Měření zraku - Jihlava

Pečovat o svůj zrak by mělo být samozřejmostí. Stejně jako jednou za dva roky návštěva optometristy, který vám odborně změří váš zrak. A pokud shledá nějaké problémy, pak vám doporučí vhodnou korekční pomůcku.

Péče o zrak

Péče o zrak je základní podmínkou kvalitního vidění. A rozhodně se nevyplatí péči o zrak odkládat. S péčí o zrak byste měli začít dříve, než zjistíte nějaké omezení ostrého vidění. Ať je váš zrak dokonalý nebo už nějaké brýle používáte, cestu za optometristou byste měli najít alespoň jednou za dva roky. Pokud totiž odkládáte vyšetření, nebo dokonce korekci vašeho zraku, pak sami napomáháte rychlejší ztrátě kvalitního vidění. Včasné používání korekčních zrakových pomůcek, vám pomůže** zmírnit** prohlubování zrakových problémů. A to stárnutím i zásluhou poškození zraku. Ostatně právě** stárnutí** způsobuje změny vidění na blízku. A tak pokud jste až do svých 40 let návštěvu optometristy odkládali, pak nyní již vezměte péči o své oči vážně a vypravte se na kontrolní vyšetření.

 

Výběr brýlové obruby podle tvaru obličeje

Obrub brýlí je celá řada a vy můžete zkoušet rozličné varianty, které vám nejlépe padnou. Je však výhodné držet se tvaru vašeho obličeje. Výběr se tak urychlí. Při výběru brýlových obrub dávejte pozor na obočí, ve většině případů je lepší, aby horní linie obruby kopírovala linii obočí – neměla by se objevit za skly. Brýle musí také perfektně sedět, tedy je nutné hlídat šířku nosu. Barva obruby by také neměla být výrazně tmavší než je barva vlasů. A obroučky by nikdy svým tvarem neměly kopírovat tvar obličeje. Zkráceně lze vybírat brýlové obruby takto:

  • Oválný obličej - vhodné jsou obruby malé i velké, kulaté či hranaté, s detaily na stranicích
  • Kulatý obličej – úzké hranaté rámy, obdélníkový tvar s výraznější horní obrubou a bezobroučkové brýle
  • Hranatý obličej - výrazné a mohutnější, barevné plastové obruby. Hodí se i extravagantní obruby.
  • Trojúhelníkový obličej - vzdušné, ne příliš výrazné, obruby obdélníkového nebo oválného tvaru. Spodní strana může být širší. Vhodné jsou také obruby bez obrouček.

Aplikace kontaktních čoček

První aplikaci je nutné provést s kontaktologem. Ten vám poradí jak kontaktní čočky nasadit i vyjmout. Při prvním nasazení také zkontroluje, jak čočka sedí a zda nezpůsobuje problémy.

Péče o kontaktní čočky

Vhodné prostředky vždy určí specialista v poradenské části výběru vašich čoček. Rozhodně nelze k omytí čoček používat vodu, míchat prostředky nebo prostředky měnit. Tím můžete poškodit čočku i své oko. Vhodné pro péči jsou víceúčelové roztoky a pro citlivé oči vám doporučí jednoduchý peroxidový systém čištění. Při nošení kontaktních čoček je vhodné použití speciálních lubrikantů.

Péče o klienta aneb poradenský servis

Brýle i kontaktní čočky představují změnu vidění k lepšímu, ale i v případě brýlí krásný moderní doplněk, který podtrhne osobnost. Aby bylo vše v pořádku, je dobré vybírat optiku, která má kvalitní poradenský servis. Ten vám zaručí nejen vysoce kvalitní korekční pomůcky, ale i vzhledově krásné. V** poradenském servise** se vám věnuje například designer, který s vámi probere možnosti vhodného tvaru brýlí i jejich barvy. V úvahu vezme nejen vaši osobnost, ale i tvar obličeje, a barvovou typologii osobnosti. Určitě nezapomene ani na současný módní trend. Pokud budete mít zájem, můžete požádat i o doporučení nadčasových brýlových obrub. Stejné je to i s kontaktními čočkami. Jejich zásluhou můžete například změnit barvu očí. A nebo mít v oku srdce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23123 (zdravotnimagazin.cz#10292)


Přidat komentář