Kardiovaskulární choroby a prevence

Kardiovaskulární choroby jsou novou světovou epidemií. Bránit se proti ní však můžete, pokud dbáte na svůj zdravý životní styl již od mládí. Na co se zaměřit v případě, že máte strach o své srdce?

Obáváte se o své srdce? Máme pro vás pár rad, jak se ochránit před kardiovaskulárními chorobami.

Srdce a tuky

Snižte konzumaci tučných pokrmů, omezte živočišné tuky na minimum a nahraďte je rostlinnými. Tímto omezíte příjem cholesterolu a pomůžete svým cévám.

Srdce a vláknina

Upřednostňujte potraviny s vysokým obsahem vlákniny, braňte se větší nádvaze(každé kilo navíc je pro vaše srdíčko nadměrnou zátěží), alkohol pijte jen v přiměřeném množství a snažte se nekouřit.

Srdce a pohyb

Pravidelně, alespoň třikrát do týdne zařaďte do svého programu pohyb. Záleží jen na vás, zda dáte přednost sportu, či delším procházkám. Důležité pro vaše srdíčko je, aby aktivita překročila 30 minutový interval.

Srdce a klid

Zkuste se na život dívat jinak, optimističtěji. Nenechte se tak snadno rozčílit a vyvarujte se stresu.

Srdce a tlak

Pro informaci si dejte občas změřit krevní tlak, cukry i tuky(hlavně HDL, LDL cholesterol) a triglyceridy. Ty vám a vašemu lékaři v mnohém napoví o stavu srdce. Ale přecejen prevence je základ.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22762 (zdravotnimagazin.cz#7686)


Přidat komentář