsob dokáže dlouhodobě výrazně zlepšit projevy akné a to ve všech jeho fázích. Laser umí již po prvním ošetření zajistit výrazný úbytek akné. Lze tedy říci, že laser stimuluje tvorbu vazivových vláken, čímž vyrovná povrch kůže. Aby byl výsledný efekt laseru dokonalejší, je kombinován kupříkladu s chemickým peelingem.

Důležitá je životospráva

Abychom nemuseli vyhledávat fyzioterapeuta a také řešit problémy s akné, měli bychom se zamyslet nad svou životosprávou. Jedná se především o to, co jíme, jak často jíme a především, jak se svým tělem nakládáme. Není žádným tajemství, že jíme-li zdravě a pravidelně a k tomu sportujeme, budeme se lépe cítit a naše tělo se nám odvděčí daleko lepším fungováním. Ne nadarmo se říká, že ve zdravém těle je zdravý duch. Proto pečujte o své tělo a věnujte mu dostatek pozornosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22932 (zdravotnimagazin.cz#9868)


Přidat komentář