Měření zraku - Moravské Budějovice

Brýle nejsou jen pomůckou, která usnadňuje vaše vidění, ale také vaším doplňkem. Doplňkem vašeho image. Správným výběrem brýlí můžete svou osobnost podpořit nebo naopak můžete působit nepřístupně.

Dioptrické brýle

Není tomu až tak dávno, kdy dioptrické brýle znamenaly jisté zošklivění osobnosti. Ono se není co divit. Brýle měly velké tlusté obroučky a vůbec nepřispívaly ke kráse člověka. Oči za těmito brýlemi vypadaly smutně a nepřítomně. Mnoho žen raději špatně vidělo než, aby tyto brýle nosily. Ještě složitější to bylo u dětí. Brýle často končily v prvním kanále. Dnes naštěstí je vše jiné. Optika pokročila mílovými kroky ku předu. V nabídce najdete nepřeberné množství brýlových obrub, brýlových skel, ale také kontaktních čoček. Navíc vám s výběrem vždy pomůže** odborník.** Bude se vám věnovat nejen u výběru skel brýlí, ale také u výběru obrouček. Brýle vám nenabídne pouze podle vašeho vzhledu, ale i podle vašich** potřeb**. To znamená, že vybírat můžete brýle na běžné nošení, do divadla, pro práci na počítači, na čtení, sportování, pro řízení auta, pro práci v extrémních podmínkách. A pro případy, kdy vám dioptrické brýle vadí je tu možnost nosit kontaktní čočky. Prostě, dnes se člověk může skvěle cítit i s vadou očí. A nejen skvěle cítit, ale také dobře vidět.

Měření zraku - Moravské Budějovice

 

Měření zraku - Moravské Budějovice

 

Vynikající služby v oční optice nabízí rodinná firma společnost Optik Frič, s.r.o. Oční optikou se tato firma zabývá již od roku 1962. Má tedy dlouholeté zkušenosti a zároveň i velké znalosti v tomto oboru. V současné době firma nabízí své služby již ve** třech prodejnách** ve třech různých městech. Co se služeb týče, tak nabídka je naprosto** kompletní**. V nabídce nechybí vyšetření zraku, aplikace kontaktních čoček optometristou, ani odborné poradenství při výběru vhodných brýlových nebo kontaktních čoček. Pomoc s výběrem brýlových obrub je zde samozřejmostí. V nabídce jsou také sluneční brýle, čištění brýlí ultrazvukem, opravy brýlí nebo dokonce servis dalekohledů.

Sídlo společnosti najdete na adrese Optik Frič s.r.o., nám. ČSA 69, Moravské Budějovice 676 02.

Na podrobnosti o nabízených službách a o otevírací době prodejen se můžete podívat na internetových stránkách firmywww.opticky-svet.cz.

Pro informace můžete využít e-mailové adresy info@opticky-svet.cz nebo telefonního čísla +420 568 420 035.

Setkáte se s velmi příjemným jednáním a každý váš dotaz bude zodpovězen.

Vyšetření zraku v optice

Dnešní spolehlivé metody umožňují nechat si vyšetřit zrak u optika. Nemusíte se tedy již dlouze objednávat na vyšetření k očnímu lékaři. Pokud nemáte oči přímo nemocné zánětlivým či jiným onemocněním, ale pouze potřebujete změřit dioptrie pro objednání nových brýlí nebo čoček, pak si můžete zkrátit čekání i ušetřit cestu. V optice vám vyšetří zrak optometrista. Jde o člověka, který je vysokoškolsky vzdělaný zdravotnický pracovník, který se specializuje na vyšetření zraku a aplikaci kontaktních čoček a tak vám doporučí nejvhodnější korekční pomůcku pro váš zrak. Je vlastně jakýmsi mezistupněm mezi očním optikem, který doporučuje a zhotovuje optické pomůcky podle předpisu, a očním lékařem, který měří zrak a předepisuje brýle a léčí onemocnění očí. Vzhledem k tomu, že se optometrista orientuje při svém studiu výhradně na metody vyšetření zraku a na možnosti jeho korekce, mají tito specialisté **velmi široký přehled o možných metodách korekce refrakčních vad.
**

Vyšetření u optometristy

Pravdou je, že vyšetření u optometristy většinou nehradí pojišťovny. Cena vyšetření však není nijak vysoká. Pohybuje se od 200 do 300 korun. A pokud si v optice také objednáte nové brýle, pak vyšetření vůbec neplatíte. Samotné vyšetření zraku trvá něco kolem půl hodiny. Nelze ho uspěchat. Většina optometristů je velmi odpovědná a snaží se o to, aby klient měl opravdu dioptrie na míru. Optometristu zajímají nejen vaše zrakové potíže, ale i váš zdravotní stav, povolání a koníčky, aby si udělal představu o tom, jak a kde budete brýle používat. Pak vám změří váš zrak na autorefraktometru, který poskytne první orientační údaje o refrakčním stavu oka. Pak pokračuje měření pomocí zkušební sady skel a projekčního optotypu. Vyšetření pomocí skel se také nazývá sklíčkování. Dosud tato metoda nejde nijak nahradit. Jde totiž o zcela subjektivní pocit člověka. Výsledkem sklíčkování je zjištění přesného stavu oka a následné zhotovení nových brýlí.

Brýle nebo kontaktní čočky?

Záleží na úhlu pohledu. Z čistě lékařského pohledu je nošení brýlí bráno jako přirozenější. Stálé používání pouze kontaktních čoček není nejlepší. Ovšem z druhé strany brýle omezují zorné pole a dioptrický rozdíl mezi očima větší než 2 až 3 dioptrie nebývá při používání brýlí dobře snášen. Kontaktní čočka přiléhá přímo k oku, což jí plně umožňuje korigovat rozdíl i 10 dioptrií mezi pravým a levým okem. Brýle jsou i módním doplňkem. Ovšem u sportu mohou být překážkou. Zde se plně uplatní kontaktní čočky. Ovšem brýle se dobře nasazují, ale u kontaktních čoček to již až tak jednoduché není. Kontaktní čočky vyžadují daleko vyšší péči i dodržování pravidel hygieny.

Dioptrické brýle

 

Dioptrické brýle

 

Skládají se z obruby a brýlových čoček, jinak také skel. Obruby se dělí na pánské, dámské, unisex, podle účelu užití a také podle designu. Brýlové čočky lze vybírat jako standardní a značkové. A nejen to. Brýlové čočky mohou být z různých materiálů, různě upravené, ztenčené, antireflexní, multifokální, polarizační, samozabarvovací, nebo se speciálními úpravami na přání zákazníka.

Kontaktní čočky

 

Kontaktní čočky

 

Mohou korigovat veškeré refrakční oční vady. Záleží na výběru a přesném změření oka. U očních čoček totiž platí zásada, že si je nelze zakoupit jen tak. Jediná možnost zakoupení kontaktních čoček je po odborném zaměření oka, kde se klient naučí s kontaktními čočkami také zacházet, aplikovat je do oka a také ošetřovat. Kontaktní čočky jsou nabízeny i barevné. Vybírat je pak můžete jako denní, dvoutýdenní a měsíční.

Sluneční brýle

 

Sluneční brýle

 

Měly by být součástí každého člověka a je jedno, zda má oční vadu či ne. Je to z důvodu, že sluneční paprsky obsahují nebezpečné UV záření, které oči poškozuje a může způsobit i poškození sítnice. Nabízeny jsou nejčastěji značkové a designové sluneční brýle, které mohou mít různou úpravu skel. Skla samozřejmě mohou být i dioptrická. Zde se osvědčily moderní úpravy dioptrických brýlí, které se samy zabarvují podle síly slunečního svitu.

Odborné poradenství v oboru oční optiky

Jde o velice důležitou službu, která vám usnadní výběr brýlí či čoček. Poradí vám ohledně výběru, úpravy obrub i skel, kontaktních čoček, ale také jak brýle či kontaktní čočky nosit a ošetřovat. Samozřejmostí je také designové poradenství, které se odvíjí nejen od současné módy brýlí, ale také od vaší osobnosti a typu vašeho obličeje. Vybrané brýle pak perfektně sedí, doplňují skvěle vaši osobnost a zároveň korigují a chrání váš zrak.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23122 (zdravotnimagazin.cz#10291)


Přidat komentář