Měření zraku - Plzeň

Jsou vaše oči unavené a bolí vás hlava? Zdá se vám, že poslední dobou nějak špatně vidíte? Tyto příznaky mohou být způsobeny oční vadou či použitím nevhodných brýlí. Nechte si zrak odborně vyšetřit.

Brýle už dávno neslouží jako pouhá korekční pomůcka a na trhu nalezneme mnoho brýlových obrouček, které respektují nejen tvar obličeje, ale i módní trendy. Pořídit si dioptrické brýle tak, aby byly kvalitní a zároveň nám slušely, je ale v jejich množství mnohdy záludný oříšek. Existují dioptrické brýle nejen pro běžné nošení, ale nabízeny jsou také brýlové obruby pro sport a právě zde jsou často používány také** kontaktní čočky**. Brýle významně ovlivňují náš vzhled, ale mnohem důležitější je určení správného typu dioptrických skel, kterému předchází odborné vyšetření očí. Právě z tohoto důvodu je důležité vybírat brýle či kontaktní čočky u odborníků a rozhodně ne v hypermarketu, kde vám nikdo vyšetření očí nenabídne.

Kdy navštívit očního lékaře?

K očnímu lékaři se obvykle dostanete na doporučení, kdy jsou vám diagnostikované oční poruchy a onemocnění očí. Může se jednat o onemocnění víček, slzných cest, spojivky, rohovky nebo bělimy. Častou příčinou odborného vyšetření očního lékaře je poranění oka anebo jeho okolí či další vyšetření při zjištění dioptrické vady. Z dalších očních vad můžeme jmenovat například onemocnění čočky (šedý zákal nebo vychýlení čočky), zelený zákal nebo onemocnění sítnice při vysokém krevním tlaku či cukrovce. Očního lékaře je třeba okamžitě navštívit, pokud zjistíte krvácení oka. Pokud ale žádáte odborné změření zraku z důvodu pořízení brýlí nebo kontaktních čoček, můžete navštívit specializovanou prodejnu oční optiky, která nabízí profesionální měření zraku a kde vám současně nabídnou řešení – brýle nebo kontaktní čočky.

Oční optika

Profesionálně vybavená oční optika svým zákazníkům poskytuje kvalitní prodejní a servisní služby s možností využití optometristy, který vám odborně vám změří zrak a doporučí vhodné brýle. Pokud si přejete kontaktní čočky, vysvětlí vám výhody kontaktních čoček a problematiku jejich používání. Každý člověk má trochu jiné potíže, má jiné zaměstnání, pohybuje se v jiném prostředí a má své specifické požadavky týkající se na brýlové obroučky. Profesionální oční optika nabízí měření zraku pomocí moderních a kvalitních přístrojů a klade vysoký důraz na to, aby se klient během celého procesu měření cítil příjemně. Výsledek měření zraku je přesný a ihned po něm přichází na řadu doporučení vhodného typu korekce a návrh řešení.

Jak probíhá oční vyšetření

Úvod vyšetření zraku začíná úvodním pohovorem, kde lékaři popíšete svoje zdravotní potíže. Oční vyšetření tedy není pouhé změření vad očí, co se týče krátkozrakosti či dalekozrakosti. Provádí se také měření refrakce ke stanovení zrakové ostrosti na dálku i na blízko. Pokud optometrista zjistí nějakou oční vadu, doporučí vám nové brýle nebo kontaktní čočky. Oční vyšetření ale také představuje diagnózu očních vad - subjektivní refrakce pro vidění na blízko a střední vzdálenost, kdy jsou přesně změřeny dioptrie pro vidění do blízka a na střední (počítačovou) vzdálenost a je provedena zkouška naměřené dioptrie ve zkušebních brýlích za pohybu.

Aplikace kontaktních čoček

Součástí profesionálních služeb oční optiky je poradenství a péče v aplikaci kontaktních čoček, kdy tuto službu zajišťuje specialista kontaktolog - optometrista. V této oblasti vám bude nabídnuto odborné vyšetření a doporučení vhodných kontaktních čoček, vysvětlení problematiky používání kontaktních čoček a zacvičení v aplikaci kontaktních čoček a manipulaci s nimi. Ač by se to z laického pohledu nemuselo zdát, nabídka kontaktních čoček je velmi široká. Existují kontaktní čočky pro dalekozrakost, krátkozrakost, astigmatismus, multifokální kontaktní čočky, kontaktní čočky na suché oko nebo módní kontaktní barevné čočky.

Dioptrické brýle

Odborná oční optika se soustředí na to, aby byla nabídka dioptrických brýlí co nejširší a co nejkomplexnější. Dioptrické brýle již dávno nejsou pouhou pomůckou pro korekci zraku, ale v poslední době se stávají také módním doplňkem. V prodejnách oční optiky je vám k dispozici odborně vyškolený personál, který vám ochotně pomůže s výběrem těch nejlepších obrouček a poradí vám při výběru toho nejvhodnějšího tvaru. Vybírat můžete obruby brýlí, které jsou vyráběny z vysoce kvalitních a antialergických materiálů, jako jsou například titan-flexové obroučky. Tyto brýlové obroučky jsou vhodné i pro jedince s vyšší mírou citlivosti na nikl.

Jak brýle vybírat?

Můžete si přát sportovní, dioptrické brýle, ale také sluneční dioptrické brýle. V nabídce nechybí samozřejmě ani dětské dioptrické brýle. Mnoho lidí považuje nošení dioptrických brýlí jako nutnou součást života neboť brýle ovlivňují náš celkový vzhled, tedy jsou výrazným prvkem obličeje. Při výběru brýlových obrouček vám vždy poradí proškolený personál oční optiky, který dbát při jejich výběru na tvar obličeje, barvu vlasů i očí. Správně zvolené brýlové obroučky mohou váš vzhled dokonce výrazně zlepšit. Správně vybrané brýle musí perfektně sedět, nesmí sklouzávat z nosu a obočí by mělo příliš vyčnívat nad skly. Důležitý je vyzkoušet si i úsměv, brýle by se totiž při širokém usmívání neměly dotýkat tváří.

Kvalitní brýlové obruby

Dnešní zákazníci vyžadují brýlové obruby v nejvyšší kvalitě a přesně takové jim dobrá oční optika dokáže nabídnout. Mezi hlavní   požadavky na kvalitní brýle patří rozhodně kvalitní povrchová úprava, přesná symetrie očnic, pevnost, schopnost držení daného tvaru a odolnost vůči vlivům prostředí. Zejména ženy pak vítají různé barevné provedení brýlí a pro všechny je důležitá jejich zdravotní nezávadnost.

Tvar brýlí podle obličeje a použití

Velkou roli při výběru tvaru brýlí hraje tvar vašeho obličeje. Ideální je samozřejmě navštívit specializovaného prodejce brýlí, kde vám nejlépe poradí, jaké brýle budou vhodné pro danou příležitost. Oční optika vám může nabídnout brýlové obruby všech typů, velký výběr novinek, módních trendů i extravagance a podobně se široký výběr týká také brýlových čoček - plastové, ztenčené, samozabarvovací, bifokální, multifokální, speciální na práci, k počítači, do auta atd. Sluneční brýle musí dokonale skloubit zdraví, tedy chránit oči a současně podtrhnout krásu. Brýle by měli dostatečně chránit cenný zrak proti nepříznivým vlivům prostředí, především UV záření, ale i třeba větru a totéž platí pro brýle pro sport. Prodejna oční optiky nabízí také doplňky k brýlím jako například pouzdra, čisticí prostředky, antistatické utěrky, lupy, roztoky na kontaktní čočky, kapky na suché oči apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23105 (zdravotnimagazin.cz#10273)


Přidat komentář